Sign in to follow this

Юнайтед 1 ПСЖ 3

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед записа домакинска загуба с 3-1 от Пари Сен Жермен в мач от груповата фаза на Шампионската Лига.

Маркъс Рашфорд отбеляза единственото попадение за Червените Дяволи, а за ПСЖ два от головете бяха дело на Неймар, а един гол добави Маркиньос.

Парижани направиха силен старт на двубоя и още в 6-та минута поведоха в резултата. След страхотна серия от двойни комбинации между Неймар и Килиан Мбапе, французинът нанесе изстрел, който беше блокиран, но топката попадна в Неймар, който разстреля Давид Де Хеа.

Три минути по-късно Алесандро Флоренци опита хубав изстрел от разстояние, но този път де Хеа успя да се намеси и изби. В 21-та минута се стигна до сблъсък между Фред и Леандро Паредес в центъра на терена, при което главният съдия Даниеле Орсато провери чрез ВАР за потенциален червен картон за бразилския халф. Все пак Фред получи само жълт картон.

В 32-та минута Юнайтед изравни. Първоначално удар на Антони Марсиал беше избит, а в последствие Маркъс Рашфорд стреля и след получен огромен рикошет в крака на Данило Перейра, резултатът беше изравнен.

В началото на второто полувреме Червените Дяволи имаха великолепен шанс, за да вземат аванс в резултата. След бърза контраатака и размяна на пасове между Маркъс Рашфорд и Единсон Кавани, топката стигна до краката на Антони Марсиал, но той пропусна от броени метри на полуопразнената врата.

В 57-та минута Юнайтед пропусна нов огромен, двоен шанс за второ попадение. След нова страхотна контраатака на момчетата на Оле Гунар Солскяер, Кавани излезе очи в очи с Кейлор Навас, но прехвърлящия му удар уцели горната греда. При добавката отново Марсиал беше на чиста позиция, но отново не реализира златен шанс за своя тим.

В 64-та минута ПСЖ на свой ред получи добър шанс. След ъглов удар и центриране на Алесандро Флоренци, Маркиньос се извиси на задната греда, но ударът му кацна върху горната греда на вратата на Давид де Хеа. Три минути по-късно резервата Мичел Бакер излезе на стрелкова позиция пред вратата на де Хеа, но испанецът направи страхотно спасяване.

Само минута по-късно обаче авансът за момчетата на Тухел беше факт. След разбъкване при ъглов удар топката някак стигна до Маркиньос, който от броени метри промуши топката под плонжа на де Хеа.

В 70-та минута сутиацията за Червените Дяволи се влоши, след като Фред си изкара втори жълт, съответно червен картон и момчетата на Солскяер останах с човек по-малко на терена.

В 80-та минута резервата за Юнайтед Пол Погба беше близо до сензационен гол, след като стреля от воле от над 20 метра, но топката профуча на сантиметри над вратата на Кейлор Навас.

Минута преди края пък Килиан Мбапе пропусна сам срещу Давид де Хеа. Само две минути по-късно, все пак, ПСЖ вкара трети гол. След контраатака Неймар получи страхотен пас от Рафиня Алкантара, а бразилецът нямаше как да пропусне на празна врата.

Така всичко остава отворено преди последния кръг, след като Манчестър Юнайтед, РБ Лайпциг и ПСЖ имат по 9 точки преди последните двубои на група H.

Манчестър Юнайтед 1-3 Пари Сен Жермен