Sign in to follow this

Уест Хам 1 Юнайтед 3

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед обърна Уест Хам при гостуването си на Лондон Стейдиъм и записа победа с 3-1 в мач от Висшата Лига.

Пол Погба, Мейсън Грийнууд и Маркъс Рашфорд се разписаха за Червените Дяволи, а Томаш Сучек отбеляза попадението за Чуковете.

Уест Хам започна двубоя по-добре и още във втората минута вратарят на Юнайтед Дийн Хендерсън трябваше да прави ключово спасяване след удар на Джаръд Боуен. Няколко минути по-късно Боуен успя да се разпише във вратата на Юнайтед, но голът му бе отменен заради засада.

Чуковете продължиха да действат доста по-настоятелно от своя противник, който залагаше предимно на контраатаките и приемаше играта дълбоко в своята половина.

В 31-ата минута домакините бяха много близо до откриването на резултата. След грешка при изнасянето на топката от страна на Юнайтед, футболистите на Дейвид Мойс организираха контраактака, която за малко да завърши с гол. Топката бе центрирана отдясно към далечния стълб на вратата, а дебнещият от втора позиция Форналс стреля неточно.

Четири минути по-късно, след подобно нападение, отново Форналс се оказа на върха на атаката на домакините. Този път ударът му бе доста по-точен, но за негово нещастие топката спря в гредата.

Футболистите на Оле Гунар Солскяер отговориха с далечен удар на Пол Погба, който обаче не затрудни вратаря на Уест Хам.

В 38-ата минута Чуковете поведоха в резултата. След центриране от корнер, топката бе пратена на близката греда, където Деклан Райс я отклони леко към Томаш Сучек. Чехът се озова абсолютно сам и от близко разстояние просто я прати в мрежата.

Две минути по-късно Халър направи непростим пропуск. Той излезе очи в очи с Дийн Хендерсън, преодоля го, но в последния момент преди да нанесе удар на почти опразнената врата, се подхлъзна и топката му бе отнета.

Минута преди края на първата част, Юнайтед отново се опита да притесни противниковия страж, този път малко по-успешно. Антони Марсиал се озова на добра позиция и стреля силно, но Фабиански успя да избие в корнер.

Минути след подновяването на играта Уест Хам можеше да вкара втори гол, но Джаръд Боуен не успя да уцели опразнената врата от броени метри.

Така се стигна до 65-ата минута, в която една изритана от вратаря Хендерсън топка попадна у Бруно Фернандеш. Португалецът пусна пас по земя към дъгата на наказателното поле и Пол Погба с изключително атрактивен фалцов удар изравни.

Само три минути след това нова бърза атака на Манчестър Юнайтед позволи на Мейсън Грийнууд  да се разпише и да изведе гостите напред в резултата.

В 72-рата минута удар на Маркъс Рашфорд намери страничната греда на вратата на домакините. Английският национал обаче стигна до гол в 78-мата минута, в която бе изведен зад гърба на отбраната на Уест Хам от Хуан Мата, и оформи крайния резултат.

С успеха си Юнайтед събра 19 точки и заема четвърто място в класирането. Уест Хам е на седмо място със 17 точки.

Уест Хам 1-3 Манчестър Юнайтед
1-0 Томаш Сучек 38'
1-1 Пол Погба 65'
1-2 Мейсън Грийнууд 68'
1-3 Маркъс Рашфорд 78'

Уест Хам: Фабиански; Балбуена, Огбона, Кресуел, Куфал; Райс, Соучек, Мсуаку, Боуен; Форналс, Халър

Манчестър Юнайтед: Хендерсън; Уан-Бисака, Линдельоф, Магуаър, Телеш; МакТоминей, Погба, Ван де Беек; Грийнууд, Марсиал, Кавани