MUBG | Българският форум на Манчестър Юнайтед

Всички постове

This stream auto-updates

1. По-рано
  2. Оле Гунар Солскяер вярва, че ще видим повече голове от Антони Марсиал в идните седмици и месеци. Нападателят на Юнайтед откри резулата при победа с 2-1 над Астън Вила в първия ден от новата 2021 година. Резултат, който помогна на Червените Дяволи да се изравнят по точки с лидера Ливърпул. През изминалия сезон Марсиал отбеляза общо 23 гола във всички състезания, което го превърна в голмайстор на клуба за сезон 2019/20. Настоящата кампания обаче е трудна за 25-годишния французин, който има отбелязани само пет гола, а попадението срещу Вила беше първото му на Олд Трафорд за 2020/21. Чудесното му изпълнение срещу Виляните обаче изпълни Оле Гунар Солскяер с оптимизъм, че нещата може да се обърнат. "Обожавам подобен тип голове с глава", коментира мениджърът след края на срещата. "Голът беше хубав." "Антони ще подобри играта си. Ще става все по-добър. Имаше добри шансове този сезон, но просто им нужда от малко късмет, а головете ще дойдат. Срещу Вила видяхме по-добрата версия на Антони, по-уверената версия." Солскяер разкри, че е разговарял с французина относно формата му, но отново подчерта важността и качествата на дветката на Юнайтед. "Имахме няколко разговора, разбира се", заяви Оле. "Говорихме за миналия сезон и колко важен е беше той за нас. Той ще бъде важен играч и през настоящата кампания. Формата на играчите е временна, но класата им е вечна. Мисля, че той е доказал, че е класен играч." "Започва все повече и повече да навлиза във форма и съответно, ще става по-добър." manutd.com
  3. Отложеният мач на Манчестър Юнайтед с Бърнли най-накрая получи дата. Червените Дяволи трябваше да започнат новата кампания във Висшата Лига с гостуване на Търф Муур, но заради ангажиментите си в последните кръгове на Лига Европа, двубоят беше отложен. Сега момчетата на Оле Гунар Солскяер ще се изправя срещу възпитаниците на Шон Дайч на 12 януари (вторник) от 21:45 ч. Бърнли започна сезона слабо, но постепенно успя да набере скорост. В последно време Виненочервените успяха да победят Арсенал, Уулвърхамптън и Шефийлд Юнайтед, както и да си поделят точките с Евертън и Астън Вила. През миналия сезон Юнайтед спечели с 2-0 на Търф Муур след голове на Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд. В ответния двубой на Олд Трафорд през януари гостите се поздравиха с успеха. Програма през януари: Сряда, 6 януари - Манчестър Сити (д); Карабао Куп - полуфинал. Събота, 9 януари - Уотфорд (д); ФА Къп Вторник, 12 януари - Бърнли (г) Неделя, 17 януари - Ливърпул (г) Сряда, 20 януари - Фулъм (г) Сряда 27 януари - Шефийлд Юнайтед (д) Събота, 30 януари - Арсенал (г)
  4. Манчестър Юнайтед ще се изправи срещу Манчестър Сити у дома в полуфинала на Купата на Лигата. Жребият беше теглен веднага след победата на Червените Дяволи с 2-0 над Евертън. Другият полуфинал ще бъде между Тотнъм и Брентфорд, като двубоите ще се играят в седмицата започваща на 4 януари. През изминалия сезон Юнайтед достигна същата фаза на турнира, като бе отстранен от Манчестър Сити в два мача. Тази година полуфиналите ще се играят само в един двубоя, заради пандемията от Ковид-19. Самият финал бе изтеглен от традиционната си дата през февруари за неделя, 25 април, с идеята, че до тогава феновете ще могат да присъстват на стадион Уембли. manutd.com
  5. Манчестър Юнайтед разби стария си съперник Лийдс с 6-2 в Дербито на розите. Скот МакТоминей и Бруно Фернандеш отбелязаха по два гола, а по един добавиха Виктор Линдельоф и Даниел Джеймс. Попаденията за Лийдс вкараха Лиъм Купър и Стюарт Далас. Двубоят започна по изключително бурен начин, а Червените Дяволи водеха с два гола след само 180 секунди. Скот МакТоминей отбеляза страхотен гол във втората минута след удар от над 20 метра в долния ъгъл на вратата на Меслие. Само минута по-късно шотландецът беше изведен сам срещу стража на Лийдс и не сбърка. Гостите се посъвзеха малко и в следващите минути пренесоха играта пред вратата на де Хеа. Устремът им обаче беше скършен в 20-та минута, след като Бруно Фернандеш разстреля Меслие от около 15 метра с трети гол за Манчестър Юнайтед. В 37-та минута разгромът стана пълен. След центриране на Антони Марсиал отляво, Виктор Линдельоф надскочи всички бранители на Лийдс и заби топката за четвърти път във вратата на Пауните. Само пет минути по-късно, все пак, момчетата на Марсело Биелса върнаха един гол. След центриране на Рафиня от корнер, Лиам Купър се извиси на свой ред и остави Давид де Хеа безпомощен. В първите пет минути на втората част и двата тима си размениха по едно положение. В 48-та минута Антони Марсиал стреля след пас на Бруно Фернандеш, но ударът му мина встрани. Само 3 минути по-късно Рафиня излезе сам срещу Давид де Хеа, но испанецът спаси с вещина. В 66-та минута момчетата на Оле Гунар Солскяер вкара своя пети гол в двубоя. След хубав извеждащ пас на Скот МакТоминей към Даниел Джеймс, уелсецът навлезе в наказателното поле и с премерен удар оплете топката в мрежата. Само 4 минути по-късно Антони Марсиал беше съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на Червените Дяволи. Бруно Фернандеш застана зад топка и реализира втория с гол в двубоя и общо шести за Манчестър Юнайтед. В 73-та минута гостите все пак намалиха резултата. След извеждащ пас към Рафиня, той успя да свали към Стюарт Далас, който от 20-на метра парира де Хеа. До края на мача и двата тима създадоха още няколко голови положения, но добрите намеси на двамата вратари предотвратиха по-нататъшни голове. По този начин Юнайтед успя да се изкачи до третата позиция в класирането на Висшата Лига, събирайки актив от 26 точки. Лийдс, от своя страна, остана 14-ти със 17 пункта. Манчестър Юнайтед 6-2 Лийдс 1-0 Скот Мактоминей 2' 2-0 Скот Мактоминей 3' 3-0 Бруно Фернандеш 20' 4-0 Виктор Линдельоф 37' 4-1 Лиам Купър 42' 5-1 Даниел Джеймс 66' 6-1 Антони Марсиал 70', дузпа) 6-2 Стюарт Далас 73' Манчестър Юнайтед: де Хеа; Уан-Бисака, Магуайър, Линдельоф, Шоу (Телеш 60') Фред, МакТоминей; Фернандеш (ван де Беек 71'), Джеймс Марсиал, Рашфорд (Кавани 71'). Лийдс: Меслие; Далас, Ейлинг, Купър (Дейвис 72'), Алиоски; Филипс (Стройк 46'), Рафиня, Родриго, Клих (Шакълтън 46'); Харисън, Бамфорд. gong.bg