Sign in to follow this

Евертън 1 Юнайтед 3

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед победи Евертън с 3-1 при гостуването си на Гудисън Парк в мач от Висшата Лига.

Бруно Фернандеш отбеляза два гола, а Едисон Кавани реализира дебютното си попадение с червенат фланелка. За домакините от Евертън гол отбеляза Бернард.

В началните минути Манчестър Юнайтед владееше повече топката, но до удар към вратата на Джордан Пикфорд така и не се стигна.

Първата по-интересна ситуация дойде в 6-ата минута, когато Бернард центрира отляво в наказателното поле, където Доминик Калвърт-Люин отклони, но над вратата на Давид де Хеа.

Десет минути след това дойде и най-чистата ситуация за Червените Дяволи. След центриране от корнер топката бе изчистена от бранител на Евертън. Тя обаче попадна във Фред, който изведе Антони Марсиал сам срещу Пикфорд, но изстрелът на френския нападател премина покрай вратата.

В 19-ата минута домакините от Евертън излязоха напред в резултата. Вратарят Пикфорд изпрати едно дълго подаване в половината на Юнайтед, където Калвърт-Люин спечели първата топка и тя попадна в Бернард. Той успя да се справи с Аарън Уан-Бисака, намери пространство за стрелба и шутира между краката на бранителя и прати топката в близкия ъгъл на Де Хеа.

Само шест минути по-късни Юнайтед изравни. Хуан Мата намери на лявото крило Люк Шоу, който центрира в наказателното поле, където Бруно Фернандеш успя да се вклини изненадващо между Майкъл Кийн и Мейсн Холгейт и с глава прати топката във вратата на Пикфорд.

Три минути след това Карамелите можеха бързо да си върнат предимството. Люк Дин направи двойно подаване с Бернард отляво и французинът навлезе в наказателното поле и опита удар в близкия ъгъл на Де Хеа, но топката се отби от страничната греда.

В следващите минути Червените Дяволи се настаниха в половината на Евертън и опитаха натиск, който даде резултат в 33-ата минута. Тогава възпитаниците на Оле Гунар Солскяер организираха добра атака през центъра, като Фред комбинира с Маркъс Рашфрод, който пък намери наляво Фернандеш. Португалецът отправи центриране към далечната греда, където Рашфорд скочи и опита да играе с глава, но не успя. Все пак обаче топката се отби от левия страничен стълб и влезе във вратата на Евертън за втори път.

В първите 15-ина минути на втората част Карамелите бяха тези, които опитаха натиск и по-често се задържаха в половината на своя опонент, но до някакви опасности не се стигаше.

След точно час игра Червените Дяволи стигнаха и до първата си по-опасна ситуация за втората част. Хуан Мата центрира от пряк свободен удар на далечната греда. Там Хари Магуайър побутна с една ръка вратаря Пикфорд, който изпусна топката, а впоследствие защитникът игра с коляно и прати кълбото над вратата. Въпреки че на повторенията ясно се видя бутането на Магуайър, нарушение не бе отсъдено.

В 72-ата минута Рашфорд пропусна да подсигури трите точки за Юнайтед. Фред даде великолепен дълъг извеждащ пас към нападателя, който се измъкна от засадата и излезе само срещу Пикфорд. Англичанинът стреля, но право в своя сънародник и пропусна 100%-ва ситуация.

Във втората минута от добавеното време Абдулай Дукуре получи топката пред наказателното поле на Юнайтед и стреля, но над вратата.

В последните секунди на добавеното време Юнайтед стигна и до трето попадение след мълниеносна контраатака. Бруно Фернандеш получи топката в своята половина, напредна, стигна до наказателното поле на Евертън и подаде наляво за резервата Едисон Кавани, който вкара първото си попадение за клуба и оформи крайния резултат.

Това бе седма поредна победа като гост за Юнайтед във Висшата Лига, като по този начин този отбор изравни рекорда, поставен от Сър Алекс Фъргюсън между април и август 1993 година. С успеха си Червените Дяволи вече имат 10 точки и се изкачиха до 10-ата позиция в класирането, като имат и мач по-малко.

Евертън 1-3 Манчестър Юнайтед
1-0 Бернард 19'
1-1 Бруно Фернандеш 25'
1-2 Бруно Фернандеш 33'
1-3 Едисон Кавани 90+5'

Евертън: Пикфорд; Коулман, Холгейт, Кийн, Дин; Дукуре, Алан, Сигурдсон; Родригес, Калвърт-Люин, Бернард.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Уан-Бисака, Магуйър, Линдельоф, Шоу; Фред, МакТоминей Мата, Фернандеш; Рашфорд, Марсиал.