Sign in to follow this

Брайтън 3 Юнайтед 2

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед загуби с 3-2 гостуването си на Брайтън и Хоув Албиън във втория кръг на Висшата Лига.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме с гол на Глен Мъри, а две минути по-късно вече имаха два гола преднина. В 34-та минута Ромелу Лукаку намали за Юнайтед, но в последната минути от първата част Брайтън получи дузпа, която Паскал Грос реализира. В самия край на срещата Юнайтед също получи възможност да изпълни дузпа, която Пол Погба отбеляза.

Жозе Моуриньо стартира с любимото си 4-3-3 на Амекс Стейдиъм, като Ромелу Лукаку водеше атаката на Юнайтед и бе подпомаган от Антони Марсиал и Хуан Мата. Пол Погба отново носеше капитанската лента.

Манчестър Юнайтед създаде първата опасност в мача, след като Люис Дънк сбърка топка малко след центъра на терена, а Лукаку и Погба комбинираха на двойно. Белгиецът се озова на добра позиция, но ударът му бе слаб и отлетя встрани.

Четвърт час по-късно Брайтън поведе в резултата след добра многоходова комбинация. Гаетан Бонг видя вляво Сони Марч, който пусна прострелно към наказателното поле на гостите, намирайки Глен Мъри. Нападателят на Брайтън с външен удар прокара топката край рамото на Давид Де Хеа и тя се оплете в мрежата.

Две по-късно защитата на Юнайтед не успя да се справи при центриране от корнер, а Шейн Дъфи бе намерен сам и стреля с левия крак силно, за да вкара кълбото за втори път във вратата на Червените Дяволи.

В 34-ата минута отново след ъглов удар падна третия гол в мача. Топката стигна до Люк Шоу, който бе на границата на наказателното поле и видя Лукаку. Нападателят на Юнайтед докосна леко топката, за да обърка вратаря Матю Райън и да върне Манчестър Юнайтед в срещата.

В 42-ата минута Глен Мъри пусна пас между защитата на Юнайтед към Паскал Грос. Ерик Байи в опита си да спре атаката, извърши нарушение и съдията Кевин Френд показа бялата точка. Зад топката застана Грос, който стреля в средата на вратата, а топката бе докосната от Де Хеа, но все пак попадна в мрежата.

През второто полувреме Брайтън се прибра сериозно, като затваряше пространствата, а Юнайтед опитваше да пресира своя опонент.

В 75-ата минута Пол Погба опита мерника си от средна дистанция, но Райън изчисти топката в ъглов удар.

В петата минута на даденото от съдията продължение Маруан Фелайни бе спънат от Шейн Дъфи в наказателното поле и Юнайтед получи дузпа. Погба бе безапелационен от точката, оформяйки крайния резултат

В следващия кръг Манчестър Юнайтед приема Тотнъм на Олд Трафорд.

Брайтън и Хоув Албиън 3-2 Манчестър Юнайтед