Sign in to follow this

Челси 2 Юнайтед 2

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед завърши наравно 2-2 при гостуването си на Челси на Стамфорд Бридж в Лондон.
Антони Марсиал отбеляза два гола за Червените Дяволи, докато попаденията за Сините бяха дело на Антонио Рюдигер и Рос Баркли.

За дербито от деветия кръг на Висшата Лига Жозе Моуриньо направи две промени в състава си като Хуан Мата и Виктор Линдельоф заеха местата на Скот МакТомини и Ерик Байи.

След сравнително изравнени начални десет минути, Челси имаха първата възможност за гол, след като Неманя Матич фаулира Еден Азар на границата на наказателното поле и Сините получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар. За щастие, ударът на Уилям премине встрани от вратата на Давид де Хеа.

Шест минути по-късно, Люк Шоу, който само преди ден подписа нов договор с Юнайтед, центрира чудесно топката в наказателно поле, но Ромелу Лукаку не успя да я насочи в очертанията на вратата на Кепа Арисабалага.

За съжаление, само няколко минути по-късно Челси бяха отборът, който откри резултата. Аден Азар спечели корнер за сините, който Уилям изпълни и намери непокритият Рюдигер, който пък имаше достатъчно време да насочи топката в мрежата на де Хеа.

Попадението определено беше разочароващо за Юнайтед, които се чувстваха доста комфортно до този момент на Стамфорд Бридж. Голът доведе до дълъг период от времето, в който Челси владееше топката, но не успяваше да застраши Давид де Хеа. Така в края на полувремето Сините се оттеглиха на почивката с преднина от един гол.

Второто полувреме започна с добро положение за Алваро Мората, който бе изведен от Матео Ковачич. Мората изстреля силна топката ниско по терена, но съотборникът в националния отбор де Хеа се намеси по прекрасен начин. След това вратарят на Юнайтед трябваше да се намесва отново, когато Азар създаде положение за Сините.

В 55-та минута, чудесно разиграване в малко пространство между Лукаку и Погба отвориха пространство, което доведе до изстрел на Хуан Мата, спасен от Арисабалага. Все пак Червените Дяволи задържаха топката в игра чрез Ашли Йънг, който стреля, кълбото рикушира в Жоржиньо и попадна на пътя на Антони Марсиал. Французинът не се поколеба и израти топката в мрежата на Челси.

Юнайтед продължи с атаките, но следващата опасност бе за Сините. Уилям центрира от пряк свободен удар, но изстрелът с глава на Давид Луиз премина встрани. Малко по-късно де Хеа трябваше отново да се намесва, след фантастичен удар от Н’Голо Канте. Въпреки тези опасности, изглеждаше, че Червените Дяволи владеят топката повече.

В 73-та минута, прекрасната игра на Хуан Мата отдясно, помогна Юнайтед да излезе напред в резултата. Испанецът се измъкна чудесно от Давид Луиз и подаде топката на Рашфорд. Той, от своя страна, намери Марсиал, който навлезе в наказателно поле и изстреля кълбото в долния ъгъл на вратата.

Андер Ерера, който се появи като резерва, почти направи резултата 3-1 за Червените Дяволи, но вратарят на Челси осуети набезите му.

Шестте минути добавено време изпълниха края на двубоя с доста нерви, а домакините от Челси успяха да стигнат до равенството. Изстрел с глава на Давид Луиз срещна гредата, топката попадна в Рюдигер, чийто удар бе спасен от Давид де Хеа, но Рос Баркли беше там и, за жалост, не пропусна да се разпише.

Челси 2–2 Манчестър Юнайтед
1-0 Антонио Рюдигер 21′
1-1 Антони Марсиал 55′
1-2 Антони Марсиал 73′
2-2 Рос Баркли 90+6′

Челси: Арисабалага; Аспиликуета, Давид Луис, Рюдигер, Алонсо; Жоржиньо, Ковачич (Баркли 59′), Канте; Уилиам, Азар, Мората (Жиру 79′).

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Йънг, Линдельоф, Смолинг, Шоу; Мата (Ерера 75′), Матич, Погба; Рашфорд (Алексис 85′), Лукаку, Марсиал (А. Перейра 83′).