Sign in to follow this

Юнайтед 0 Ювентус 1

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед записа първата си загуба в тазгодишната Шампионска Лига, след като Ювентус спечели с 1-0 във вторник вечерта на Олд Трафорд в мач от група H.
Кристиано Роналдо получи топло посрещане от феновете в Театър на мечтите, където игра шест сезон между 2003 и 2009 г.

През първото полувреме Пауло Дибала отбеляза единствения гол в двубой.

Макар, че Роналдо и компания записаха минимална победа, те демонстрираха изключителната си класа и изнесоха лекция на Юнайтед.

В 17-ата минута Кристиано Роналдо пое топката по десния фланг, центрира към Куадрадо, откъдето топката отскочи към непокрития Дибала и той се възползва, изпращайки я в долния десен ъгъл на вратата пред Стретфорд Енд.

Ювентус продължи да диктува събитията на терена. Де Хеа отново трябваше да се намеси в 22-ата минута, за да парира удара на Жоао Кансело.

Следващият, който постави на изпитание Де Хеа, бе Блез Матюиди, но отново испанският вратар на Червените Дяволи се оказа на висота.

Старата Госпожа продължи да доминира и през второто полувреме. Кристиано Роналдо се шмугна и стреля страховито от средна дистанция, но пак насреща си имаше стената Де Хеа.

В средата на втората част италианците отстъпиха инициативата на домакините, в стремежа си да имат повече сигурност в отбрана и да контрират при удала се възможност.

В 75-ата минута Пол Погба създаде най-доброто положение пред Юнайтед, но видя как изстреляната от него топка се отбива от гредата.

До края на срещата и пред двата тима се разкриха някои добри шансове, но нов гол не падна.

Ювентус се поздрави с успеха и е лидер в групата с пълен актив от 9 точки. Червените Дяволи остават втори с 4. Трети е Валенсия с 2 точки, а последен е Йънг Бойс само с една.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Йънг, Смолинг, Линдельоф, Шоу; Матич, Погба, Мата, Рашфорд, Марсиал, Лукаку.

Ювентус: Шчезни; Кансело (Коста 87′), Бонучи, Киелини, Алекс Сандро, Бентакур, Пянич, Матюиди, Куадрадо (Бардзали 81′), Дибала (Бернардески 74′), Роналдо.