Sign in to follow this

Юнайтед 2 Лестър 1

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед победи Лестър Сити с 2-1 в първия мач от новия сезон във Висшата Лига.

Головете за Червените Дяволи отбелязаха Пол Погба от дузпа и Люк Шоу. Единственото попадение за Лисиците бе дело на Джейми Варди в добавеното време на срещата.

Макар, че поднови тренировки едва в понеделник, Пол Погба бе сред титулярите на Жозе Моуриньо, като дори носеше капитанската лента на ръката си. Новото попълнение Фред дебютира с червената фланелка, партнирайки си с Погба в центъра на полузащитата.

Мачът на Олд Трафоорд започна по отличен начин за Юнайтед, който поведе в резултата след само минути игра. При една от първите атаки на Червените Дяволи, Даниел Амарти игра с ръка в наказателното поле, а главният съдия Андре Маринър не се поколеба да посочи бялата точка.

С изпълнението на дузпата се нагърби Пол Погба, който бе безапелационен и преодоля с лекота Каспер Шмайхел.

Погба се превърна в четвъртия французин, който успява да отбележи първия гол за Юнайтед в първия мач за сезона. Преди него това са правили Ерик Кантона (1996), Давид Белион (2004) и Луи Саха (2006).

Въпреки ранния гол, който допуснаха, футболистите на Клод Пюел показаха характер и с течение на полувремето успяха дори да вземат инициативата в мача. В 29-ата минута дойде и първият отличен шанс за Лестър. Джеймс Мадисън, който направи отличен мач за Лисиците, получи топката в наказателното, овладя добре и стреля силно, но Давид де Хеа напомни за класата си и спаси.

До почивката двата тима продължиха да показват динамична игра, но така и не стигнаха до чисти опасности пред двете врати с изключение на два далечни удара на Пол Погба. Французинът бе футболистът с най-много удари към вратата на Лестър, най-много докосвания и най-много пасове.

Статистически през първата част тимът на Лестър бе този, който имаше предимство при владеенето на топката, но това се промени през второто полувреме, когато Юнайтед изравни играта.

В 65-ата минута Червените Дяволи пропиляха страхотен шанс да удвоят преднината си. След брилянтна атака, Погба бе изведен зад отбраната на Лестър и веднага потърси комбинация с Алексис Санчес в наказателното поле. В крайна сметка Хуан Мата бе този, който отправи удар, но покрай вратата.

Точно десет минути по-късно домакините направиха нов пропуск, а този път на върха на атаката се оказа Ромелу Лукаку, който се появи като резерва на мястото на Маркъс Рашфорд. Белгиецът получи пас от Санчес отляво, но останал абсолютно сам срещу Шмайхел не успя да го преодолее. Датският вратар успя да реагира и да избие, а след рикошета, топката излезе в корнер.

Юнайтед все пак стигна до заветния втори гол седем минути преди края на срещата. Хуан Мата изведе по отличен начин Люк Шоу отляво в наказателното поле, англичанинът преодоля технично Рикардо Перейра, прехвърляйки го и с удар по диагонала оплете топката в мрежата.

Лестър все пак съумя да върне един гол в продължението на срещата чрез Джейми Варди. Рикардо Перейра центрира коварно в наказателното поле, топката тупна и срещна десния страничен стълб, а Варди бе на точното място и засече с глава.

Манчестър Юнайтед 2-1 Лестър Сити
1-0 Пол Погба 3
2-0 Люк Шоу 83
2-1 Джейми Варди 92+

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Шоу, Линдельоф, Байи, Дармиан; Погба (Фелайни 85), Андреас Перейра, Фред (МакТомини 76); Санчес, Рашфорд (Лукаку 67), Мата

Лестър Сити: Шмайхел; Чилуел, Магуайър, Морган, Амарти (Гезал 63); Силва (Ибора 80), Ндиди; Грей, Мадисън (Варди 63), Рикардо Перейра; Ихеаначо