Sign in to follow this

Уулвс 2 Юнайтед 1

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед отпадна от ФА Къп след поражение с 2-1 като гост на Уулвърхамптън в четвъртфиналите на турнира.

Головете за Вълците отбелязаха Раул Хименес и Диого Жота, а Маркъс Рашфорд отбеляза почетния гол за Червените Дяволи.

Първата част на мача протече сравнително равностойно, макар че Уулвърхамптън бе отбора, който атакуваше по-често и по-опасно. Разкъсваният от травми Юнайтед беше доста беззъб в предни позиции и не успя да затрудни сериозно вратаря Джон Руди.

Маркъс Рашфорд на два пъти и Пол Погба не успяха да намерят целта в редките изгодни моменти, които се откриха пред тях. Рубен Невеш и Диого Жота пък на свой ред не можаха да се възползват от възможностите пред играчите на домакините.

Най-чистото положение преди почивката беше за Вълците в 43-та минута, когато Жота се озова на страхотна позиция и изстреля мощен удар, но вратарят Серхио Ромеро се намеси по перфектен начин и предотврати попадението.

След почивката домакините продължиха да са по-активни и да търсят повече гола. В 54-та минута Раул Хименес засече с глава едно центриране от корнер, като топката летеше под гредата, но Ромеро отново се намеси великолепно и изби.

Четири минути след това и Жоао Моутиньо имаше възможност да открие, когато изстреля мощен удар от границата на наказателното поле, но за кой ли път Ромеро беше на мястото си и предотврати попадението в мрежата си.

Така постепенно се стигна до френетичната последна четвърт на двубоя. Началото на головата сметка в мача беше поставено в 70-та минута, когато Уулвс откри резултата. Жоао Моутиньо направи страхотен пробив, при който навърза трима защитници на Юнайтед и подаде около точката на дузпата за Раул Хименес. Той имаше нужда от три удара, за да преодолее защитата и вратаря и в крайна сметка го стори.

Само шест минути след това Вълците нанесоха съкрушителния си удар в мача. В 76-та минута Люк Шоу не успя да изчисти добре една топка и тя стигна до Диого Жота. Той със спринт нахлу в половината на Червените Дяволи, преодоля с лекота Шоу и се озова сам срещу Ромеро. И въпреки че ударът му беше в обсега на вратаря, аржентинецът не се справи добре и му се наложи да вади топката от мрежата си за втори път.

В последните минути домакините се опитаха да държат повече топката и да не позволяват опасности пред Джон Руди. Задачата им можеше да стане по-лесна в 82-та минута, когато реферът даде директен червен картон на Виктор Линдельоф за един груб шпагат, но след намеса на ВАР това решение беше отменено.

Мачът вървеше спокойно, преди все пак Юнайтед да върне единия удар. В 95-та минута Люк Шоу проби по крилото и с хубав пас намери Маркъс Рашфорд около точката на дузпата, той се обърна и с прецизен удар преодоля Руди, отбелязвайки почетно попадение за Червените Дяволи. За повече обаче нямаше време.

Уулвърхамптън: Руди; Дохърти, Невеш, Хименес (Коста 90), Болт, Коуди, Жота (Траоре 87), Ото; Моутиньо, Саис, Дендонкер.

Манчестър Юнайтед: Ромеро; Далот, Смолинг, Линдельоф, Шоу; Матич (Мата 86), Ерера (А. Перейра 70), Погба; Лингард, Марсиал, Рашфорд