Sign in to follow this

Юнайтед 2 Уотфорд 1

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед постигна победа с 2-1 срещу Уотфорд в 32-рия кръг на Висшата Лига и се завърна на четвъртото място.

Головете за Червените Дяволи реализираха Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал, а попадението за Стършелите бе дело на Абдулай Дукуре.

Юнайтед започна двубоя нервно, предоставяйки инициативата на гостите в първите минути. В това време Уотфорд отправи четири изстрела по посока вратата на Давид де Хе, който трябваше да се намесва при удара на Перейра.

Въпреки добрата игра на Стършелите, Юнайтед успя да откри резултата в 28-та минута. Люк Шоу спечели топката пред наказателното си поле, бързо напредна към центъра и изведе Маркъс Рашфорд по прекрасен начин. Младият нападател овладя топката и мигновено я оплете в мрежата на Фостър, вкарвайки десетия си гол във Висшата Лига за сезона.

През второто полувреме Уотфорд продължи да бъде по-активният отбор, но 72-та минута възпитаниците на Хави Гарсия получиха втори гол. Андреас Перейра намери Джеси Лингард по крилото, който центрира в наказателното поле, където Марсиал засече топката. Първият изстрел на французина бе отразен от Фостър, но при добавката нямаше грешка.

В заключителните минути на срещата Стършелите все пак стигнаха до гол. Абдулай Дукуре бе автор на попадението, което допринесе за нервните последните минути на Олд Трафорд.

Юнайтед: Де Хеа; Йънг, Джоунс, Смолинг, Шоу; Ерера (А. Перейра 62), Матич, Погба; Мата (Лингард 62), Рашфорд, Марсиал (Рохо 76).

Уотфорд: Фостър; Янмаат (Фемениа 55), Бритос, Кабаселе, Масина, Капу (Съксес 82), Дукуре, Перейра, Деулофеу (Грей 73), Дийни.