Sign in to follow this

Арсенал 2 Юнайтед 0

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед записа първата си загуба във Висшата Лига под ръководството на Оле Гунар Солскяер като гост на Арсенал.

Победата за Артилеристите дойде след попадения на Гранит Джака и Пиер-Емерик Обамеянг от дузпа. Червените Дяволи имаха доста положения пред вратата на Лено, но така и не успяха да стигнат до попадение.

Срещата започна с подчертан натиск на домакините, като още преди да са изминали и две минути игра Арсенал не бе далеч от попадение. Лаказет имаше нужда от още 1-2 крачки, за да засече хубавото центриране на Колашинац от фланга.

Юнайтед имаше нужда от време да се окопити и в 9-ата минута всъщност не беше никак далеч от откриването на резултата. Люк Шоу размени пасове с Пол Погба и центрира отляво, търсейки Лукаку при далечната греда. Белгиецът съумя да стреля от воле и разтресе напречната греда. Погба стигна първи до отскочилата топка в пеналта и опита комбинация с намиращия се при точката на дузпата Фред, който обаче се подхлъзна и не успя да нанесе удар.

Само три минути по-късно Арсенал поведе в резултата след. Лаказет съхрани топката пред наказателното поле и я разпредели към Гранит Джака, който не се посвени да стреля от около 23-24 метра. Вратарят Давид де Хеа имаше перфектна видимост към ситуацията и въпреки това прецени напълно погрешно фалца на удара. Топката сви надясно, а испанецът нямаше шанс да коригира своята грешка.

В 19-ата минута Червените Дяволи за втори път в мача разтресоха рамката на вратата зад Бернд Лено. Погба с пас подкани Фред да стреля от дистанция, а бразилецът не се справи никак зле. Топката тупна над протегната ръка на стража и отскочи от основата на левия стълб.

В 36-ата минута дойде време за поредния пропуск на Лукаку. Белгиецът стори по-трудното и благодарение на физическата си мощ пребори Кошчелни и Сократис, за да овладее извеждащия пас на Рашфорд точно пред вратата. Таранът опита да финтира Лено, който по някакъв начин успя да парира изстрела му. Топката се повдигна леко и отвори шанс пред Лукаку за добавка, но продължението трудно може да се окачестви като успешно – било то като удар или пас.

След почивката импулсът продължи да бъде на страната на Юнайтед. В 50-ата минута Лукаку отново не успя да отбележи от чиста позиция. Рашфорд с гениална хрумване разсече защитата на Арсенал с пас по земя, който изведе Лукаку очи в очи с Лено. Германецът и Кошчелни се хвърлиха вкупом към топката и поне единият от тях успя да отклони изстрела над гредата. В 59-ата Рашфорд опита късмета си от пряк свободен удар, но отново без успех.

Устремът на Червените Дяволи беше пресечен в 68-ата минута със спорно отсъждане на съдията Джонатан Мос. Той прецени, че Фред е действал непозволено срещу Лаказет в наказателното поле и отсъди дузпа. Единоборството не изглеждаше като нарушение, като играчите се опитваха да водят битка тяло в тяло. Пиер-Емерик Обамеянг застана зад топката и с изстрел в центъра на вратата излъга Де Хеа.

Буквално секунди по-късно Лаказет можеше да приключи интригата в пълна степен. Виктор Линдельоф подцени висок пас и позволи на топката да го прескочи, а това остави френския нападател съвсем сам да напредва към вратата. Бившият ас на Лион като че ли прибърза с нанасянето на изстрела и топката профуча на сантиметри покрай десния стълб.

До края на мача Юнайтед нямашесили да преследва поне частичен обрат. Така тимът регистрира едва второто си поражение под ръководството на Солскяер (след 0-2 от ПСЖ в първия 1/8-финален мач в Шампионската Лига) и с 58 точки се смъкна до 5-а позиция. Арсенал със своите 60 отново е в зона Шампионска Лига, като третият Тотнъм е само на една точка разстояние. след своята поредица от 4 поредни мача без успех в първенството (3 загуби и 1 равенство).

В следващия 31-и кръг Арсенал отново е домакин, този път срещу Нюкасъл. Манчестър Юнайтед от своя страна приема Уотфорд на Олд Трафорд, но преди това Червените Дяволи ще гостуват на Уулвърхамптън в мач от четвъртфиналите на ФА Къп.

Арсенал: Лено; Сократис Папастатопулос, Кошчиелни, Монреал; Мейтланд-Найлс, Джака, Рамзи, Колашинац; Йозил (Иуоби 77'); Пиер-Емерик Обамеянг (Денис Суарес 80'), Лаказет (Нкетия 86').

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Йънг, Смолинг, Линдельоф, Шоу; Погба, Матич (Грийнууд 80'), Фред; Далот (Марсиал 71'), Лукаку, Рашфорд.