Sign in to follow this

Юнайтед 2 Брайтън 1

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед продължава победния си ход под ръководството на Оле Гунар Солскяер, след като записа успеха с 2-1 над Брайтън.

Пол Погба и Маркъс Рашфорд отбелязаха головете за Червените Дяволи, а Паскал Грос се разписа за Чайките.

Преди началото на срещата Люк Шоу се почувства зле и бе заменен от Диого Далот.

Юнайтед взе инициативата още от началото и на няколко пъти пратиха опасни топки в наказателното поле на съперника, но отбраната на Брайтън се справи. В 9-ата минута Пол Погба получи шанс за стрелба, но не позиционира добре тялото си и от двайсетина метра прати топката доста неточно. Последва опит на Лингард с глава, но също покрай целта.

Брайтън отговори с удар на Дъфи с глава след корнер, но той бе твърде слаб и не затрудни де Хеа. Малко след това Мъри се оказа в тънка засада при нова атака на Чайките, чийто действия не бяха чак толкова безопасни.

Последва минута аплодисменти в чест на легендата Мат Бъзби, от чиято смърт утре се навършват 25 години. Натискът на домакините се засилваше и в 26-ата минута те спечелиха дузпа. Погба проби отдясно, беше засечен от Бонг и Марч, които го фаулираха и реферът посочи бялата точка. Французинът не сбърка и изведе Юнайтед напред в резултата.

В 34-ата минута вратарят на Брайтън отрази опасен удар на Линдельоф. Малко след това обаче феновете на домакините изтръпнаха, след като Мъри се оказа на чиста позиция в наказателното поле, но не успя да уцели добре топката и я прати встрани.

В 42-ата минута Маркъс Рашфорд получи пас от Диого Далот, с две отлични докосвания се освободи от пазача си, след което завъртя топката към далечния ъгъл, за да удвои предимството на Червените Дяволи.

След паузата ситуацията на терена не се промени и Юнайтед продължи да доминира и да пресира съперника. Марсиал бе на път да се измъкне при една ситуация, но бе спрян от Дънк. Лингард пък не стигна до подаване на Рашфорд.

Червените Дяволи действаха спокойно, но в 72-ата минута бяха наказани и интригата се върна. Прьопер центрира с външната част на крака, топката прехвърли Андоне, но попадна в Грос, който след отлично първо докосване я прати в мрежата и намали изоставането на Брайтън.

Това стресна и Солскяер, а Юнайтед заигра малко по-предпазливо. В 84-ата минута Андоне отклони с глава към вратата, но за де Хеа нямаше проблеми и в крайна сметка домакините стигнаха до още един триумф.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Йънг, Линдельоф, Джоунс, Далот; Матич, Ерера, Погба; Лингард (Мата 76'), Марсиал (Лукаку 82'), Рашфорд (Дармиан 93')

Брайтън: Бътън; Монтоя, Дъфи, Дънк, Бонг, Марч (Нокер 60), Стивънс, Прьопер, Грос (Каял 82'), Локадиа, Мъри (Андоне 60')