Sign in to follow this

Юнайтед 2 Бърнли 2

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед завърши наравно 2-2 при домакинството си на Бърнли във Висшата Лига.

Виненочервените поведоха с два гола на Ашли Барнс и Крис Ууд, но в последните минути на двубоя Пол Погба от дузпа и Виктор Линдельоф изравниха за Юнайтед.

Двубоят започна с минута мълчание за Бебетата на Бъзби, тъй като това е най-близкият домакински мач до датата 6 февруари.

Червените Дяволи имаха преимущество във владението на топката през първата част и бяха по-активни, но така и не съумяха да създадат реална голова опасност.

Първата по-интересна ситуация в мача бе в 10-та минута, когато Маркъс Рашфорд пропусна да засече топката добре и изстрелът му мина покрай вратата.

Бърнли отговори в 18-ата минута. Ашли Барнс овладя една отскочила топка, но ударът му бе изчистен в корнер, от който не произлезе нищо.

В 21-ата минута Мата удари греда след хубава асистенция на Рашфорд, но страничният съдия развя флага си. Останаха съмнения в коректността на решението.

Крис Ууд вкара топката в мрежата на домакините в 33-ата минута, но тъй като бе в положение на засада, попадение не бе зачетено.

След почивката Юнайтед упражни натиск над съперника си. Момчетата на Оле Гунар Солскяер бяха доста по-активни, а Пол Погба се оказа в центъра на добра атака в 50-ата минута. Той стреля по диагонал, но стражът на Бърнли спаси без никакви проблеми.

Въпреки значителната агресия в играта на Червените Дяволи след почивката, домакините се оказаха в ролята на изоставащ в резултата в 51-та минута. Бърнли се възползва от сериозна грешка в защита на Юнайтед. Джак Корк комбинира с Ашли Бърнс, който излезе на стрелкова позиция и някъде от точката за дузпата разстреля Давид де Хеа.

Рашфорд се оказа на чудесна стрелкова позиция в 80-ата минута, но Том Хийтън спаси.

При ответната атака Бърнли удвои аванса си. Ашли Уестууд сервира топката на главата на Крис Ууд и той се разписа във вратата на де Хеа.

Червените Дяволи не се отказаха и упорито продължиха да търсят своите шансове. В 83-ата минута Джон Мос посочи бялата точка за задържане на Маркъс Рашфорд, след това обаче смени решението си на пряк свободен удар. Тънкият момент бе дали нарушението бе в наказателното поле или извън него, като в крайна сметка съдийската бригада прецени, че е извън пределните на пеналта.

В 87-та минута Хенрих дръпна Джеси Лингард в наказателното поле малко преди той да нанесе удар. Този път реферът бе категоричен в решението си да отсъди дузпа. Пол Погба застана зад топката и намали резултата.

Това вдъхнови футболистите на Юнайтед и те тръгнаха настървено в атака. В 3-та минута на добавеното време Виктор Линдельоф се възползва от настъпило разбъркване в наказателното поле на гостите и изравни, вкарвайки първия си гол с екипа на Червените Дяволи

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Йънг, Джоунс, Линдельоф, Шоу; Перейра (Лингард 62'), Матич, Погба, Мата, Лукаку (Алексис 67'), Рашфорд.

Бърнли: Хийтън; Тейлър, Корк, Тарковси, Мии, Барнс, Ууд, Хендрик, Уестууд, Бардсли, МакНийл (Гудмундсон 77').