Sign in to follow this

Юнайтед 2 Рединг 0

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед се класира за следващия кръг на ФА Къп, след победа с 2-0 срещу Рединг на Олд Трафорд.

Головете за Червените Дяволи отбелязаха Хуан Мата от дузпа и Ромелу Лукаку.

Юнайтед записа пети пореден успех, след идването на Оле Гунар Солскяер и така норвежецът влезе в историята на клуба, като единственият мениджър печелил пъвите си пет мача начело на клуба.

Солскяер направи много промени в състава, като единствено Фил Джоунс и Хуан Мата запазиха своите места от успеха над Нюкасъл. Ромелу Лукаку и Алексис Санчес започнаха като титуляри. Дебют за Червените Дяволи направи 19-годишния холандски полузащитник Таит Чонг, който се появи на мястото на Хуан Мата през втората част.

Срещата започна анемично без особено много положения пред двете врати. Едва в 20-ата минута Юнайтед успя да пробие блока на Рединг. Мата намери Фред, който вкара във вратата на Рединг, но попадението бе отменено поради засада. При паса към Фред Мата обаче бе фаулиран в наказателното поле на съперника, което принуди съдиите да се консултират с ВАР и да отсъдят дузпа.

Зад топката застана потърпевшият Мата, който с премерен удар в 22-та минута даде аванс на Юнайтед.

Минути след това възпитаниците на Солскяер поискаха втора дузпа, след като подаване на Санчес в наказателното поле срещна ръката на бранител на Рединг. Съдията обаче не отсъди такава.

В края на първата част Червените Дяволи стигнаха до втори гол. Алексис Санчес разсече защитата на съперника с прекрасен пас. Зад защитата на Рединг се измъкна Ромелу Лукаку, който преодоля вратаря на съперника и вкара топката в мрежата.

В 53-ата минута Рединг пропусна добра възможност. Хариът получи хубав пас от Алуко и стреля отблизо, но Ромеро успя да избие.

В 67-ата минута Ашли Йънг осъществи силен пробив отляво и пусна към Фелайни, който бе на добра позиция. Белгиецът обаче не успя да намери добре топката и стреля слабо във вратаря на Рединг.

В 90-ата минута Рашфорд излезе сам срещу Яякола, но твърде много си скъси ъгъла и не успя да отправи качествен удар. В 92-та минута Перейра стреля опасно по диагонал, но стражът на гостите изби в корнер.

Така Червените Дяволи си осигуриха място в четвъртия кръг на ФА Къп и ще очакват жребия в понеделник.

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Далот, Дармиан, Джоунс, Йънг; МакТомини, Фред (Фелайни 62'), Перейра, Мата (Чонг 63'), Лукаку, Алексис Санчес (Рашфорд 64')

Рединг: Яякола, Ричардс, Муур, Илори (Алуко 46'), Идом, Ричардс, Кели, Риномота, МакЛиърли (Бароу 61'), Суифт, Хариът (Мейте 76'), Лоудър