Sign in to follow this

Сити 3 Юнайтед 1

Pepinka

преглеждания

Юнайтед загуби дербито на Манчестър с 3-1 на Етихад Стейдиъм, след разочароващо представяне.

Давид Силва откри резултата още в първите 15 минути на срещата. Серхио Агуеро удвои преднината на Сити с гол в самото начало на второто полувреме. Антони Марсиал се разписа от дузпа, за да намали резултата, но в края на двубоя Илкай Гюндуган сложи точка на спора с трето попадение за Сити.

Жозе Моуриньо направи две промени в състава сравнение с мача срещу Ювентус от Шампионската Лига. Маруан Фелайни замени контузения Пол Погба. Алексис Санчес остана резерва, отстъпвайки мястото си на Маркъс Рашфорд.

Още от самото начало на мача Гражданите се нахвърлиха като вълци върху съперника си. Те буквално натикаха Червените Дяволи в половината му, дори в наказателното му поле, като Фернандиньо и Бернардо Силва пробваха няколко удара, които не можаха да намерят мрежата.

Страхотен шанс се откри и пред Серхио Агуеро, но аржентинецът просто не успя да уцели топката малко пред вратарското поле.

Мощна игра на Сити даде резултат в самото начало. Още в 12-та възпитаниците на Гуардиола поведоха в резултата. Рахийм Стърлинг комбинира на левия фланг с Давид Силва и пусна дълго центриране надясно, дълбоко в наказателното поле. Там беше Бернардо Силва, който върна към вратарското поле за Агуеро, който се размина с топката, но Давид Силва бе там. Испанецът се освободи от защитник и с мощен удар преодоля Де Хеа.

След този натиск, увенчал се и с гол, Сити сякаш понамали темпото, но продължи да диктува събитията на терена.

Юнайтед играеше слабо, като в атака Червените Дяволи бяха страшно безидейни. Освен няколко слаби удара на Антони Марсиал и центрирания на Ашли Йънг, момчетата на Жозе Моуриньо не направиха нищо запомнящо се преди почивката. Нещо повече, те дори не отправиха точен удар към вратата на Едерсон за 45 минути.

До почивката и чистите положения пред Де Хеа не бяха толкова много. Имаше няколко опасни изстрела към вратата му от Фернандиньо, Давид Силва и Агуеро, но испанският страж се справи с вещина.

Малко след подновяването на играта Сити нанесе втори удар, като при първата си опасна атака за второто полувреме домакините удвоиха резултата. В 48-та минута Джеси Лингард наивно изпусна една топка в центъра на терена, което даде възможност за контраатака. При нея Рияд Марез и Серхио Агуеро направиха страхотно двойно подаване пред наказателното поле, което позволи на аржентинеца да излезе на стрелкова позиция. Агуеро отправи мощен и изключително точен удар под напречната греда, който остави Давид де Хеа абсолютно безпомощен.

Сити продължи да диктува темпото и нямаше изгледи как Юнайтед може да обърне резултата. Жозе Моуриньо направи първата си смяна в 57-та минута, като на терена се появи Ромелу Лукаку на мястото на Джеси Лингард. Само минута след появата си, Лукаку си спечели дузпа. С пас отляво Антони Марсиал намери Лукаку, който нахлу в наказателното поле и бе повален от Едерсон. Реферът Антъни Тейлър не се поколеба и посочи бялата точка. Марсиал застана зад топката и реализира, давайки надежда на Червените Дяволи.

Момчетата на Жозе Моуриньо получиха импулс и се опитаха да създадат още опасности пред вратата на Сити, но не се получи. Постепенно Гражданите отново поеха инициативата и в 67-та минута Фернандиньо стреля много опасно от границата на наказателното поле, но Давид де Хеа спаси по страхотен начин.

Отново бразилецът можеше с далечен удар да възстанови преднината от два гола на тима си в 70-та минута, но отново испанският страж на Червените Дяволи предотврати това да се случи.

В 73-та минута Моуриньо направи двойна смяна, като на терена се появиха Хуан Мата и Алексис Санчес, които замениха Андер Ерера и Маркъс Рашфорд. Смените обаче не допринесоха за някаква промяна. Юнайтед се опитваше да стигне до изравнителен гол, но Сити наложи силна преса в средата на терена и гостите имаха сериозни трудности с пробиването ѝ.

В 85-та минута Сити сътвори чудесна атака, в която имаше около 40 паса, топката стигна до Рахийм Стърлинг в наказателното поле, който я върна за Бернардо Силва на фланга. Последва центриране по конец на португалеца за оставения непокрит пред вратарското поле Илкай Гюндоган. Германецът изобщо не се поколебае и изпрати топката зад гърба на де Хеа.

Манчестър Сити: Едерсон, Уолкър, Стоунс, Лапорт, Менди, Бернардо Силва, Фернандиньо, Давид Силва (Фодън 90') Марез (Сане 62'), Агуеро (Гюндоган 75'), Стърлинг

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Йънг, Смолинг, Линдельоф, Шоу, Ерера (Мата 73'), Матич, Фелайни; Лингаард (Лукаку 57'), Рашфорд (Санчес 73'), Марсиал.