Sign in to follow this

Ювентус 1 Юнайтед 2

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед постигна драматична победа с 2-1 като гост на Ювентус в мач от груповата фаза на Шампионската Лига в сряда вечерта.

Късен гол на Хуан Мата и автогол на Леонардо Бонучи обърнаха резултата в полза на Червените Дяволи, след като в средата на второто полувреме Кристиано Роналдо бе дал преднина на Ювентус.

Жозе Моуриньо направи две промени в състава си сравнение с двубоя срещу Борнемут миналата събота. Андер Ерера започна като титуляр, заемайки мястото на Фред, а Джеси Лингард, който започна първия си мач като титуляр от септември месец насам, замени Хуан Мата. Английският национал се подвизаваше в ролята на десетка зад Алексис Санчес.

Ювентус бе по-активният отбор преди почивката и съответно създаваше по-добри положения.

В 34-та минута Хуан Куадрадо отправи изстрел към вратата на Давид де Хеа, но испанският страж внимаваше и отрази удара му.

Минута по-късно Роналдо напредна отдясно и с пас намери Сами Кедира около точката на дузпата. Това бе най-добрият шанс за Старата Госпожа през първата част, но Кедира го пропусна, като уцели десния стълб на вратата на Червените Дяволи.

Второто полуврем започна с възможност за Юнайтед като в 49-та минута Антони Марсиал стреля към вратата на Юве, но топката мина съвсем близо до гредата. Веднага след това обаче домакините отговориха чрез Пауло Дибала, който уцели напречната града на де Хеа.

В 65-та минута преимуществото на Ювентус бе материализирано от Кристиано Роналдо. Бонучи намери с чудесен пас португалеца, който надбяга опонента си и пое топката от въздуха, за да я вкара ефектно във вратата на Юнайтед. Това бе първият гол за Роналдо с екипа на Ювентус в Шампионската Лига.

Три минути по-късно Марлем Пянич бе на косъм от отбелязането на втори гол за Старата Госпожа, но Де Хеа успя да спаси опасната ситуация.

В 73-та минута Пянич отново имаше шанс да се разпише, но топката мина на сантиметри от гредата. Минута по-късно Хуан Куадрадо направи сериозен пропуск като от точката на дузпата стреля над вратата. Няколко минути след това Пянич отново бе замесен в опасност пред вратата на де Хеа, като изстрелът му отново мина покрай гредата.

Единадесет минути преди края на срещата Жозе Моуриньо направи двойна смяна като Хуан Мата и Маруан Фелайни се появиха на терена на местата,  съответно, на Алексис Санчес и Андер Ерера.

В 86-та минута се стигна до опасен фаул в полза на Юнайтед, който Хуан Мата материализара, изравнянвайки резултата на Алианц Стейдиъм. Така изглеждаше, че Червените Дяволи ще си тръгнат от Торино с важна точка, но след центриране на Ашли Йънг от пряк свободен удар, топката рекушира в Алекс Сандро и Леонардо Бонучи и влетя в мрежата на Шчесни.

В добавеното време на срещата Маркъс Рашфорд, който се появи като резерва в 70-та минута, можеше да вкара и трети гол за Юнайтед, но полският вратар на Ювентус успя да спаси.

Ювентус 1-2 Манчестър Юнайтед
1-0 Кристиано Роналдо 65'
1-1 Хуан Мата 86'
1-2 Леонардо Бонучи 90' (автогол)

Ювентус: Шчесни, Де Шильо (Бардзали 83'), Бонучи, Киелини, Алекс Сандро, Кедира (Матюиди 61'), Пянич, Бентанкур, Куадрадо, Дибала, Роналдо.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Йънг, Смолинг, Линдельо, Шоу, Матич, Ерера (Фелайни 79'), Погба, Лингард (Рашфорд 70'), Алексис (Мата 79'), Марсиал.