Sign in to follow this

Юнайтед 3 Рединг 1

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед се класира за петия кръг на ФА Къп, след  успех с 3-1 над Рединг.

Олд Трафорд се наслади на малко "джога бонито" в съботната вечер, след като Каземиро, който се разписа на два пъти, и Фред бяха сред голмайсторите за Червените Дяволи. Почетното попадение за Рединга бе дело на Амаду Мбенг.

Двубоят започна доста динамично, а гостите получиха добра възможност още в петата минута да изпълнят пряк свободен удар от опасна дистанция. Той обаче срещна стената, а при последвалата контраатака Юнайтед на свой ред осъществи опасна комбинация, която завърши с интересен опит за удар с пета на Ваут Вегхорст.

Кристиан Ериксен пък стреля опасно от фал три минути по-късно, но топката премина покрай гредата.

В 17-ата минута Антони опита да стреля след добри индивидуални действия. Изстрелът на бразилеца обаче бе крайно неточен. Пет минут след това той опита от подобна дистанция, но отново топката прелетя високо над вратата.

Червените Дяволи продължиха да натискат и да са по-активния отбор на терена. Рединг все пак успя да удържи нулевото рваенство и до 30-ата минута в срещата, въпреки че ситуации пред Джо Лъмли не липсваха.

В 32-ата минута Антони успя да намери Бруно Фернандеш, който се бе включил в наказателното поле на гостите. Португалецът получи пас и веднага стреля, пращайки удар по земята, който обаче мина встрани от гредата.

Манчестър Юнайтед излезе напред в резултата в 35-ата минута, след като Ваут Вегхорст прати пас с глава към далечната греда, където пък беше Маркъс Рашфорд, който я добави във вратата на Рединг. Радостта на Червените Дяволи обаче не продължи дълго, след като попадението бе отменено заради засада на Вегхорст при пас на Каземиро.

В 40-ата минута се стигна до друга спорна ситуация, след като Каземиро бе повален в наказателното поле на Рединг. Всички футболисти и фенове на Юнайтед поискаха дузпа, но съдията остави играта да продължи.

В края на първата част се стигна до първата по-опасна ситуация пред Кралските Поданици, след като при центриране на Рахман Баба отляво Тайлър Маласия не действа добре и футболист на гостите успя да нанесе изстрел към вратата на Червените Дяволи. За щастие на Де Хеа той обаче не бе точен.

В 55-ата минута Антони изведе Каземиро, който стигна до топката в наказателното поле и прехвърли с едно докосване стража на Рединг и топката попадна в мрежата на гостите.

Само три минути след това Каземиро удвои преднината на Юнайтед. Бразилецът този път порази вратата, пазена от Джо Лъмли с добре насочен далечен изстрел. Стражът нямаше шанс след лек рикошет във футболист на Рединг.

В 65-ата минута Кралските Поданици останаха с човек по-малко след грубо нарушение на Анди Керъл, който получи втори жълт и червен картон.

Само две минути след това Фред оформи класиката за !Червените Дяволи. Бруно Фернандеш изпрати остро центриране в наказателното поле, а до топката стигна първи именно Фред, който я прати във вратата на Рединг с пета.

В 72-ата минута Рединг стигна до попадение след удар с глава на Амаду Мбенг, който бе оставен сам при изпълнение на корнер и се въползва от това по-прекрасен начин, пращайки топката в мрежата, зад Давид де Хеа.

Антони отново си опита късмета с далечен изстрел в 83-ата минута. Но и този удар на бразилеца мина високо над вратата. Той имаше друга отлична възможност в 87-ата минута, когато Гарначо го намери във вътрешността на пеналтерията. Антони обаче отново не уцели топката достатъчно добре и не намери вратата на Рединг.

Манчестър Юнайтед 3-1 Рединг
1-0 Каземиро 55'
2-0 Каземиро 58'