Sign in to follow this

Нотингам Форест 0 Юнайтед 3

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 3-0 срещу Нотингам Форест в първия полуфинал от Карабао Къп.

Головете за Юнайтед бяха дело на Маркъс Рашфорд, Ваут Вегхорст, който отбеляза първия си гол за клуба, и Бруно Фернандеш.

Червените Дяволи откриха резултата още в самото начало на двубоя. В 6-а минута Маркъс Рашфорд тръгна от левия фланг на самостоятелен пробив, преодоля двама играчи на Нотингам и завърши с левия крак, извеждайки Манчестър Юнайтед напред.

Секунди след това Антони опита удар с левия крак от границата на наказателното поле, но нямаше късмет и топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Хенеси. В 13-а минута отново бразилското крило на Юнайтед нахлу опасно в противниковото поле и опита фалцов удар в далечния ъгъл, но не бе точен и топката премина над вратата.

В 23-а минута Нотингам направи великолепна контраатака, при която Сам Стъридж получи в наказателното поле и отправи веднага удар, с който преодоля Давид де Хеа и изравни резултата. Голът обаче бе разгледан с ВАР и отменен поради минимална засада.

Само три минути след това Густаво Скарпа връхлетя върху отбита топка и опита удар от въздуха от границата на наказателното поле, но де Хеа успя да отрази. Секунди отнеха за нова атака на домакините от Нотингам, а Бренън Джонсън надбяга Уан-Бисака и опита удар по диагонола, но той бе слаб и Давид де Хеа спаси.

В 31-а минута Бренън Джонсън отново показа невероятна индивидуална техника, като преодоля 2-ма противникови играчи на дрибъл и опита удар от трудна позиция, който преми над напречната греда на вратаря на Юнайтед. Секунди след това Антони получи чудесно подаване в наказателното поле, но пропусна златен шанс, след като вратарят направи изумително спасяване.

В последната минута на редовното време Антони опита удар от дистанция, който бе отразен от Хенеси, но Ваут Вегхорст бе добре позициониран и направи добавка на опразнената врата, за да удвои резултата.

През втората част първата възможност за гол бе през 53-а минута, след като Данило опита удар извън наказателното поле, който бе точен, но нямаше сила в него и Давид де Хеа улови спокойно. В ответната атака Кристиан Ериксен получи от Антони, а датчанинът стреля веднага с десния крак, като завъртя прекрасно топката, но опитът му срещна напречната греда на Хенеси.

В 60-а минута Морган Гибс-Уайт навлезе в наказателното поле на Юнайтед и опита удар, но той не бе точен и прелетя над вратата на Де Хеа. В следващите минути Нотингам опитваше да бъде по-активният отбор, но Манчестър Юнайтед успяваше да лимитира възможностите за своя противник.

В последната минута Бруно Фернандеш получи от Фред на границата на наказателното поле и португалецът отправи удар с десния крак, който не остави шансове на Хенеси и оформи класическия успех на Юнайтед.

Нотингам Форест 0-1 Манчестър Юнайтед
0-1 Рашфорд 6'
0-2 Вегхорст 45'
0-3 Фернандеш 89'

Нотингам Форест: Хенеси; Орие, Уоръл, МакКена, Лоди (Уилямс 73'); Фройлер, Данило (Колбак 58'), Скарпа (Лингард 64'), Джонсън; Стъридж (Денис 64'), Гибс-Уайт (О'Брайън 73')

Манчестър Юнайтед: де Хеа; Уан-Бисака, Линдельоф, Мартинес, Маласия; Каземиро, Ериксен (Фред 71'), Антони (Пелистри 71'), Фернандеш; Рашфорд (Гарначо 57'), Вегхорст (Еланга 85')