Sign in to follow this

Валенсия 2 Юнайтед 1

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед загуби последния си двубой от груповата фаза на Шампионската Лига срещу Валенсия с 2-1 на стадио Местая.

Прилепити поведоха с два гола благодарение на попадението на Карлос Солер и автогола на Фил Джоунс. Няколко минути преди края на срещата Маркъс Рашфорд намали за Юнайтед, но за повече нямаше време.

Резултатът означава, че момчетата Жозе Моуриньо завършват на второ място в група H и ще очакват доста по-силен съперник на осминафиналите. Ювентус завърши на върха, въпреки загубата си от Йънг Бойс.

Валенсия откри резултата в 17-ата минута чрез Солер, чийто шут не остави шансове на Серхио Ромеро.

След попадение Юнайтед владееше топката повече, но това не доведе до опасности пред вратата на домакините. Близко до гол беше Пол Погба, чийто удар с глава обаче премина встрани

Прилепите също имаха положение, като на два пъти пропуснаха да удвоят преднината си чрез Мичи Батшуай, но нападателя, който е под наем от Челси, изпрати и двата удара извън очертанията на вратата на Ромеро.

В самото начало на второто полувреме Ашли Йънг се появи на мястото на Маркос Рохо, но само две минути след подновяването на играта Фил Джоунс си отбеляза автогол и удвои преднината на Валенсия. Защитникът на Юнайтед се опита да избие топката от краката на Батшуай, но вместо това я изпрати в собствената си врата.

Валенсия продължи да застрашава вратата на Червените Дяволи, Жозе Моуриньо направи още две смени, като на мястото на Фред се появи Маркъс Рашфорд, а Джеси Лингард зае мястото на Ромелу Лукаку.

Смените вдъхнаха свежест в играта на Юнайтед. Ерик Байи опита да застраши вратаря на Валенсия, но волето му премина над напречната греда. Андреас Перейра отправи страхотен удар от далечно разстояние, но Хауме Доменек отби в ъглов удар.

В последните минути на двубоя Юнайтед стигна до попадение чрез Маркъс Рашфорд. Джеси Лингард успя да запази отбита топка в игра, върная към Ашли Йънг, чието центриране намери Рашфорд, който с глава прониза Доменек.

В продължението на срещата Хуан Мата имаше възможност да открадне точката, но ударът му с глава премина встрани.

Въпреки загубата Юнайтед вече си бе осигурил място на осминафиналите и сега ще очаква жребия, който ще бъде в понеделник в 13:00 ч. българско време.

Валенсия: Доменек; Пичини, Рубен Везо, Диакаби, Лато (Гарай 51'); Солер, Кондогбия, Парехо, Черишев (Торес 66'); Батшуай, Санти Мина (Родриго 68')

Манчестър Юнайтед: Ромери; Валенсия, Джоунс, Байи, Рохо (Йънг 46'); Фред (Рашфорд 57'), Фелайни, Погба; Мата, Лукаку (Лингард 69'), А. Перейра