Sign in to follow this

Юнайтед 2 Арсенал 2

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед и Арсенал не успяха да се победят и завършиха 2-2 в дербито на 15-ят кръг на Висшата Лига.

Антони Марсиал и Джеси Лингард на два пъти изравняваха за Юнайтед, след като Шкодран Мустафи и Александър Лаказет извеждаха Арсенал напред в резултата.

Юнайтед се цеи в топ четири, но амбициите им бяха попарени няколко дни по-рано при визитата на Саутхамптън и момчетата на Жозе Моуриньо искаха да се реваншират, като не позволят на Арсенал се откъсне напред.

Арсенал, от своя страна, реагираха доста добре на напускането на дългогодишния си мениджър Арсенал Венгер, представяйки се чудесно по ръководството на Унай Емери, като в момента имат 19 мача без загуба. Лондончани обаче не са печелили на Олд Трафорд от 12 години.

Мачът започна без особено чисти положения, като Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард имаха възможности за Юнайтед, докато Пиер-Емерик Обамеянг не успя да оползотвори сравнително изгоден шанс за Арсенал. Така развръзката в тази част се отложи с малко.

С първия си точен удар Артилеристите откриха резултата в 25-та минута. Тогава след центриране от корнер, Шкодран Мустафи беше оставен непокрит и стреля с глава. Германецът заби топката в земята и това изненада Давид де Хеа и той не успя да реагира подобаващо, като само леко отклони топката зад голлинията си. Там Андер Ерера изчисти, но кълбото вече беше преминало голлинията и технологията го доказа.

Така реферът Андре Маринър с увереност посочи центъра и Топчиите поведоха. Те обаче не се радваха дълго, защото само пет минути след това Антони Марсиал изравни.

В 30-та минута Маркос Рохо стреля от пряк свободен удар, Бернд Лено изби, но притичалият Диого Далот успя да свърне топката от аутлинията към вратарското поле за непокрития французин и той с хубав удар опъна мрежата на Арсенал.

Лошите новини за гостите в тези минути продължиха и Роб Холдинг излезе тежко контузен. До почивката имаше предимно нервни моменти, а единственият сносен шанс се откри пред Маркос Рохо, но нов гол до почивката така и не падна.

Червените Дяволи бяха по-активни след почивката, поне в началните ѝ минути. Но Андер Ерера, Диого Далот и Маркъс Рашфорд не успяха да създадат по-големи опасности от положенията си пред вратата на Бернд Лено.

В средата на втората част Антони Марсиал напусна терена с контузия а на неговото място се появи Ромелу Лукаку, който имаше влияние върху мача. Но преди да блесне той, друга резерва, но от състава Арсенал - Александър Лаказет, имаше своя шанс.

Французинът се появи на терена в 65-та минута и беше изведен на голова позиция от Хенрих Микитарян само три минути по-късно. Маркос Рохо влезе грубо в краката, за да изчисти, но не успя и спомогна на топката да се озове в мрежата на Юнайтед.

Още в следващата атака обаче Червените Дяволи изравниха. Ромелу Лукаку изработи ситуацията, Сеад Колашинац в опита си да овладее и изчисти топката, позволи на Джеси Лингард със светкавичен удар да матира Лено.

Давид де Хеа на три пъти трябваше да се намесва решително в заключителните минути и така запази точката на Олд Трафорд.

След тази развръзка Юнайтед събра 23 точки на осмата позиция след третото си поредно равенство, докато Арсенал е с осем повече на петата позиция, с равен актив с Челси.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Далот, Байи, Смолинг, Рохо (Фелайни 72'); Дармиан, Матич, Ерера, Лингард (Погба 75'), Марсиал (Лукаку 63'), Рашфорд.

Арсенал: Лено, Бейерин, Папастатопулос, Рамзи (Микитарян 45'), Торейра, Обамеянг, Холдинг (Лихтщайнер 36'), Иуоби (Лаказет 64'), Мустафи, Гендузи, Колашинац.