MUBG | Българският форум на Манчестър Юнайтед
Sign in to follow this

Жени: Юнайтед лидер в ЖШФА

Женският отбор на Манчестър Юнайтед се представя чудесно в първия си сезон като част от женския футбол в Англия.
Сезонът за дамите започна с минимална победа с 1-0 над Ливърпул в първия кръг на турнира Континентал Тайърс Къп. Лизи Арнът отбеляза единствения гол на Прентън Парк в 83-та минута.

Вторият кръг от Континентал Тайърс Къп беше разочароващ за момичетата на Юнайтед, които загубиха първия си домакински мач с 2-0 от Рединг.

В Женския Шампионат на ФА момичетата на Кейси Стоуни записаха няколко фантастични резултата, които им помогнаха да се изкачат на върха в класирането.

Сезонът в ЖШФА започна с гръмка победа над Астън Вила с 12-0. Джес Сигсуорт отбеляза пет гола, Лорън Джеймс и Кирсти Хансън вкараха по два гола, а Кейти Зелем, Моли Грийн и Ела Туун се отчетоха с по едно попадение.

След това последва победа с 3-0 над Шефийлд Юнайтед, където головете бяха дело на Кейти Зелем от дузпа, Лорън Джеймс и Кирстън Хансън.

Последният мач в ЖШФА за септември беше гостуване на Лондон Бийс, където момичетата на Кейси Стоуни се насладиха на победа с 5-0. Моли Грийн отбеляза два гола, а по един добавиха Лорън Джеймс, Мили Търнър и Ела Туун.

Женският Шампионат на ФА се явява втора дивизия на женския футбол и жените на Юнайтед се борят усилено да си осугирят промоция в Женската Супер Лига (FA Women’s Super League), където играят отборите на Арсенал, Челси, Ливърпул, Евертън, Манчестър Сити, Бирмингам, Брайтън, Рединг, Уест Хам и Йоувил.

Следващият мач на Жените е срещу Чалртън Атлетик на 14 октомври на Лей Спорт Вилидж.