Sign in to follow this

Евертън 0 Юнайтед 2

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на Карабао Къп, след успех с 2-0 над Евертън на Гудисън Парк.

Головете за Червените Дяволи отбелязаха Едисон Кавани и Антони Марсиал в последните пет минути на срещата.

Юнайтед започна двубоя много силно и още в началните минути се настаниха в половината на Евертън.

Първата голова ситуация дойде в осмата минута, когато Пол Погба получи топката в наказателното поле, като бе съвсем сам, но вместо да шутира, той избра да подаде с пета за Дони ван де Беек. Холандецът стреля, но вратарят Робин Олсен изби в корнер.

Натискът на Червените Дяволи продължи, а Карамелите нямаха отговор на темпото, което задаваха гостите.

В 14-ата минута Аксел Туанзебе успя да пробие отдясно и комбинира с Бруно Фернандеш в наказателното поле, но ударът на португалеца бе блокиран от играч на домакините.

Две минути след това Алекс Телеш центрира отляво, където на далечната греда Бен Годфри увисна и Единсон Кавани стреля от воле, но Олсен отрази. Топката отново попадна в Кавани, който опита нов изстрел в близкия ъгъл, но отново шведският страж на Карамелите блокира.

В 24-ата минута Телеш отново центрира отляво в наказателното поле, където Мейсън Грийнууд засече с глава, но топката се отби от лявата странична греда на Евертън.

Три минути по-късно Погба засече с глава центриране на Телеш от корнер, но слабо и право в ръцете на Олсен.

След изтичането на половин час игра обаче домакините се посъбудиха и погледнаха към вратата на Дийн Хендерсън.

В 35-ата минута дойде първият корнер за Карамелите, след който дойде и първият точен удар за тима. Отправи го Доминик Калвърт-Люин, който засече с глава центрирането, но Хендерсън улови.

Само две минути след това Евертън получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле на Юнайтед. Гилфи Сигурдсон стреля опасно и се наложи на Хендерсън да избива над гредата в корнер.

В 41-ата минута отново Сигурдсон стреля по тревата, но слабо и в ръцете на вратаря.

В добавеното време на първата част изстрел на Бруно Фернандеш бе уловен от Олсен.

Второто полувреме не започна с шеметното темпо на първата част, но Юнайтед отново имаше първата по-опасна ситуация. В 49-ата минута Единсон Кавани овладя подаване отдясно в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но имаше рикошет и топката излезе в корнер. На повторенията обаче се видя, че уругваецът си помогна с ръка при овладяването на топката, но в турнира системата ВАР не се използва.

В 62-ата минута Кавани проби отдясно и подаде към вътрешността за Погба, който пък продължи за Фернандеш. Португалецът стреля от движение от дъгата на наказателното поле, но над вратата.

Малко след това в игра за Червените Дяволи се появиха Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд, които замениха Дони ван де Беек и Мейсън Грийнууд. Малко по-рано пък за Евертън влязоха в игра Бернард, който замени контузилия се Ричарлисон, както и Том Дейвис на мястото на Андре Гомеш.

В следващите минути имаше много брак в действията и на двата отбора, като играта често бе спирана заради нарушения и закономорено ситуации пред двмата вратари липсваха.

Десет минути преди края на редовното време Телеш стреля силно от пряк свободен удар точно пред наказателното поле на домакините, но над вратата на Олсен.

В 87-ата минута Алекс Иуоби центрира отдясно в наказателното поле, където Сигурдсон засече с глава, но в аут.

Само минута след това обаче Юнайтед стигна до така чаканато попадение. Антони Марсиал комбинира с Едисон Кавани в половината на Евертън, а уругваецът пое добре топката и от границата на наказателното поле нанесе убийствен удар по диагонала и прати топката неспасяемо във вратата на Робин Олсен.

В добавеното време на срещата Червените Дяволи бяха близо до втори гол, но силен удар на Фернандеш се отби от гредата, а Робин Олсен спаси шут на Маркъс Рашфорд.

Евертън тръгна с всички сили в нападение и тотално забрави за защитата, при което в последните секунди Юнайтед контраатакува и Антони Марсиал оформи крайния резулта.

Евертън 0-2 Манчестър Юнайтед

0-1 Единсон Кавани 88'
0-2 Антони Марсиал 90+6'

Евертън: Олсен; Коулман, Мина, Кийн, Годфри; Докуре (Тосун 89'), Гомеш (Дейвис 58'); Иуоби, Сигурдсон, Ричарлисон (Бернард 56'); Калвърт-Люин.

Манчестър Юнайтед:  Хендерсън; Туанзебе Магуайър, Баий, Телеш (Шоу 84'); Матич, Погба; ван де Беек (Марсиал 67'), Фернандеш,  Грийнууд (Рашфорд 67'); Кавани.