Jump to content
MUBG | Българският форум на Манчестър Юнайтед
Sign in to follow this

ЛАСК Линц 0 Юнайтед 5

Манчестър Юнайтед разгроми ЛАСК Линц с 5-0 в първия мач от осминафиналите на Лига Европа.

Одион Игало, Даниел Джеймс, Хуан Мата, Мейсън Грийнууд и Андреас Перейра се разписаха за Червените Дяволи пред празните трибуни на Линцер Щадион.

Срещата започна в спокойно темпо, като първият удар към една от двете врати дойде в петата минута, когато Фред стреля от дистанция, но неточно.

В 12-ата минута отново бразилецът имаше въззможност да застраши вратата на домакините, след като опита центриране от свободен удар, който обаче бе пресечен.

Минута по-късно Скот МакТоминей шутира силно, но топката премина много близо до вратата на Александър Шлагер.

В 18-ата минута Хуан Мата стреля, но ударът му бе блокиран.

Малко след това Бруно Фернандеш центрира в наказателнот поле от корнер, а от точката за дузпа Хари Магуайър, с глава, прати топката покрай гредата. Одион Игало също опита удар, който Шлагер улови без проблем.

В 23-ата минута дойде и най-чистата възможност за попадение за момента. Даниел Джеймс стреля от границата на наказателното поле, но вратарят Шлагер успя да избие с отличен рефлекс.

Натискът на Манчестър Юнайтед даде резултат в 28-ата минута, когато футболистите на Солскер откриха резултата. Бруно Фернандеш намери Одион Игало на границата на наказателното поле и нигериецът овладя топката, успя да премине покрай играч на Линц, жонглирайки с топката и със силен удар намери горния десен ъгъл на Шлагер.

В 32-ата минута Петер Михорал стреля от пряк свободен удар, но прати топката право в стената.

Пет минути преди края на първата част дойде и най-чистото положение за домакините. Доминик Фризер бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране от фланга и опита удар към вратата, но Ерик Баи блокира удара му точно пред голлинията.

В 44-ата минута Бруно Фернандеш центрира от ъглов удар и постави топката на главата на Магуайър, който стреля с глава, но кълбото премина на метър от вратата.

Втората част започна с две ситуации пред вратата на Серхио Ромеро, които обаче не успяха да застрашат вратаря. Първо, в 48-ата минута, Михорал отново опита да стреля от пряк свободен удар, но за втори път уцели стената. Минута след това Рене Ренер опита удар от границата на наказателното поле, но високо над вратата.

В 51-ата минута Хуан Мата стреля от движение, но в аут.

Интригата бе убита в 58-ата минута, когато Червените Дяволи вкараха ново попадение. Даниел Джеймс получи топката, напредна добре, след което се освободи от защитата на ЛАСК и отправи хубав удар по тревата от границата на наказателното поле, който намери долния десен ъгъл на Шлагер.

Четири минути след това гостите удариха и греда. Одион Игало успя да се пребори със защитник на ЛАСК и шутира, но топката се отби от дясната греда зад Шлагер.

Двадесет минути преди края на срещата дойде и най-чистата възможност за ЛАСК през втората част. Михорал се освободи пространство пред наказателното поле и стреля силно, но над вратата на Ромеро.

Веднага след това мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер извърши първата си промяна. Той пусна на терена Тахит Чонг на мястото на Даниел Джеймс.

В 75-ата минута бразилският нападател на домакините Клаус опита много силен изстрел, който обаче премина встрани от вратата на гостите.

В ответната атака и Бруно Фернандеш опита удар, който също бе доста неточен.

В 78-ата минута в игра влезе и Андреас Перейра, който замени Бруно Фернандеш.

Минута след това домакините поискаха дузпа заради игра с ръка на Фред в собственото му наказателно поле. След проверката със системата ВАР обаче наказателен удар не бе отсъден.

В 82-ата минута резултатът стана класически. Брилянтен пас на Фред изведе Хуан Мата в наказателното поле, който овладя и с удар по земя отбеляза трети гол във вратата на ЛАСК.

Пет минути преди края на срещата бе извършена и последната промян в състава на Юнайтед. Мейсън Грийнууд смени голмайстора Одион Игало.

В добавеното време Червените Дяволи стигнаха до нов гол. Във втората минута на продължението Мейсън Грийнууд напредна добре и стреля в близкия ъгъл, като топката се отклони от гредата и влезе.

До края обаче падна и още едно попадение, което отново бе дело на още една резерва на Юнайтед. Андреас Перейра реши да стреля от над 25 метра, вратарят Шлагер не се намеси никак убедително и топката влетя във вратата му.

С тази убедителна победа Юнайтед общо взето си осигури класирането на четвъртфиналите на Лига Европа.

ЛАСК ЛИНЦ 0-5 МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД

0-1 Одион Игало 28'
0-2 Даниел Джеймс 58'
0-3 Хуан Мата 82'
0-4 Мейсън Грийнууд 90+2'
0-5 Андреас Перейра 90+3'

ЛАСК Линц: Шлагер; Рамсебнер, Траунер,Ранфтъл; Ритер, Холанд, Михорал, Ренер; Тете, Клаус, Фризер.

Манчестър Юнайтед: Ромеро; Шоу, Магуайър, Баи, Уилямс; Фред, МакТоминей; Джеймс, Фернадеш, Мата; Игало