Sign in to follow this

Челси 0 Юнайтед 2

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед победи Челси с 2-0 в осминафиналите на ФА Къп и продължава напред в турнира.

Головете бяха дело на Андер Ерера и Пол Погба, благодарение на които Юнайтед постигна първата си победа на Стамфорд Бридж от октомври 2012 г. и по този начин детронира настоящия носител на ФА Къп.

Началните минути на мача определено бяха изпъстрени с динамика, като главната заслуга беше на Червените Дяволи. Те почнаха мача на по-висока предавка и след малко повече от минута игра Давид Луис трябваше с отчаян шпагат да спира потенциален голов пас към Маркъс Рашфорд в наказателното поле. Малко по-късно, Крис Смолинг с глава отправи първия точен удар в мача, за да може и домакините да се посъбудят.

В 11-ата Серхио Ромеро се отчете с двойно спасяване. Аржентинецът първо отрази шут на Давид Луис от пряк свободен удар, а после се изправи достатъчно бързо, за да неутрализира и добавката на Педро, който стреля от около 8-9 метра. Скоро в другия край на терена Кепа Арисабалага беше призован да се намесва след далечен снаряд на Андер Ерера.

Стражът на Челси можеше сериозно да се компрометира в 25-ата минута, когато Аспиликуета му върна топката във вратарското поле, а той не успя да я спре с първото си докосване. Кълбото пое към голлинията, Маркъс Рашфорд скъси дистанцията и в последния миг испанският страж поправи грешката си с шпагат.

Шест минути по-късно Юнайтед нанесе първия си истински удар. Домакините предадоха владението на топката в половината на Червените Дяволи, а няколко паса по-късно тя стигна до Пол Погба отляво. Той финтира пазача си и отправи преценено до милиметър центриране към далечната греда, където Алонсо изобщо не проследи движението на Ерера. Последният с глава разстреля бившия си съотборник в Атлетик Билбао Кепа, давайки преднина на Юнайтед.

До края на полувремето Челси имаше териториален превес и тъкмо той като че ли приспа бдителността на тима в последната от редовните 45 минути. Рашфорд твърде леко бе оставен да получи отдясно и превзе огромното пространство по фланга, след което центрира в зоната пред вратарското поле. Погба се вряза чудесно между Аспиликуета и Рюдигер и плонжирайки отбеляза втори гол за възпитаниците на Оле Солскяер.

Втората част нямаше нищо общо с първата, защото Юнайтед се концентрира предимно върху браненето на преднината. Тимът на Солскяер много мъдро уби темпото на мача, макар че Сините не без основание претендираха за втори жълт картон за Неманя Матич. Сърбинът се отърва само с устна забележка от рефера Кевин Френд за откровено нарушение срещу Канте в 52-ата минута.

Мениджърът на Челси Маурицио Сари за пореден път демонстрира неумение да промени игровото и тактическо лице на своя тим, като направи три равностойни смени. Последната от тях, в 82-ата минута, беше замяната на десния бек и капитан в мача Сесар Аспиликуета с Давиде Дзапакоста, а това беше посрещнато с шумно недоволство от 40-те хиляди фена по трибуните.

Реално през вторите 45 минути Челси не успя да създаде нищо стойностно в предни позиции, като вратарят Серхио Ромеро нямаше никаква работа. Така Червените Дяволи постигнаха втора поредна голяма победа в Лондон, след в предишния кръг отстраниха Арсенал.

Челси: Арисабалага, Аспиликуета (Дзапакоста 82'), Давид Луис, Рюдигер, Маркос Алонсо; Н’Голо Канте, Жоржиньо, Матео Ковачич (Баркли 71'); Педро (Уилиан 58'), Игуаин, Еден Азар

Манчестър Юнайтед: Ромеро; Йънг, Линдельоф, Смолинг, Шоу; Матич, Ерера, Погба; Мата (Перейра 76'), Лукаку (Алексис 73'), Рашфорд (МакТомини 90+3')