Sign in to follow this

Юнайтед 4 Борнемут 1

Pepinka

преглеждания

Манчестър Юнайтед постигна трета поредна победа под ръководството на Оле Гунар Солскяер, след успеха си с 4-1 над Борнемут у дома.

Пол Погба се отчете с две попадения, а по едно добавиха Маркъс Рашфорд и Ромелу Лукаку. Нейтън Аке пък отбеляза почетното попадение за Борнемут. Юнайтед завърши срещата с човек по-малко, след като Ерик Байи получи директен червен картон.

Оле Солскяер направи четири промени в състава си сравнение с двубоя срещу Хъдърсфийлд. Диого Далот, Хуан Мата, Фил Джоунс и Фред отстъпиха местата си в титулярната единадесеторка на Ашли Йънг, Андер Ерера, Ерик Байи и Антони Марсиал.

Червените Дяволи започнаха мача много силно и още в 5-та минута откриха резултата. Маркъс Рашфорд проби отдясно, преодоля няколко бранители на Борнемут и пусна успореден на голлинията пас към вратарското поле. Там Пол Погба притича и засече топката във вратата.

Десет минути след това, Погба свали за Рашфорд, който стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер. В 33-ата минута Юнайтед стигна до втори гол. Андер Ерера получи отдясно, след което без забавяне центрира към вратарското поле. Там Погба показа страхотния си атлетизъм и с глава реализира второто си попадение в срещата.

В последните минути на първата част двата тима си размениха по още едно попадние.

В 45-ата Антони Марсиал центрира на далечна греда, където Маркъс Рашфорд засече в далечния ъгъл и направи резултата класически. Две минути по-късно Борнемут върна едно попадение чрез Нейтън Аке, който се разписа с глава, след подаване на Дейвид Бруукс.

През втората част Юнайтед опита да вкара нов гол, с който да затворят двубоя. В 72-ата минута Ромелу Лукаку получи хубав пас от Пол Погба, измъкна се зад защитата на Черешките и реализира покрай Бегович.

В 75-ата минута Погба стреля плътно от границата на наказателното поле, но Бегович успя да я отклони леко и тя се отби в гредата.

В последните 10 минути на двубоя, Юнайтед игра с човек по-малко, след като защитникът Ерик Байи получи директен червен картон за остро влизане в краката на Райън Фрейзър.

До края на срещата двата тима не успяха да си отбележат повече голове, а Юнайтед записа трети пореден успех във Висшата Лига, след идването на Оле Гунар Солскяер.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Йънг, Линдельоф, Байи, Шоу; Матич, Ерера (А. Перейра 5', Погба; Марсиал (Джоунс 81'), Лингард, Рашфорд (Лукаку 70')

Борнемут: Бегович; Куук, Аке (Мингс 82'), Даниелс, Айб, Станислас, Сърман, Диего Рико, Бруукс (Мусе 66'), Уилсън (Фрейзър 66'), Кинг