Автори в тази категория новини

Относно тази секция

Entries in this blog

Тен Хаг: Майну си заслужи дебюта

Коби Майну получи възможност да дебютира за Манчестър Юнайтед в мача срещу Чарлтън Атлетик. 17-годишният англичанин записа час игра на Олд Трафорд при победата с 3-0 в четвъртфинала на Карабао Къп.  Майну, роден в Стокпорт, стана вторият продукт на школата, който дебютира за Юнайтед под ръководството на Ерик тен Хаг. Първият беше Чарли МакНийл, който се появи като резерва при загубата срещу Реал Сосиедад в Лига Европа.  "За всички нас мачът беше много важен, а за него беше чудесна

Pepinka

Pepinka

Солскяер: Ще видим повече голове от Марсиал

Оле Гунар Солскяер вярва, че ще видим повече голове от Антони Марсиал в идните седмици и месеци.  Нападателят на Юнайтед откри резулата при победа с 2-1 над Астън Вила в първия ден от новата 2021 година. Резултат, който помогна на Червените Дяволи да се изравнят по точки с лидера Ливърпул.  През изминалия сезон Марсиал отбеляза общо 23 гола във всички състезания, което го превърна в голмайстор на клуба за сезон 2019/20.  Настоящата кампания обаче е трудна за 25-годишния французин,

Pepinka

Pepinka

Оле: Трябваше да бъде Барселона

Оле Гунар Солскяер заяви, че е почувствал, че следващото препядствие за Манчестър Юнайтед в Шампионската Лига е "трябвало да бъде" Барселона.   Норвежецът вече се наслаждава на предстоящото си завръщане на стадиона, където отбеляза легендарния си гол във финала на ШЛ през 1999 срещу Байерн Мюнхен. "Да, трябваше да бъде Барселона", коментира Оле след жребия в петък. "Много мои приятели ми писаха, че тази година ще извървим пътя, заради моя номер 20, а и защото се навършват 20 години от

Pepinka

Pepinka

Оле доволен от класирането

Оле Гунар Солскяер призна, че е затруднил играчите си, след като е направил цели девет промени в състава, но е доволен, че тимът се е класирал за четвъртия кръг на ФА Къп.  Серхио Ромеро не допусна гол, а попаденията на Хуан Мата от дузпа и на Ромелу Лукаку донесаха победа срещу Рединг на Олд Трафорд.   "Мачът беше труден, но победа с 2-0 и чиста мрежа е добре", заяви Оле. "Усложних малко нещата за нас, защото винаги е трудно, когато направиш девет промени и пуснеш играчи, които не са

Pepinka

Pepinka

Моуриньо за класирането на осминафиналите

Жозе Моуриньо похвали Давид де Хеа за феноменалния му принос при победата над Йънг Бойс, която класира Юнайтед за осминафиналите на Шампионската Лига.  Пред BT Sport и MUTV коментира пропуснатите възможности, поредното изключително спасяване на де Хеа и състоянието на Виктор Линдельоф.  "Класирахме се и това добре. Групата беше трудна и класирането ни, при оставащ още един двубой, е добре. Представянето ни имаше доста положителни неща, но и доста разочароващи. Пропиляхме доста положени

Pepinka

Pepinka

Моуриньо: Платихме за грешките си

На пресконференцията си след края на двубоя със Манчестър Сити, Жозе Моуриньо заяви, че грешките допуснати в защита и тежките мачове преди дербито са причините за разочароващото представяне на Юнайтед в неделя следобед.  "Представянето ни не бе лошо, но едно е лошо представяне, а съвсем друго представяне с грешки. При нас беше представяне с грешки. Всеки един от техните три гола дойде след грешки, които бяха наказани. Бяхме в мача до 80-та минута, дори техните фенове го усещаха, но третата

Pepinka

Pepinka

Моуриньо: Не съм се отказвал от Марсиал

Жозе Моуриньо настоя, че никога не се е отказвал от Антони Марсиал, чието прекрасно представяне за Юнайтед му осигури повиквателна за френския национален отбор. Нападателят отбеляза пет гола в последните шест мача на Червените Дяволи във всички състезания, което му осигури наградата за Играч на месец октомври на ManUtd.com.  Марсиал също така си спечели и наградата за Игра на мача в последните три мач от Висшата Лига. Французинът бе номиниран за същата награда и след двубоя срещу Ювент

Pepinka

Pepinka

Жозе горд от играчите си

Жозе Моуриньо заяви, че е "горд" от играчите, след прекрасния обрат срещу Ювентус в сряда вечерта.  Юнайтед изоставаше в резултата пет минути преди края на редовното време, но прекрасния пряк свободен удар на Хуан Мата и автогола на Леонардо Бонучи подари победата на Червените Дяволи.  Момчетата на Моуриньо трудно задържаха топката в свое владение срещу звездния състав на Ювентус, който в последните седем години печели титлата в Серия А, а и нямаше загуба у дома в Шампионската Лига от

Pepinka

Pepinka

Игровите минути на Рашфорд

Жозе Моуриньо посвети петъчната си пресконференция на Маркъс Рашфорд и неговата важност за Манчестър Юнайтед. Рашфорд вкара два гола за Англия по време на паузата за националните отбори, но е наказан за гостуването на Юнайтед на Уотфорд, след като получи червен картон срещу Бърнли преди две седмици. След чудесното представянето на младия нападател за Трите Лъва, някои специалисти заявиха, че 20-годишният Рашфорд трябва да напусне Олд Трафорд, за да играе по-редовно. Моуриньо обаче по

Pepinka

Pepinka

Защо Фред не играе

Жозе Моуриньо даде обяснение за феновете на Манчестър Юнайтед защо новото попълнение Фред не играе в последно време.  Откакто се присъедини към Юнайтед през лятото, Фред има общо 10 мача във всички състезания, като отбеляза първия си гол за клуба при равенството 1-1 срещу Уулвс през септември. Въпреки това, бразилският полузащитник не е играл в последните четири двубоя на Червените Дяволи.  По време на петъчната си пресконференця, мениджърът бе попитан дали Фред се е адаптирал към живо

Pepinka

Pepinka

Мнението на Моуриньо след Валенсия

Жозе Моуриньо заяви, че е почувствал позитивна промяна в играта на Манчестър Юнайтед през второто полувреме при загубата от Валенсия.  Карлос Солер даде преднина на Прилепите, преди Фил Джоунс да си отбележи автогол, което означаваше, че момчетата на Моуриньо имат планина за изкачване. Маркъс Рашфорд даде малка надежда на феновете на Юнайтед, след като се разписа няколко минути преди края, но за повече нямаше време.  По време на пресконференцията и в интервюта за BT Sport и MUTV, менид

Pepinka

Pepinka

Солскяер: Не се тревожете за Дони

Мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер оценя, че игровото време на Дони ван де Беек е гореща тема на разговор в момента, но заяви, че холандецът има нужда да свикне с живота в Англия.  Въпреки че бившият футболист на Аякс впечатли още с първите си изяви, вкарвайки гол още в дебютния си мач, той остава леко в страни. Но със сигурност няма притеснения относно способностите му да направи голямо впечатление в клуба.  "Е, знаете, че когато един играч се присъедини към нов отбор в нова лиг

Pepinka

Pepinka

Тен Хаг: Целта ни е винаги да печелим

Ерик тен Хаг остана леко разочарован след загубата на Юнайтед от Атлетико Мадрид в Осло.  Червените Дяволи започнаха двубоя активно и имаха контрол върху играта през по-голяма част от срещата, но не успяха да се възползват от възможностите си, преди Атлетико да отбележат единственото попадение в последните минути на двубоя.  Тежка тренировка "Така мисля. Опрределено беше тежка тренировка, но смятам, че се представихме доста добре."  Пропуснати възможности "В края е важен резул

Pepinka

Pepinka

Тен Хаг: Разочарован съм

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг заяви, че отборът трябва да се фокусира върху предстоящите си мачове, след загубата в първия двубой от новия сезон.  Паскал Грос отбеляза два гола за Чайките през първото полувреме, докато Алексис МакАлистър си отбеляза автогол.  Бруно Фернандеш и дебютантите Кристиан Ериксен и Лисандро Мартинез пропиляха добри шансове за Червените Дяволи, но сега е време вниманието да се насочи към следващия мач срещу Бренфорд.  "Определено съм разочар

Pepinka

Pepinka

Тен Хаг: Всичко мина по план

Ерик тен Хаг беше много щастлив след победата на Манчестър Юнайтед срещу Чарлтън в четвъртфинала на Карабао Къп.  Мениджърът смята, че мачът е можел да бъде спечелен по-рано, но е доволен, че отбърът продължава напред към полуфинала.  "По-рано казах, че трябва да достигнем до полуфинали и свършихме чудесна работа", коментира тен Хаг. "Трябваше да спечелим двубоя по-рано, но все пак постигнахме целта си, така че комплименти за отбора. Единствено не съм доволен, че не се възползвахме от