Jump to content
Viper

Arsenal 1-1 Manchester United

Препоръчани публикации

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Манчестър Юнайтед спъна Арсенал на "Емирейтс"

Манчестър Юнайтед показа, че не е в настроение да прави подаръци по случай спечелената си титла и препъна Арсенал в битката за място в Топ 4.

"Червените дяволи" завършиха наравно 1:1 в гостуването си на стадион "Емиратс" в мач от 35-я кръг на английската Висша Лига и свалиха лондончани от третото място.

Тио Уолкът откри резултата за домакините още във втората минута след като съдията не видя положение за засада.

Малко преди почивката обаче Робин ван Перси изравни от дузпа, отсъдена срещу самия него.

През второто полувреме Арсенал така и не успя да наложи натиск, докато Юнайтед имаше няколко контраатаки, най-добрата от които обаче бе пропиляна от Райън Гигс.

Така тимът на Арсен Венгер бе изпреварен с една точка от Челси, докато Тотнъм е с две точки по-назад на петото място. Челси и Тотнъм обаче имат отложен мач помежду си.

В състава на Арсенал на мястото на наказания Оливие Жиру в атака започна Лукас Подолски. Освен него единствената друга промяна спрямо предишния мач бе влизането в игра на Киерън Гибс вместо Начо Монреал.

Преди мача Сър Алекс Фъргюсън бе заявил, че смята да даде повече шансове на резервните си футболисти, но малко изненадващо той бе извършил само две смени и връщането в защита на Рио Фърдинанд позволи на Фил Джоунс да заеме място в центъра на терена вместо Райън Гигс, а пък в по-офанзивен план Нани бе титуляр вместо Шинджи Кагава.

Както се очакваше, играчите на домакините почетоха съперника за спечелената титла и направиха шпалир с ръкопляскания при излизането на футболистите на Юнайтед.

Мачът започна перфектно за Арсенал, тъй като домакините откриха още във втората минута. Още по-сладък за домакините бе фактът, че до гола се стигна след грешка на Ван Перси в центъра на терена, Росицки изведе Уолкът зад защитата по дясното крило и макар от странична позиция, английският национал успя да преодолее Де Хеа. На повторението обаче се видя, че Уолкът е бил в засада, която не бе маркирана от съдията.

Голът още повече вдъхнови домакините и те заиграха доста офанзивно. Томаш Росицки пробва силен удар от дистанция, но не уцели вратата. Малко след него Санти Касорла бе точен с изненадващ изстрел от 20 метра и Де Хеа успя само да боксира в корнер.

В 11-та минута Ван Перси взриви трибуните, след като отправи доста неточен удар за радост на феновете на Арсенал, макар и в интерес на истината позицията му да не бе много удобна.

Първото истинско голово положение за гостите бе в 18-та минута, когато Фил Джоунс пресече топката в центъра на терена и даде начало на контраатака. Ван Перси бе изведен по крилото и центрира обратно към Джоунс, но той от точката на дузпата засече неточно с глава.

За Арсенал Санти Касорла можеше да излезе на стрелкова позиция с много хубаво поемане на топката пред наказателното поле, с което се освободи от Джони Еванс, но след това по-лесното второ докосване бе леко силно и пропусна възможността.

Постепенно темпото на игра поспадна, като играта допълнително бе накъсана от няколко разправии и доста жълти картона. В 38-та минута Юнайтед имаше много опасна контраатака, при която като по чудо не вкара гол. Нани проби по лявото крило и центрира точно към Ван Перси, който засече с глава от само 5 метра разстояние, но уцели Шчесни в лицето.

Три минути по-късно имаше ново центриране в наказателното поле на Арсенал, но топката бе трудна за Фил Джоунс и той засече неточно покрай вратата, като и Саня го притисна и му попречи допълнително.

Въпреки тези две възможности за гостите, мачът бе спокоен и изглеждаше, че Арсенал ще се оттегли на почивката с гол преднина. В 42-та минута обаче ужасна глупост от Бакари Саня доведе до гол за Юнайтед. Първо французинът без да е притиснат даде лек пас назад и подари топката на Ван Перси, после догони холандеца и с много неразчетен шпагат отзад го посече в наказателното поле. Съдията нямаше колебания да отсъди дузпа, която бе вкарана от самия Ван Перси.

В първите минути на второто полувреме Арсенал започна добре и първо Томаш Росицки от петнайсетина метра стреля опасно покрай вратата, а малко по-късно Рамзи пробва мерника си от дистанция, но ударът му не бе достатъчно силен, за да затрудни Де Хеа.

Юнайтед обаче бързо овладя контрола върху играта и наложи лек териториален натиск. Ван Перси центрира опасно по земя пред вратата и малко не стигна на Уейн Руни и Луиш Нани да засекат отблизо в мрежата. След това пък Рафаел стреля от границата на наказателното поле над вратата.

В 57-та минута Уейн Руни имаше отлична възможност, след като Евра центрира точно към него на пет метра пред вратата, но Руни заби топката първо в земята и това я омекоти достатъчно, за да може Шчесни макар и трудно да спаси.

Арсенал изпитваше затруднения в създаването на голови положения. В 65-та минута обаче "артилеристите" спечелиха пряк свободен удар точно на границата на наказателното поле, но Касорла стреля неточно покрай вратата.

Все пак влизането в игра на Джак Уилшър леко помогна за активизирането на домакините. В 72-та минута те бяха близо до гол след центриране от корнер, при което Саня овладя топката с нестандартна игра с петичка и притичалият Косиелни стреля от десетина метра от въздуха, но прати топката на сантиметри над напречната греда.

Едва в последните десетина минути Арсенал успя да осъществи някакъв натиск. При една атака домакините имаха претенции за дузпа, тъй като Рио Фърдинанд фаулира Киерън Гибс в наказателното поле без да докосне топката, но съдията замълча, а при продължението на атаката Жервиньо пропусна възможност да стреля.

Пет минути преди края Санти Касорла нанесе много опасен удар от дистанция и Де Хеа с мъка изби в корнер. След центрирането Пер Мертезакер засече с глава, но високо над вратата.

В 87-та минута Юнайтед имаше страхотно положение за гол. Уейн Руни започна контраатака и изведе Райън Гигс зад защитата. Уелсецът обаче си поведе лошо топката и се наложи да финтира застигнали го в наказателното поле защитници. Въпреки това той си освободи възможност за удар, но след рикошет топката мина покрай вратата. След центрирането Патрис Евра засече с глава, но прати топката над напречната греда.

Арсенал 1-1 Манчестър Юнайтед

1:0 Уолкът 2
1:1 Ван Перси 43 дуз.

Арсенал: Шчесни, Гибс, Косиелни, Мертезакер, Саня, Артета, Рамзи (78 Окслейд-Чембърлейн), Росицки (62 Уилшър), Касорла, Подолски (71 Жервиньо), Уолкът

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рафаел (73 Андерсон), Фърдинанд, Еванс, Евра, Карик, Джоунс, Валенсия, Нани (83 Гигс), Руни (88 Ернандес), Ван Перси

gol.bg
------------------------------------------------

Публикувано изображение

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тези и със съдията не може да ни бият. Идиоти. Престъпен Дауд. Нашари ни, а тях ги жалеше. Да не говорим за Саня.. Но айде, гол от засада и спестен червен, пък нека реват за топ 4... Браво на Перси. Брилянтен от 11 м. Тази халфовата линия е плачевна. Общо взето крилата ни ( особено едното ) са длъжници. Чудя се Рууни ли се зарази от Валенсия, или Валенсия от Рууни ? Или май двамата от Йънг ?! Валенсия бе ужасяващ, на контра толкова пъти дръпна ръчната, а когато все пак се стигаше до центриране, то бе плачевно. Карик - играч на сезона ( за нас ).

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Общо взето безинтересен мач,искаше ми се да ги бием и на техния стадион ама..догодина. МоМ-Рио-финтове,едно-друго :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Изпуснахме ги в края. И все пак слабо представяне. Трагично първо полувреме, не мога да си обясня това пасивно поведение. Отново имахме повече грешни подавания отколкото точни. Само с Карик в центъра така е, докато Джоунс бива използван в ролята на Клевърли нищо добро не ни чака. Джоунс освен като централен защитник и човек който трябва да пази персонално някой, демек силно дефанзивен халф, почти като още един защитник, не трябва да бъде използван. П.П Още ли има хора които смятат,че Рууни трябва да играе като халф и би бил перфектен за там? Едно точно подаване за цял мач не е достатъчно, пореден трагичен мач на дебелия. Не знам на какво се дължи отношението на САФ към Клевърли последно време... не е играл от Февруари.. ЗАЩО? Единственото което ни лиши от победа тоя мач е нескопосаните центрирания, подавания и като цяло всички прикосновения с топката от Валенсия. Който и да беше на негово място си го печелихме тоя мач макар и с минимални усилия.... Редактирано на от adr

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Поствам си мнението относно Валенсия и тук и си стоя зад думите на 100% и следващия сезон. И ще го защитавам, ако ще и първия БАН да си изям. :mood (17): Няма да ми е първия път, в който го защитавам докато масата е в другата крайност. Важното е, че накрая ще съм права и няма да ни разочарова през следващия сезон и пак всички ще са доволни и ще го хвалят, но аз тогава ще съм гузната ви съвест, да знаете. :D Направо ми идва да ви ошамаря всичките, които гоните Валенсия, съвсем искрено ви го казвам. Защо сте такива не мога да разбера? Търпяхте ли Нани толкова време докато се разиграе, за да може да дойде отново период, в който да го търпим и т.н. - все се редуват едни такива периоди при него - къде дълги, къде по-кратки. Ама го търпим нали? Защото знаем, че има моменти, в които нищо не може да го спре. Валенсия направи прекрасен сезон, дори прекрасни два сезона въпреки тежка контузия и сега идва един тежък период за него, продължителен да, но като съберем за три години силните и слаби периоди на Нани ... да не са повече от на Антонио? Да не посочвам и други примери освен Нани /нищо лично към него, аз все още предпочитам да остане, но да играе, а не да виси някъде и да гледа/. Мрънкане, мрънкане ... стегнете се бе! Аз съм жена не мврънкам толкова! Ако не беше този силено сезон на Антонио през 2011/2012 не в последния кръг щяхме да загубим титлата, ами много по-рано ... ама кой ти мисли за това. Нали не я взехме, нали е минало. Редактирано на от Lanna

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
абе много калпав мач.Първото полувреме си ни смачкаха отвсякъде,и къде късмет,къде и ДДх ни спасиха от резила.Дузпата за мен си беше малко 50/50,ама като че ли я имаше.Относно гола от засада на бъроноско и порязванията от Дауд,няма да ги коментирам.От всички РВП (за кой ли път) беше най-добрия ни играч и се мъчеше да донесе разликата,ама уви.Искаше ми се да спечелим,но явно ще е догодина. А да,и к*р за Саня,който си ревеше за червен картон

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Хубав мач на Нани.Ако продължи да играе по тоя начин може и да не ни се налага да се разделяме с него, освен ако той не иска.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Нани като му тръгне винаги е най-добрия ни играч на терена. Въпроса е,че е непостоянен. И все пак има класата за тоя отбор,за разлика от една голяма част от отбора ни,която (както нарича 1 виден форумец) е БАЛАСТРА. Запълване на дупките. А нас ни трябват готови супер футболисти,за да сме на нивото на Байерн и компания в Европа. В Англия и така успяваме,явно верно много е паднало нивото на Висшата лига. Иначе конкретно за днеска,нормално е да не се напъваме кой знае колко,при положение,че спечелихме титлата,а с огледа наказанието на Суарез,РВП ше е голмайстор. Мисията е изпълнена. Важното е,че не изгубихме мача. Арсенал вече не знам колко време им се събира без победа срещу нас и май още дълго ще е така. Шпалира беше най-важното днес. На Емирейтс,в дома на врага... Безценно!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз пък не мисля, че Джоунс беше толкова слаб. Ако Клев играеше, щяхме да имаме много повече проблеми. Всички пищите, че ни трябва халф-разбивач, еми Джоунси го бива за това. Са, факт е, че напред не е кой знае какво, ама първо има място за развитие, и второ при тази постройка се предполагаше Рууни също да участва в граденето на атаките. А днес, казвам го като голям фен на Шрек, той беше пълна трагедия. Пасовете му бяха уникално неточни и въобще се вижда, че цялото това въртене от нападател, през атакуващ от втора позиция, та чак до халф само го обърква. За мене най-силната му позиция е точно зад нападателя, където изигра доста силни мачове след НГ. Ама пък тогава идва въпроса къде ще се напасне Кагава. САФ определено има още да си реди пъзела, защото към момента има доста неща да се изчистват. Та за мача,...за пореден път тоя сезон Арсенал с гол от засада, а в добавка и спестиха червен на вуду-магьосника. Иначе си разменихме по две полувремена. Като цяло слаб мач - Арсенал владееха повече топката, но нямаха идея какво да я правят, ние пък, особено първото едва си подавахме. Второто горе-долу ми харесаха, но пък Нани се умори. Ако Гигс беше влязъл 10' по-рано, за мене тоя мач беше наш. Хиксът беше резонен, де, с нищо не заслужавахме победата, както и те. Редактирано на от Jedi Master

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Получи се хубав и равностоен мач,в който равенството беше най-логичното развитие на нещата.Съдията прекалено лесно даваше картони.Рууни и Перси си размениха ролите през полувремената.През първото Ван Перси беше по-активен от англичанина,а през второто беше обратното.Не играхме чак толкова добре, като се има впредвид,че вече сме шампиони.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не знам кво товарите нашите. Играха си на 20-25 % от възможностите и пак контролирахме мача. Дебелата свиня в черно опорочи мача с тия картони дето половината ги нямаше, Саня тряаше още в 60тата да е под душовете. И то без да броим шибаната засада при гола. Толкова фалове не свири. Тъпак! Руньо беше безкрайно слаб (отново). Останалите бяха добре, Валенсия опропасти няколко контри, но то се ядва. Наньо беше прилично добре, Андо се включи добре. Яд ме е че Гигси не забоде гола на оная контра.... Тряаше да ги бием, бяха бая слабички. Жалко, поне Перси вкара, а те бяха насрани през по-голямата част от мача.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Аз пък не мисля, че Джоунс беше толкова слаб. Ако Клев играеше, щяхме да имаме много повече проблеми. Всички пищите, че ни трябва халф-разбивач, еми Джоунси го бива за това. Са, факт е, че напред не е кой знае какво, ама първо има място за развитие, и второ при тази постройка се предполагаше Рууни също да участва в граденето на атаките.

За Дефанзивен - ок. Може да кажем,че става. Фърги обаче не го използва като такъв и очаква много повече от него. Днеска се видя как доста често тръгваше напред и беше ангажиран с това да изнася и подава топката напред, даже Карик беше ЗАД него. Фърги се опитва да го квалифицира като типичен централен халф, което от самолет се вижда, че няма как да се получи. Не знам какво виждат от ръководството в него за тази позиция, нито пас има, нито фантазия, нито креативност, днеска добрите му изяви на терена бяха като защитник, когато се налагаше да покрива някой от бековете или играта му в нащо наказателно. За мен Джоунс си е типичен централен защитник и трябва да бъде налаган като такъв. Джоунс е лимитиран играч и това което иска Фърги от него е твърде много, става за запълване на дупки когато нямаме опции примерно, но толкова. Максимум може да бъде и използван като човек който трябва да пази персонално някой, силно дефанзивна роля в халфовата линия и да не преминава центъра :mood (17): - лично мнение.

За Клевърли няма как да се съглася. Ако не друго, то поне нямаше да има толкова грешни подавания и щяхме да задържаме повече топката, и това е най-малкия плюс. Редактирано на от adr

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
много грешите за фил джоунс, единствения му проблем е, че се контузва много. иначе е страшен и като халф и като защитник, имаше и добри включвания в нападението днес. изтърва 2 гола ама то ако и ги вкарваше всички тия положения, немаше да е фил джоунс, а кристиано роналдо, хехе... изобщо - виждам го в центъра, дефанзивен халф, с опция да играе защитник, прави и хубави пробиви през центъра.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Карик и на 25% е безгрешен. Най-добрият ни играч през сезона. Само ако можеше да играе малко по-напред... :mood (2):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

За Дефанзивен - ок. Може да кажем,че става. Фърги обаче не го използва като такъв и очаква много повече от него. Днеска се видя как доста често тръгваше напред и беше ангажиран с това да изнася и подава топката напред, даже Карик беше ЗАД него. Фърги се опитва да го квалифицира като типичен централен халф, което от самолет се вижда, че няма как да се получи...

За Клевърли няма как да се съглася. Ако не друго, то поне нямаше да има толкова грешни подавания и щяхме да задържаме повече топката, и това е най-малкия плюс.

Джоунс винаги съм го уважавал, защото момче има сърце и никога не се щади. Срещу Реал първият мач, обаче ме спечели тотално. Особено по начина, по който покриваше грешките в защита и спести поне по един гол на Ронката и Ди мария. И съм напълно съгласен, че силата му е в защита.

И мен ме учудва свободата, която получава да влиза навътре, но пък и има енергията винаги след това да спринтира, да се върне и да си заеме позицията, така че защо не. По-скоро е притеснително, че момчето се нагърбва с отговорност в атака, при положение, че примерно Рууни е на терена. Но не мога да го виня, че опитва. А и САФ никога не е обичал типични разбивачи и винаги водещото при него е било атаката, така че явно дава свобода на Джоунс именно с идеята да развие и това му качество, знам ли.

Клев е много по-креативен, но конкретно в защитен план, срещу силни и опитни халфове малко издиша. Въобще, срещу отбори, които силата им е владеенето на топката, Филката е мега полезен играч из а мене лично - по-добрият избор. Редактирано на от Jedi Master

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Буквално ходехме през по-голямата част от мача,а те,даже и с помощта на съдията пак не можаха да ни бият.После за к'ви конкуренти за титлата ни се водят?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Според мен играхме много добре днес, а и ги изпуснахме като цяло. Като се има предвид, че и Дауд ги побута, то аз съм доволен от представянето и резултата. Редактирано на от SoLskJa3r

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Щели да бият да мажат... Освирквания, това-онова не знам си какво... И накрая със съдията пак не можаха да бият и без това празнично настроеният ни състав...

Изпуснахме ги, но нищо. Доволен съм дори и да гледах само 1 полувреме.

Рууни в центъра е пълен абсурд да стане. Време е, време е Старчето най-после да купи този централен халф...

Едит: Щях да забравя...
Публикувано изображение
Най-хубавият момент днес + реализираната дузпа от Ван Перси. Ебахти кефа беше! :mood (28): :mood (28): :mood (28): Редактирано на от Todorov_

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тия нещастници не можаха да ни бият у дома, при положение, че наште сигурно до оня ден са били пияни и свинята Дауд ги бута цял мач. Каква 4ки, каква ШЛ за тия нефелници, и Лига Европа им е много на тия. Играхме ей-така лежерно, и пак бяхме по-добрия отбор, дедо Гигси накрая трябваше да им го зашие тва, та да ходат на майната си. Иначе не знам кво пищят някои хора за Клевърли- лично за мене е доста прехвален играч. Ако играеше за някой друг отбор щяхте да го плюете точно поради тая причина. Изобщо не съм на мнение, че с Клевърли ще покорим висините на футбола, даже хич. Трябва си човек за тая зона, нов, и тва си е. Опция е Томчо, но нищо повече от squad player. Да не говорим, че във фаза защита никъв го няма и трябва някой мотор като Карик да му прикрива вересиите обикновено.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Отново доказахме какъв отборс сме.А тази дузпа беше просто смешна и накрая за капак на всичко Перси вкара от дузпа ПРЕКРАСНО.В края ги изтървахме много ми се искаше Гигс да вкара и да ги победим но уви.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Като се има на предвид, че Юнайтед нямат за какво да играят, то съм доволен от отбора. От гледна точка на Арсенал обаче, то определено този хикс ги спъва малко или много. Като цяло двубоя си бе равностоен, като Юнайтед може би създаде по - чистите положения. Няма какво да коментирам съдийството - голът на Арсенал е от ситуация, която е почти невъзможно да бъде отсъдена, тъй като Уолкът е доста бърз футболист. По - скоро бих потърсил вината в Евра, който смяташе, че ще има засада и спря да го гони. А колкото до главния арбитър Фил Дауд - той от край време е показал некадърността си. Нашари играчите на Юнайтед с жълти картони за щяло и нещяло, а очевиден червен на Саня спести. ПП. Може и да си въобразявам, но нямам спомен Перси да е бил дузпа в десния ъгъл на вратаря? Говоря за предстоя му в Юнайтед! Ако е така, то това би трябвало да се превърне в проблем. ПП2. Не знам дали някой забеляза какво се случи след първия съдийски сигнал - нашата агитка първото нещо, което запя бе - Ooo... Robin van Persie... и феновете на Арсенал веднага отвърнаха с бурни освирквания. :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове