Jump to content
Viper

Manchester United - Manchester City

Препоръчани публикации

"Поредния сезон просто с титла" :mood (15): Не може да има толкова разглезени фенове, честно :mood (17): Да спечелиш най-силното първенство в света, водейки с 15 точки и гонейки рекорден точков актив било минорен край на сезона и пореден сезон просто с титла. Вие май не осъзнавате въобще колко силен сезон направихме и че да печелиш титли, и то по толкова категоричен начин не е нещо, което е едва ли не сигурна работа всяка година.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Предпочитам да спечелим титлата с 1 точка разлика, ама за сметка на това да имаме още некоя купа от лигата във витрината си - Фа къп, Карлинг. Сезона е силен, но няколко слаби мача ни костваха много. Нито Челси са в кой знае каква форма, нито Сити, спокойно можехме да спечелим със по-сериозен подход към мачовете. Явно САФ още му дръжи влага от миналия сезон и иска да я подсигури тая титла математически, отписвайки другите купи, което за мен е грешка. Редактирано на от adr

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Купите отдавна не са приоритет за Фърги и го доказа и тоя сезон. За едната излезнахме с децата срещу титулярите на Чукотка, а за другата пак пренебрегнахме мача с тях за сметка на тоя със Съндърленд, въпреки че водим с 15 точки в лигата. Това трябва да говори достатъчно. Аз съм навит още 10 години да не вземем ФА или Купата на лигата, ма да станеме в тия 10 години още 6-7 пъти шампиони. Особено след края на миналия сезон, още по-отчетливо тая година целта на САФ беше да смачка конкуренцията в ПЛ и да си върнем титлата по възможно най-категоричния начин. Той го направи, а вие ревете, че не сме направили требъл или квадрупъл. Представям си ако бяхме на дереджето на А-нал или на Пуля какви щяхте да ги пишете, щом тва било минорен сезон и просто обикновен сезон с титлата :mood (15):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
В тоя мач формата преди него няма значение,тва е дерби и слабата маша дорма и силната тяхна може да се обърне.Аз съм готов да се обзачожа,че ще излезем и ше играем дефанзивно и на контри, с мисълта 1во да не загубим,пък ако бием още по-добре

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Mike Dean to referee Manchester derby next Monday. Тоя е отвратителен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
не че има особено значение все пак кой ще е съдия.Дано не сбъркаме тука, хикса ще е хубав резултат.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Незнам защо атакувате хората които искат повече. Та ние сме Манчестър Юнайтед. Печелили сме много повече от 1 купа на сезон. Докато лигата означава много за мен 1 купа от 3 си остава минално, разбира се за други хора би означавало малко, но дстатъчно. Всичко е въпрос на гледна точка. За мен да спечелим купата и да бием отбори като "пуля" както някой ги наричат и арсенал които не са във форма представлява все едно да набиеш малко дете. Няма чест и слава в това или най-малкото няма повод за големи празненства. Радост да но празненства не. За мача искам да си призная, че и хикса ще бъде добър резултат. Физически и психически сме изморени, най-вече от използването на 1-ни и същи играчи. Няма дълбочина в състава, надявам се това да се промени през лятото.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
не избързвайте със "спечелената титла",че тоя филм вече сме го гледали... а като ги знам част от наште кви са слабохарактерни на моменти,една загуба в тоя мач и може накрая да се простиме и с първото място. 8 кръга не са чак толкова малко. за момента граничи с абсурда,но нека не слагаме тигана,докато рибата е в морето,а да вземем поне Х от тоя мач и тогава вече евентуално можем да кажем,че сме шампиони.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

"Поредния сезон просто с титла" :mood (15): Не може да има толкова разглезени фенове, честно :mood (17): Да спечелиш най-силното първенство в света, водейки с 15 точки и гонейки рекорден точков актив било минорен край на сезона и пореден сезон просто с титла. Вие май не осъзнавате въобще колко силен сезон направихме и че да печелиш титли, и то по толкова категоричен начин не е нещо, което е едва ли не сигурна работа всяка година.

Айде да ти го кажа като на прост човек, а?

Ти май въобще не схвана какво исках да кажа. И май си единствения. Не омаловажавам евентуалната титла тоя сезон. Казах че имахме възможност за сезон от магнитута, значението, историята като този от '99 или поне '08. И нелепите отпадания от купите тоя сезон и видимо слабата игра последно време придават горчив привкус на това какво можеше да е, а какво ще е.
Поредния сезон с титла беше точно с връзка с 99-та. Ако за теб двете са с едно значение, извинявай.

Печелили сме титлата с 18 т преднина пред втория във ВЛ. Бу Хуу. Едва ли има и 10% от феновете да помнят кой сезон е това ама всички помнят 99-та нали. Още примери искаш ли всезнайко? Въпросният е просто сезон с титла с нищо не различаващ се от другите такива. Ние сме Ман Юнайтед по дяволите, не тея под нас.. Яд ме е понеже отбора има потенциал и качеството за нещо повече от това което показа в купите.

Феновете сме си заслужили правото да искаме повече, отбора също. Защо да е лошо да искам повече. Ако бяхме в зоната на изпадащите щях да искам да сме в златната среда и пак някой щеше да каже - разглезен, не стига че сме в ВЛ ми и повече иска. Ако се борехме за топ 4 щях да го искам тва 4-то място. Пак щеше да има някой да каже - гледай ги разглезените, нали всеки сезон сме в ЛЕ. Печелиш титла - много ясно че искаш втора за сезона и т.н. Човек винаги трябва да се стреми да стигне по-високо, по-надалеч, да е по-добър и т.н. Не трябва да стоиш на едно място и да караш по течението и да се примиряваш.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Стига глупости, за ква разглезеност става въпрос? Никой не омаловажава титлата, която евентуално ще спечелим, ШЛ е ясно кво стана там, но за ФА беше пълна безхарактерност и пародия, изтървахме питомното тръгнахме да гоним дивото и отпаднахме, титлата какво общо има с това? Подкрепям H17MAN в тоя случай, щото съм сигурен, че и той ще се кефи на титлата както абсолютно всички нормални фенове, тва, че отпаднахме от ФА по безумно бездарен начин си е съвсем друг проблем и е нормално хората да са недоволни при положение, че най-малкото се натрупаха минимум 5 скандални отпадания в тая купа в последните 5 години. Сори, но тва е положението.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Умнико, айде само не ми пиши с такъв поучаващ тон и да не ми даваш определения разни, става ли ? Аз много добре съм те разбрал какво си писал, но идеята ми е елементарна и беше следната- човек трябва да цени всичко, което има. Да спечелиш толкова убедително титлата не е хич малко и да се омаловажава сезона е смешно. А и ние спечелихме толкова убедително титлата и ще я спечелим толкова убедително, точно защото не цепихме грам басма на купите. А и тоя сезон дето визираш, e 99-00 и не се коси, тия дето гледаме, го помним. Това беше може би сезона, в който играехме най-хубавия си футбол в ПЛ в историята след създаването и 92ра, отбелязахме близо 100 гола в нея и биехме наред с по 4-5 гола разлика. Но за тебе сигурно и той е бил минорен сезон с просто титлата :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Стига с тая спечелена тилта с 15 точки преднина! има 8 кръга и точките може и да са по-малко !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Интересен спор се е получил. Аз пък напълно подкрепям думите на Sir Bobby Charltоn - факт е, че феновете на Юнайтед са разглезени. Сега не казвам това на някого, да не вземе някой да помисли, че говоря за него. Говоря като общо понятие.

За мен е от изключителна важност един фен преди всичко да е реалист. Аз се считам за такъв, поне до известна степен. Именно заради това и не съжалявам, че отпаднахме от ШЛ - яд ме беше за начинът, по който се случи, а не от пропусната възможност за трофей. Просто нямахме шанс за него. Причината? Може би не е мястото сега да се коментира, а и ще стане прекалено дълго.

Относно ФА - да, наистина подходихме доста несериозно. Обаче Фъргюсън може да бъде оправдан, защото целта му, а и както на отбора и всички фенове през този сезон трябваше да бъде титлата в първенството - и ето, че до голяма степен е спечелена. И дори има вероятност да я спечелим категорично.

Как да се определи сезона? Моето мнение е, че той е отличен. Защо е отличен? Ами отговора е лесен - от едната страна се слага потенциала, а в другата постигнатото. Е, моя резултат от уравнението е, че постигнахме почти максимума. Не може с ялова халфова линия - тук е мястото да уточня, че казвам 'халфова линия', тъй като през този сезон напрактика играем без крила, да постигнем нещо значимо в Европа.

Нека първо да сглобим един балансиран отбор, в който да няма въпросните 'слаби зони' и чак тогава да имаме очаквания за требъл. А за това Фъргюсън ще се погрижи (поне се надявам) през лятото. Хубавото е, че отбора има огромен потенциал.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мисля, че и едните, и другите казвате едно и също нещо, но по различен начин. Сезонът ще бъде отличен естествено, стига да спечелим титлата. Имаме няколко слаби зони в състава, които, убеден съм, сър Алекс ще поправи. Държа да подчертая, че титлата все още не е спечелена. Нека да триумфираме, пък тогава ще правим изводите за това какъв бе сезонът и от какво се нуждае отборът. Редактирано на от Roger Federer

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Длъжници са ни както със неубедителните игри в последните мачове, така и с липсата на голове в последния, което за мен е най- големия кошмар. Време е за един обрат по юнайтедски. Взимаме си предстоящите дербита до края и клякаме на Вила, за да оцелеят. Амин!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Умнико, айде само не ми пиши с такъв поучаващ тон и да не ми даваш определения разни, става ли ? Аз много добре съм те разбрал какво си писал, но идеята ми е елементарна и беше следната- човек трябва да цени всичко, което има. Да спечелиш толкова убедително титлата не е хич малко и да се омаловажава сезона е смешно. А и ние спечелихме толкова убедително титлата и ще я спечелим толкова убедително, точно защото не цепихме грам басма на купите. А и тоя сезон дето визираш, e 99-00 и не се коси, тия дето гледаме, го помним. Това беше може би сезона, в който играехме най-хубавия си футбол в ПЛ в историята след създаването и 92ра, отбелязахме близо 100 гола в нея и биехме наред с по 4-5 гола разлика. Но за тебе сигурно и той е бил минорен сезон с просто титлата :mood (17):

Що се хващаш за отделни думи и сам си ги свързваш в някакви изказвания дето уж съм казал.
Някъде да съм казал че не съм доволен от сезона? Споменах че началото на сезона ако някой бе казал че ще бъдем само с 20-тата всички щяхме да сме доволни. Обаче сезона почна мачкахме наред добре се движихме на всички фронтове и нормално и очакванията на всички да се покачат.
Мнението ми беше е че потенциала и възможността на отбора бе поне за дубъл. Върни се два три месеца назад и всеки щеше да ти го заяви - дори ти. Връщаме се днес - отпадане от ФА с много слаби 2 втори полувремена. Играта на отбора видимо не е на нивото от преди тея 2 месеца. Камо ли от началото на сезона. Тея 6 поредни победи с чиста мрежа с изключение домакинството на Евертън са срещу отбори борещи се за изпадане или извън топ 10. И в доста от последните мачове второто полувреме играем много слабо. Прибави и мачовете с Челси и се вижда отстъплението от формата на отбора. Срещу силните в момента играем слабо, а срещу слабите посредствено. Ей тва не ми харесва.

Не може след нелепото отпадане от Челси да се утешаваме с 20-ката. Не и след начина по-който отпаднахме. Кво беше - Требъл а у, после Дабъл а у, сега и 20-ката е добре. Едва ли има някой който няма да се радва на 20-ката или да я омаловажи. Просто с малко повече усилие и желание можеше да постигнем повече. Не съм казвал че сезона е минорен, а че края му особено тея един два месеца е такъв и то главно заради играта на отбора и отношението към ФА. За ШЛ беше ясно че луд късмет ще ни трябва, но едно отстраняване на Реал не се знае как щеше да се отрази на самочувствието на отбора. Тва е един мач по дяволите 20-ката няма нищо общо с начина на игра срещу Челси. Вече колко години пропиляваме ФА заради глупости. Имахме 7 дена до мача с Сити. Тва е напълно достатъчно. С тая игра дето показваме въобще не очаквам лек мач. Мъка ще е.

Евентуалната 20-ка е нещо голямо особено след миналия сезон. Но не може да се сравнява с тези от 99 и 08. Пак ще го напиша - сравнен с тея два сезона таз годишната титла(ако я вземем) няма да е със същата стойност. А за мен отбора имаше шанс да се доближи до такова постижение. Много ясно че знаеш за 99-00 ти всичко знаеш(няма сарказъм). Но са много малко тея като теб и още няколко. Просто защото не е било нещо което ще се помни с десетилетия като други сезони и постижения.

Сорри за разбъркания пост. Хвана ме яд щот изрично казах да няма коментари от сорта "глорихънтър, разглезен" и т.н понеже ясно се виждаше какво исках да кажа и веднага се пръкна ти да даваш акъл. Та за това и по-острия тон за който се извинявам.

Все тая сезона свърши.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Първо, поста ми за "разглезените фенове" не беше директно към теб, затова и аз така реагирах. Аз не съм писал конкретно към теб, а обобщавам няква група хора, наши фенове, а ти ми сипваш лично и ме храниш. Не е коректно, нали ? Второ- пак се повтарям - купите на Фърги от години не са му приоритет. Първо - щото спечели в първите си години бая от тях, и второ- ФА изгуби отдавна огромната си стойност, каквато е имала преди години, а пък сам знаеш, че купата на лигата си е утешителен турнир. А и все пак я взехме 3 пъти между 06та и 10та, така че и там няма какво да се силиме чак толкова. Играе се с децата, пък каквото стане. Колкото до ШЛ- нека си го кажем- ако не беше Чакър, щяхме да сме на 1/4 финал и щяхме да сме в играта и да си пишем съвсем други неща. Има 2 големи турнира, в които се играе на макс- ПЛ и ШЛ. В единия водим с огромна разлика, в другия ни би съдията, на практика. Така че сезона си е доста силен. И мене ми е тъпо, исках и за ФА да играем на максимум, но явно на Фъргюсън му пукаше повече за Съндърленд и мача там. Това е. Нямахме мотивацията. Излезнахне с Чичаро и Уелбек в атака, тва говори достатъчно. Айде, контузията на Рууни се случи в неподходящ момент- ясно е, но ако толкова Фърги искаше купата, Чичаро и Дени щяха да играят в събота, а Шинджи и Перси- в понеделник. Извинявам се и аз ако нещо съм те накарал да се почувстваш засегнат. Редактирано на от Sir Bobby Charlton

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не съм прочел нито един от горните постове , защото са много дълги , няма да се лъжем я . :mood (17): Феновете ни са разглезени , само това прочетох - и е вярно , още от времето на Кийн се видя , тоест той го потвърди , за някакви сандвичи ли бяха не помня . Само за справка , вижте радостта на феновете ни зад вратата "говоря за мачовете на Олд Трафорд" преди 99 , и сега - радостта може да се сравни единствено след автогола на Рамос срещу Реал тази година . Мен тази радост ме грабна когато ставах фен на този отбор , а сега се случва веднъж , най-много два пъти на сезон .

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Феновете ни са разглезени , само това прочетох - и е вярно

Така е!
В която и тема да влезеш след мача(и по време) на тия 25 от 30 победи,все има меко казано "недоволни" фенове.
Срещу Челси нашите фенове зад вратата подкрепяха отбора и често надвикваха домакините,докато тука се обсъждаше(както във всеки мач) кой ставал и кой бил за продан.Има ЕДИН човек,който решава тия неща.

Мourinho:

"Sir Alex has won the right for every decision to be correct and never have a question mark against them," said Mourinho.

"He is the best. He is the top.

"You (reporter) are nobody to put a question like that. I am nobody.

"He did a great job."

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
САФ като се пенсионира,феновете ще се оправят не берете грижа. :) А това за очакванията е съвсем нормално нещо,все пак това е един от най-силните отбори в цял свят и е доста смешен начина по който отпаднахме от ШЛ и ФА.Истината е че като отбор и колектив сме сред най-добрите,но сравнявайки позиция по позиция,отстъптваме и то не с малко.Няма я онази класа по крилата,която в не малко случаи ни е решавала мачовете,когато атаката не е имала ден или не е била на ниво.Няма я и тази борбеност в лицето на Кийно,та дори и Скоулси. Сравненията с 99 просто са налудничеви,дори и от устата на САФ.Тогава имахме е*ати класния отбор,който правеше е*ати отиграванията.Нямахме слаба позиция тогава,а за духа,то е ясно.Но абстрахирайки се от тези неща,имаше и един много важен фактор без който може би Требъла щеше да е мираж-шампионски късмет и то много. Редактирано на от w00t

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Guest Turboto99
Сега като гледах тъпите реалци, испанци и като гледам какви крака дигат върху лицата на горките турчаля и ни картон, ни чудо :D Страшно купна стана тая ШЛ в последните 7-8 години.. язък ! Убиват футбола за пари !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
и за всичко е виновен мишел платини ... с неговите испански отборчета

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Определено смятам,че при Йохансон европейския клубен футбол беше на много по-високо равнище и ШЛ беше по-силен турнир. Не че и той е цвете за мирисане,но Платини и компания преебаха све,а нещата които се случват в тоя турнир и то в такава напреднала фаза вече няколко години са повече от скандални :shocked:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фърги много добре знае, че този отбор сега е далече в някои отношения от този от 99-та, но с тези изказвания той цели да вдъхне кураж на момчетата. Повечето, от които са млади и им липсва увереност на моменти. Някои от тях ще израснат още, а някои може и да си останат на това ниво. Приказките за требъл и дубъл се съмнявам да са плод на реални такива мокри сънища на някой играч, а по-скоро са медийни интриги с цел да се вдигнат очакванията и после да има какво да се плюе. Единственият наш играч, който е говорил за требъл е Чичарито, но винаги го е казвал чисто принципно в интервютата си. Медиите са тези, които разпалиха тези приказки и сега ни обясняват колко разочаровани трябва да сме. Ами аз лично не съм разочарован. Изходът от ШЛ го видяха всички какъв беше и при какви обстоятелства. Дали щеше да е сега срещу Реал или в следващия кръг срещу Барса...тесла щеше да има. Отпаданията за купите от Челси се видя, че и в двата случая не играхме с оптимален състав, докато Челси изкараха всички топ играчи срещу нас. Въпреки това ни биха с клизма и двата пъти, така че не виждам повод за гордост от тяхна страна или за срам от наша. Понякога си мисля обаче, че може би ще е добре 5 години да не печелим никакви трофеи, колкото и мазохистично да звучи, тогава ще се очистят всякакви форуми и сайтове от фенове с много високи изисквания. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена