Jump to content
Tihomir Borislavov

Форумен Букмейкър

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Реших да направя Букмейкър във форума. Той ще е с мачовете от Премиършип.
Имаше опити за подобна игра, ала завършиха с тотален неуспех.
Моят вариант е много опростен и за мен така е добре.
Надявам се да има желаещи да участват.
(Ако може темата да остане до започването на първия мач от кръга, за да се види дали ще я бъде.)

Срещу мачовете напишете съответния знак (1/X/2).

1 кръг:

Arsenal vs Tottenham
Liverpool vs Wigan
Manchester City vs Aston Villa
Newcastle vs Swansea
QPR vs Southampton
Reading vs Everton
West Brom vs Chelsea
Norwich vs Manchester United
Fulham vs Sunderland
West Ham vs Stoke City

КРАЕН СРОК: 17.11.2012 (14:45)

Точкуване:

0 мача - 0 точки
1 мач - 1 точка
2 мача - 2 точки
3 мача - 3 точки
4 мача - 4 точки
5 мача - 5 точки
6 мача - 6 точки (бонус +6 точки)
7 мача - 7 точки (бонус +7 точки)
8 мача - 8 точки (бонус +8 точки)
9 мача - 9 точки (бонус +9 точки)
10 мача - 10 точки (бонус +20 точки) Редактирано на от TILIOS

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бонус точките ми се струват твърде много.. бих играл ако има и други желаещи

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Бонус точките ми се струват твърде много.. бих играл ако има и други желаещи

Идеята е при пропускане на кръг да имаш възможност да си върнеш бързо позициите.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако аз познавам константно например по 4 мача на кръг/чисто теоритично/, а друг по два, но на всеки пет кръга удря 5, аз ще съм с 5х4=20 точки, а той с 4х2+5=5бонус=18 точки. Малко несправедливо ми се струва, защото толерира късмет в даден кръг. Според мен бонус трябва да се дава както е в IKTS - избираш си даден мач, в който точките ти се удвояват или утрояват. И понеже това би довело до избирането на "по-лесни" наглед мачове от потребителите, най-добре е този мач, който дава повече точки да се определя от този, който води играта. Другото е, примерно вече за 9 и 10 познати мача да има некакъв бонус, защото това си е сериозно постижение, а и ще е достатъчно рядко, че да повлияе чак толкова на класиране и съответно фактора късмет намалява. Иначе така или иначе отделям събота сутрин да си правя прогнозите за IKTS, а и да пусна некой лев залози, тъй че не ми пречи да си пускам и тука прогнозите, така че съм вътре. Но се надявам, това с бонусите да се промени.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham X Liverpool vs Wigan 1 Manchester City vs Aston Villa 1 Newcastle vs Swansea 1 QPR vs Southampton X Reading vs Everton 2 West Brom vs Chelsea 2 Norwich vs Manchester United 2 Fulham vs Sunderland 1 West Ham vs Stoke City 2

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham 1 Liverpool vs Wigan 1 Manchester City vs Aston Villa 1 Newcastle vs Swansea 1 QPR vs Southampton X Reading vs Everton X West Brom vs Chelsea 2 Norwich vs Manchester United 2 Fulham vs Sunderland 1 West Ham vs Stoke City 2

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham x Liverpool vs Wigan x Manchester City vs Aston Villa 1 Newcastle vs Swansea 1 QPR vs Southampton x Reading vs Everton 2 West Brom vs Chelsea x Norwich vs Manchester United 2 Fulham vs Sunderland 1 West Ham vs Stoke City x

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham X
Liverpool vs Wigan 1
Manchester City vs Aston Villa 1
Newcastle vs Swansea 1
QPR vs Southampton X
Reading vs Everton 2
West Brom vs Chelsea 2
Norwich vs Manchester United 2
Fulham vs Sunderland 1
West Ham vs Stoke City X

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham 1 Liverpool vs Wigan 1 Manchester City vs Aston Villa 1 Newcastle vs Swansea X QPR vs Southampton 2 Reading vs Everton 2 West Brom vs Chelsea X Norwich vs Manchester United 2 Fulham vs Sunderland 1 West Ham vs Stoke City X

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ако аз познавам константно например по 4 мача на кръг/чисто теоритично/, а друг по два, но на всеки пет кръга удря 5, аз ще съм с 5х4=20 точки, а той с 4х2+5=5бонус=18 точки. Малко несправедливо ми се струва, защото толерира късмет в даден кръг.

Според мен бонус трябва да се дава както е в IKTS - избираш си даден мач, в който точките ти се удвояват или утрояват. И понеже това би довело до избирането на "по-лесни" наглед мачове от потребителите, най-добре е този мач, който дава повече точки да се определя от този, който води играта.

Другото е, примерно вече за 9 и 10 познати мача да има некакъв бонус, защото това си е сериозно постижение, а и ще е достатъчно рядко, че да повлияе чак толкова на класиране и съответно фактора късмет намалява.

Иначе така или иначе отделям събота сутрин да си правя прогнозите за IKTS, а и да пусна некой лев залози, тъй че не ми пречи да си пускам и тука прогнозите, така че съм вътре. Но се надявам, това с бонусите да се промени.

Разбирам те, но мисълта ми беше този Букмейкър да е максимално опростен и да не е ангажиращ (не че твоят вариант е кой знае колко по-сложен, но...)
Ще променя бонус точките да започват от 6 познати мача, 10 мача ще дават бонус от 20 или общо 30.
Ако има още, които не са доволни от моя вариант ще го променя, но според мен така е добре.
Пак си има разлика от 2 точки примерно при познати 6 мача и с бонуса стават 12, като съответно при 7 стават 14...

0 мача - 0 точки
1 мач - 1 точка
2 мача - 2 точки
3 мача - 3 точки
4 мача - 4 точки
5 мача - 5 точки
6 мача - 6 точки (бонус +6 точки)
7 мача - 7 точки (бонус +7 точки)
8 мача - 8 точки (бонус +8 точки)
9 мача - 9 точки (бонус +9 точки)
10 мача - 10 точки (бонус +20 точки)

Форум Айдъл, аз лично напоследък имам достатъчно свободно време, защото съм студент задочно обучение и работя само два дни в седмицата.
Иначе играта не изисква ангажираност, което ми е и целта за нея и за минутка можеш да си пуснеш прогнозите.

Благодаря на всички, които ще участват. :)

Да си пусна и моите прогнози:

Arsenal vs Tottenham - X
Liverpool vs Wigan - 1
Manchester City vs Aston Villa - 1
Newcastle vs Swansea - 1
QPR vs Southampton - 1
Reading vs Everton - 2
West Brom vs Chelsea - 2
Norwich vs Manchester United - 2
Fulham vs Sunderland - 1
West Ham vs Stoke City - X Редактирано на от TILIOS

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham - 1 Liverpool vs Wigan - 1 Manchester City vs Aston Villa - X Newcastle vs Swansea - 1 QPR vs Southampton - X Reading vs Everton - 2 West Brom vs Chelsea - X Norwich vs Manchester United- 2 Fulham vs Sunderland - 1 West Ham vs Stoke City - 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ок, играта си е твоя, а и както казах - вътре съм така или иначе, понеже се интересувам от ВЛ и прогнози. До кога е крайният срок да си дадем прогнозата? Редактирано на от Jedi Master

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ок, играта си е твоя, а и както казах - вътре съм така или иначе, понеже се интересувам от ВЛ и прогнози.

До кога е крайният срок да си дадем прогнозата?

Въобще забравих за срока...
До започването на първия мач от кръга: 17.11.2012 (14:45)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham 1
Liverpool vs Wigan 1
Newcastle vs Swansea 1
QPR vs Southampton Х
Reading vs Everton Х
West Brom vs Chelsea Х
Fulham vs Sunderland 1
West Ham vs Stoke City 1.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham X Liverpool vs Wigan 1 Manchester City vs Aston Villa 1 Newcastle vs Swansea X QPR vs Southampton 1 Reading vs Everton 1 West Brom vs Chelsea 2 Norwich vs Manchester United 2 Fulham vs Sunderland 1 West Ham vs Stoke City X

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham 1 Liverpool vs Wigan 1 Manchester City vs Aston Villa 1 Newcastle vs Swansea 1 QPR vs Southampton 1 Reading vs Everton 2 West Brom vs Chelsea 2 Norwich vs Manchester United 2 Fulham vs Sunderland X West Ham vs Stoke City 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham X Liverpool vs Wigan 1 Manchester City vs Aston Villa 1 Newcastle vs Swansea 1 QPR vs Southampton X Reading vs Everton 2 West Brom vs Chelsea X Norwich vs Manchester United 2 Fulham vs Sunderland 1 West Ham vs Stoke City X

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham 2
Liverpool vs Wigan 1
Newcastle vs Swansea 1
QPR vs Southampton X
Reading vs Everton 2
West Brom vs Chelsea 2
Fulham vs Sunderland 1
West Ham vs Stoke City 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham Х Liverpool vs Wigan 1 Manchester City vs Aston Villa 1 Newcastle vs Swansea 1 QPR vs Southampton 1 Reading vs Everton Х West Brom vs Chelsea 2 Norwich vs Manchester United 2 Fulham vs Sunderland 1 West Ham vs Stoke City 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham-1 Liverpool vs Wigan-1 Manchester City vs Aston Villa-X Newcastle vs Swansea-1 QPR vs Southampton-1 Reading vs Everton-1 West Brom vs Chelsea-2 Norwich vs Manchester United-2 Fulham vs Sunderland-2 West Ham vs Stoke City-X Редактирано на от Ивайло

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Arsenal vs Tottenham X Liverpool vs Wigan 1 Manchester City vs Aston Villa 1 Newcastle vs Swansea 1 QPR vs Southampton 1 Reading vs Everton 2 West Brom vs Chelsea 2 Norwich vs Manchester United 2 Fulham vs Sunderland 1 West Ham vs Stoke City 1 Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове