Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Swansea 0-1 Manchester United

Играч на мача?  

50 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

Суонзи 0 Юнайтед 1

Манчестър Юнайтед постигна изключително важна победа с 1:0 при гостуването си на Суонзи Сити.

Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от 12-ия кръг на Висшата лига, който се игра на "Либърти Стейдиъм".

Като цяло гостите не блестяха на терена, но въпреки това постигнаха победата в мача и взеха ценни три точки.

Единственото попадение в срещата отбеляза Хавиер Ернандес в 11-ата минута.

След тази среща Юнайтед е 2-и в класирането с актив от 29 точки, докато Суонзи е на 13-ата позиция с 13 точки.

Двубоят започна изключително вдъхновяващо за домакините, които направиха всичко възможно, за да стигнат до ранно попадение. Постепенно обаче гостите от Манчестър наложиха контрол над срещата.

Добрата игра на Юнайтед даде резултат и в 11-ата минута Хавиер Ернандес откри резултата. Ранхел подари топката на Райън Гигс, след което уелсецът намери Ернандес в малкото наказателно поле и мексиканецът вкара петия си гол от началото на сезона.

В 22-ата минута домакините имаха уникална възможност да стигнат до попадение, след като Синклеър пропусна на празна врата. Давид Де Хеа бе елиминиран и за юношата на Челси остана само да вкара топката в нея, но в крайна сметка той не успя да стори това.

Футболистите на Сър Алекс постепенно действаха по-бавно в действията си и чакаха своя шанс да удвоят преднината си.

В 26-ата минута Уейн Рууни отправи удар, който обаче се отби в тялото на Уилямс. В следващите минути не се случи нищо кой знае колко интересно на терена.

В 38-ата минута футболистите на Суонзи създадоха напрежение в наказателното поле на Юнайтед и се наложи Давид де Хеа да боксира топката.

В края на полувремето Ернандес излезе сам срещу Ворм, но предпочете да се опита да комбинира с Рууни, вместо да стреля. Комбинацията между двамата обаче не се получи и в крайна сметка гол нямаше.

Двата тима пък излязоха в почивка при минимален аванс за Юнайтед с един единствен гол.

Второто полувреме започна устремно за домакините. В 48-ата минута Скот Синклеър отправи много тежък удар, който обаче бе спасен от Давид де Хеа.

При съответната атака Юнайтед можеше да удвои преднината си. Уейн Рууни намери Ернандес, който излезе сам срещу стража на домакините, но не си поведе добре топката и тя излезе извън пределите на терена.

Домакините имаха добри минути, но така и не успяха да създадат нещо кой знае колко опасно през следващите минути.

В 60-ата минута Монк бе на път да сбърка и да направи така, че Ернандес да излезе сам срещу Ворм, но бързо коригира действията си.

Десет минути по-късно Уейн Рууни отправи опасен удар, който обаче бе спасен от Ворм.

Постепенно се забеляза, че гостите загубиха надмощието си в средата на терена, като голяма степен за това вина има Джо Алън, който влезе като резерва за Суонзи.

В 75-ата минута в наказателното поле на Юнайтед настана меле, от което обаче нито един от футболистите на домакините не успя да се възползва.

До края на мача не се стигна до повече попадения и резултатът се запази. Фил Джоунс можеше да удвои преднината на гостите, но топката срещна гредата буквално в самия край.

СУОНЗИ 0 МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1
0:1 Ернандес 11'

СУОНЗИ: Ворм, Тейлър, Уилямс, Монк, Ранхел, Раутлидж (Алън 46'), Синклеър, Дайър, Бритън, Гайър (Доби 79'), Греъм

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Фърдинанд, Видич, Евра (Фабио 51'), Джоунс, Карик, Парк, Гигс (Флетчър 76'), Нани, Рууни, Ернандес (Валенсия 84')

gol.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не толкова добра игра, ама това, което трябваше да си вземем си го взехме доволен съм. Рууни да намаля тея глупави отигравания с прехвърлянето. Джоунс - ТИТАН ! Заслужаваше да вкара гол !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Пак слабичко, ама...след оня звучен шамар ще трябва да мине известно време явно...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мач като мач. Трудно гостуване, 3 точки, аз почти заспал...миналата година беше същото хах.

Мача ще го запомня само с това
Публикувано изображение

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Победа. Очаквах подобно развитие на мача. Не ми харесва факта, че дори отбор като Суонси успява да ни се противопостави.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мачът беше много скучен, но напоследък играем все така. Важното са трите точки, а ние ги взехме в случая. От нашите най-добре игра Giggs според мен. Първото полувреме беше навсякъде, а второто се умори. Както каза колегата @streetsoldier най-интересното нещо в мача беше даването на дъвката. :happy:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Слабичко, но на фона на последните слаби игри, днес се ядваше някак. Приличен мач на Карик. Филката стои стабилно, жалко че не се разписа. Добре че е Парк, който се движи и не ми позволява да заспя. Рууни с няколко мача като организатор в средата и днес не може да нацели вратата и да отиграе положенията като нападател. Хубави включвания на Фабио и Валенсия. Най-хубавото на мача беше, че Евра излезе. Редактирано на от Konteto

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Скука,но взехме 3те точки.Гигс беше страхотен през първата част.Карик днес ми хареса за първи път от много време насам.Джоунс отново беше перфектен,наистина заслужаваше да вкара гол.Ернандез освен гола,който вкара (изработен от Гигси) друго нищо впечетляващо не сътвори.И това е за не знам кой поред мач .. Бербатов трябваше да влезе поне като резерва.Добро включване на Фабио.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Най-хубавото нещо са 3-те точки. Все пак това ни е 4 победа като гост за сезона, миналия сезон записахме общо 5. Фил Джоунс почва да ми става супер любимец, дано да продължава така и занапред.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Филката и Гигс най добри . Това в края жалко ,че не го вкара . Точките са добре дошли , но проблемите в играта не виждат светлина . Честита победа . ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Хареса ми играта на Джоунс и Фабио. И докато за Джоунс вече не ме изненадва, то за Фабио все повече си затвърждавам мнението, че трябва да се налага вече! Евра е на 30, бавен е оголва си зоната, докато Фабио е на 20 още и играе с голям хъс!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа,играта ми хареса сравнение с предишния мач. Очаквах дори и да се издъним,браво на защитата! Прекрасен Джоунс!:))

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Карик най-стабилен, много ми хареса... иначе нищо неочаквано, 3-та поредна минимална победа след шамара от Сити, лично аз съм доволен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Карик!!!!! Как искам да затвори устите на половината форум и да изиграе важна роля днес , пък и една серия от добри мачове да направи...

:mood (36):

Иначе честита победа. Скучничък мач , ама ... важна е победата. На мен също Фабио много ми хареса. А Джоунс бе железен за пореден път - конкурент на Карик за приза играч на мача. Гигс , преди да се измори , отново си правеше каквото си поиска , ама т'ва едва ли изненадва някой ..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Прав си . След това представление от страна на Карик тази вечер се убедих , както и всички 'критици' предполагам , че нямаме нужда от халф . :shocked: Редактирано на от John

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Карик винаги си е играл достатъчно добре. Това което може би никога няма да разберете, е че неговото име много рядко ще се чуе защото е подал голов пас, но и да не е КПД-то му ще си остане все така високо. А и в момента трябва разиграващ, атакуващ халф, дефанзивни си имаме достатъчно. И т.к. с Флеч функциите им са напълно еднакви, не може да очаквате ако играят 2мата да стават чудеса. Доволен съм от всички освен Пат...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Горе-долу прилично, макар че има още много какво да се желае. Бяхме леко скучни, но пък стабилни в защита, а мене това най ме вълнува. Последните 10-15 минути ми хареса, че бяхме много по-свежи и в общи линии не им дадохме да гъкнат. Мойте оценки : Де Хея 7.5, Джоунс 8 МоМ, Рио 7, Видич 7.5, Евра 6.5 ( Фабио 7), Нани 5.5, Карик 8, Гигс 7 (Флечър 6.5), Парк 6.5, Рууни 7, Чичарито 7 ( Валенсия 6.5). Рол он Бенфика !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Прав си .

След това представление от страна на Карик тази вечер се убедих , както и всички 'критици' предполагам , че нямаме нужда от халф . :shocked:

Къде съм казал , че нямаме нужда от халф? Дори напротив. Едва ли не като фикс идея ми е да вземем Модрич. Но никога не ми е харесвало демонстрираното неуважение към Карик и определянето му като дървар и пълен бездарник. Т'ва , че не създава голови положения или не вкарва не значи , че не си изпълнява добре ролята , която му е задал Сър Алекс

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Взехме ценни три точки - това е най-важното. Лошото е, че "шумните съседи" ни водят не само с пет точки. Головата им разлика също ме притеснява /МС +31, МЮ +17/. Не, че се съмнявам, че това ще се промени ... просто се надявам да е по-скоро. Имаме нужда от по-изразителни победи. И днес твърде лесно пропуснахме добри шансове, въпреки че като цяло не бяха много, липсваше ни креативност. Очаквах много повече в това отношение от Нани, а той направо се губеше. Валенсия имаше на разположение едва няколко минути, а успя да пораздвижи малко нещата. Струва ми се и Джоунс през тези минути си позволяваше да напуска зоната си и да се включва напред. За съжаление за пореден път малко не му достигна да се разпише. Прави ми впечатление, че за втори пореден мач Рио и Видич са с разменение позиции, предполагам че е свързано с рисковете, които поемаме при излизанията на Евра /не всеки път успява да се върне навреме, за да я покрие/. Само предполагам. Интересно на какво всъщност се дължи тази промяна. Фабио се представи много добре. Според мен Джоунс и Карик бяха най-добрите в отбора ни тази вечер. Всъщност не можем да се оплачем от представянето на защитата ни /с изключение на ситуацията със Синклер/. Гигс ... младеж. :blush: Мисля, че се сещам за един 24-годишен, който не показа и 1/3 от това което може, което годините и талантът му позволяват.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мачът беше пълна скука, както последните няколко впрочем. Толкова време го чаках със супер интерес, викам сега ще излезнем по друг начин, ще биеме тва онова с 0-2,0-3 нещо. Нищо не стана. Единственото хубаво от тоя мач са 3-те точки. Пак повтарям - добре, че си изиграхме дербитата, че с тази игра не сме за никъде.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this