Jump to content
Sign in to follow this  
Милен

Не ме пуснаха с българския трибагреник на стадиона

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Здравейте фенове Ходих на мача от Шампионската лига в Букурещ между отборите ма Оцелул и Манчестър Юнайтед. Придвидливо си бях взел един голям български флаг. Малко преди началото на мача си бях извадил флага и гордо го бях окичил на врата си. При влизането на самия стадион обаче, стюардите ми заявиха, че не мога да влаза с флага, независимо дали е в чантата или не. Не им се подчиних и се разтиках малко и след 15-20 минути направих втори опит да влаза със знамето, този път обаче го бях скрил. Но стюарда ме запомнил и започна с жестове да ме пита "къде е знамето?". Правих се, че не разбирам, пребърка ме и успя да го намери. И пак не ме пусна, разбира се. Каза, че организаторите забранили да се допускат зрители с национални знамена освен с румънското (със знаме на Оцелул или манчестър Юнайтед можело). Та от тази случка ми стана доста неприятно как така няма да ме пуснат с българския национален флаг, кому бих могъл да навредя? Преди 2 години бях на състезание от Формула1 в Турция и на пистата имаше страшно много български знамена, не съм чул някой да е имал проблем в това отношение. И то при положение, че с Турция имаме малко "по-различни" взаимоотношения на база историческото ни миналото. На въпросния мач в Букурещ имаше и други наши сънародници, които също не ги пуснаха с българските флагове. Та основните ми въпроси са следните: 1. Кой е официалния организатор на двубоя УЕФА ли, футболен клуб Оцелул ли или Община Букурещ примерно? 2. Който и да е той, има ли законно право да забрани вкарването на стадиона на национални флагове с изключение на такива на държавата домакин. Нека да отбележа предварително, че става дума за обикновено българско знаме без герб, без каквито и да било надписи и без колче - само плат от три ленти.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Еми тъпа работа, ама кво да се прави... в крайна сметка успя ли да влезнеш?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Еми тъпа работа, ама кво да се прави... в крайна сметка успя ли да влезнеш?

За успяване успях, ама без флага.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Или някой стюард ти се е направил на интересен, или е трябвало да скриеш знамето просто.. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дразнещо беше, че хвърляха всички български знамена на земята, все едно са нещо обидно, ама чак толкова да драматизираме.. нищо не можеш да направиш и да промениш, душе ;) .. и +1 за коментара на Светльо.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Знаме беше внесено само 1 мисля. През 1 полувреме беше разпънат флага, но на почивката стюардите дойдоха и казаха да се свали. :facepalm:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айде за нашто бих могъл да намеря някво обяснение, но на voland му взеха френското с лицето на Кантона върху него...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Проверяваха всяко едно знаме, даже се питаха едни на други дали може да влезе това знаме. Мен ме забавиха на всеки един от пунктовете, защото го оглеждаха от едното ъгълче до другото. Явно имаха и някакъв контролен орган, защото след негово разрешение все пак ме пуснаха проверяващите тулупи да вляза в самия стадион. А то знамето си бе изцяло на Юнайтед, пък и не беше лично мое. Хората ще посрещнат финал за Лига Европа, такива мачове са сериозни предизвикателства за тях, няма шест, пет.. Пък и не мога да разбера, кой по дяволите сме ние ? С хляб и сол ли да ни посрещат ? Разбира се, че ще бъдат негативно настроени, заслужили сме си го навсякъде по света. Аз лично не се впечатлявам изобщо.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли ? Дано имаш някакво странно чувство за хумор ...

Иначе много се филмирате, 100% не е било някаква " Анти БГ кампания ". Сигурен съм, че това е била практика не само с нашите знамена.

Само дето имаше поне на 4 други държави флаговете вътре на стадиона, включително на Турция и Гърция. Питаме стюардите защо техните са допуснати, а нашите не. Гледа те като изкопаемо и ти казва, че не вижда такива знамена да има.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
+1 за Konteto и както splat писа, не са пуснали и с френско знаме, което показва, че няма някакво лично отношение, а просто така са приели и си спазват принципите

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Айде за нашто бих могъл да намеря някво обяснение, но на voland му взеха френското с лицето на Кантона върху него...

Обяснението и за българското и за френското е едно и също. Както и за няквкво африканско, заради което са изгонили съответната агитка от трибуните по време на мача.

Темата съм я пуснал абсолютно сериозно. Искам да разбера дали са били с право стюардите, за да предприема дело и в случай, че успея да го спечеля, парите ще ги даря. Докато си траем за всяко нещо, ще продължаваме да сме на такова дередже.

Надявам се да прочета по-конструктивни и съдържателни мнения по темата, а не да разискваме какви са политическо-икономическите взаимоотношения между България и Турция. Това, което ми се случи трябва да е обида не само за мен, а и за всеки, който се чувства българин. Не мога да проумея как в Турция на Формула1 могат да се развяват знамена от всякакви националности, на сред Олд Трафорд в Обединеното Кралство също, на европейски и световни първенства също, на Олимписки игри също, САМО видиш ли на неприкосновения стадион в Букурещ НЕ МОЖЕ. Това си е дискриминация отвсякъде.

Искам да видя черно на бяло КЪДЕ пише, че нямам право да внасям национален флаг на стадиона???

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако не можеш да намериш разликите между румъния и Великобритания и да си обясниш защо тва се случва, според мене трябва да си намериш друго занимание. Да не си траеш не означава да се обаждаш за всичко. Ама успех иначе, де.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Беше адски дразнещо, но това няма нищо общо с УЕФА, клубовете, или държавите, това са правила на самия стадион и на фирмата/организацията която го стопанисва. Оказа се, че има ограничения не само за видовете знамена: "Английско, Румънско, и съответните знамена характерни за отборите които играят", но и за размера на знамената. Точно пред мен, един англичанин не му пуснаха знамето, защото било твърде голямо, беше дълго наистина, но за пръв път чувам такъв довод изобщо. Оня разбира се седеше като треснат с тухла по главата и ги пита 'Абе, вие имате ли представа това знаме на какви стадиони се е вяло?!', мрънка, мрънка и накрая го предаде на стюардите. Сега, трябва да отбележа, че поне на гостуващия сектор почти нямаше знамена по земята, ами ги държаха в едни големи черни чували (като за трупове, да) и чак когато всеки тръгна да тегли и да дърпа почнаха да падат долу. Като цяло, малоумно решение, но няма как да го оспорваш, аз наглях и писах оплакване на tickets and membership, но и те вдигнаха рамене, че ми съчувстват, но е извън техните правомощия.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Румънски знамена се вееха по време на мача и то не едно или две. Това не се ли води дискриминация?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове