Jump to content
Exitence

West Bromwich Albion 1-2 Manchester United

104 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

Уест Бромич 1 Юнайтед 2

Манчестър Юнайтед започна с победа защитата на титлата си.

Автогол на Стивън Рийд от Уест Бромич в 81-та минута след двоен рикошет донесе победата на Червените Дяволи с 2:1 в гостуването на „Дъ Хоутърнс".

Сър Алекс Фъргюсън бе пуснал в титулярния състав новите попълнения Давид де Хеа и Ашли Йънг, докато Фил Джоунс бе резерва. Луиш Нани също бе титуляр, а партньор на Уейн Рууни в атака бе Дани Уелбек. На пейката останаха Димитър Бербатов, Райън Гигс и Джи-Сунг Парк.

Още в 3-та минута Уелбек имаше добро положение след центриране от фаул, но не успя да засече топката на 2 метра пред вратата.

Уест Бромич обаче отвърна подобаващо. Първо Паул Шарнер опита да изненада Де Хеа с далечен удар, но топката мина близо до сглобката на гредите. След това домакините стигнаха и до два корнера, без обаче да има удар към вратата.

Юнайтед изобщо не бе притеснен от този лек натиск и на свой ред реагира, като откри резултата в 13-та минута. Голът падна след образцова триходова комбинация между Фабио, Уейн Рууни и Ашли Йънг. Накрая бившото крило на Астън Вила поднесе топката на Рууни пред наказателното поле и нападателят вкара с диагонален изстрел с левия крак.

В 22-та минута Юнайтед трябваше да води с 2:0, но Нани направи невероятен пропуск. При атака с едно докосване, в която участваха Руни и Уелбек топката стигна до непокрития португалец, който би над вратата от десетина метра.

Седем минути по-късно Нани направи нов пропуск, след като Бен Фостър не улови топката след центриране от корнер и тя дойде към португалеца, но той от въздуха стреля неточно.

Постепенно офанзивата на Юнайтед намаля и дойде ред събитията да се пренесат пред вратата на Давид де Хеа. Точно новото попълнение на Червените Дяволи се превърна от герой в грешник в разстояние на само две минути.

Първо испанецът спаси по страхотен начин удар от упор на Шарнер, но след това в 37-а минута пусна много лек гол. Шейн Лонг финтира съперник в наказателното поле и след това отправи диагонален удар по земя, който мина под ръцете на испанеца и влезе в далечния ъгъл.

Минута преди края на полувремето Сомен Чой опита да изненада Де Хеа, като от позиция за центриране отправи диагонален удар във вратата, но този път испанецът внимаваше и изби с една ръка.

Второто полувреме не започна добре за Манчестър Юнайтед, тъй като при опит да блокира опасен удар на съперник Неманя Видич се контузи и трябваше да бъде принудително заменен от Джони Еванс.

В нападение нещата също не бяха добре и остротата от първото полувреме липсваше. Затова Сър Алекс Фъргюсън реши да освежи нападението, като пусна Димитър Бербатов вместо Дани Уелбек.

Нещата станаха още по-притеснителни за Юнайтед четвърт час преди края, тъй като и другият централен бранител - Рио Фърдинанд се контузи и напусна терена, заменен от новото попълнение Фил Джоунс. При него вероятно става въпрос за разтежение в бедрото.

Уест Бромич използва това и се активизира. Домакините изнесоха играта пред вратата на Юнайтед, но така и не стигнаха до голово положение.

Гостите също не можеха да създадат чисто голово положение, но дори и без такова стигнаха до гол след голям късмет. Димитър Бербатов подаде на Ашли Йънг в лявата зона. Новото попълнение проби по диагонала и пробва прострелно подаване успоредно на голлинията, но топката рикошира последователно в двама защитници на Албиън и влетя в мрежата, като голът бе записан на Стивън Рийд.

УЕСТ БРОМИЧ 1-2 МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД

0-1 Рууни 13'
1-1 Лонг 37'
1-2 С. Рийд (81' автогол)

Уест Бромич: Фостър, Рийд, Олсон, Шори, Тамаш, Шарнер, Морисън, Брънт, Мулумбу, Чой, Лонг

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Смолинг, Видич (Еванс 52'), Фърдинанд (Джоунс 76'), Фабио, Андерсон, Клевърли, Нани, Йънг, Рууни, Уелбек (Бербатов 65') Редактирано на от PePiNkA

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вторият гол е записан като автогол. Иначе интересен мач за неутралните зрители ... Знаех си, че ще вкараме втори гол и така и стана. Честити първи 3 точки за сезона :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не съм доволен, но победата си е победа. Преди мача все си мислех, че поне гостуванията ще го пооправим, но явно ще се трепери и тая година...Дано Рио и Вида да са добре, това е най-важното в момента. Бербатов определено не тряа да е резерва...Нани ме подлуди...останалите средна работа. Ще видим срещу Тотнъм как ще е.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Общо взето "без да искаме".. Втори мач играем само на едното крило и разчитаме на триото Рууни-Нани-Иънг да измислят комбинацията, която да доведе до положителен резултат. Вратарският ни гол разстрои играта ни, за капак и изцяло сменена защитна централна двоика заигра през втората част. Знаете какво ни трябва..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
МоМ Ашли Йънг.Хареса ми и Видич,но жалко за тая контузия,която получи...иначе мача си беше Х,но извадихме луд късмет.Рууни освен гола беше тих,Уелбек разочарова,Клевърли игра много припряно като цяло,Нани се изложи след добрия мач със Сити,Де Хея без коментар другите нищо особено за отбелязване. Със Тонтъм ще видим за какво иде реч.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тия У.Б.А имат много силна агитка и малко спекоха младите, иначе гениални бяха Смолинг и Йънг..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Като цяло мача не ми хареса , но може да се преглътне първи мач като домакини ... И все пак победихме което е най-важното !!! Трябва да си подобрим играта като гости , да не да стане така като предния сезон , да изтърваме сигурни точки .. Дано Рио и Видич да са добре .. Честити първи 3 точки и да се готвим за следващия мач !!! Честито !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Силен мач за Йънг.Не съм много доволен, но както StreetSoldier каза победата си е победа. Редактирано на от iv0

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа.Не беше един от най-силните ни мачове,но поне победихме.Дано всичко с Вида и Рио да е окей.Нани разочарова след мача със Сити,беше много дразнещ днес.Чудя се САФ защо продължава да пренебрегва Бербатов,направи добро включване.Силен мач за Йънг. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бихме, ама не бивахме, особено през второто полувреме. Слаба игра от Нани и Уелбек. Все пак отборът е твърде млад и със сигурност ще има още доста такива мачове, като някой от тях няма да можем да печелим. Днес имахме късмет. Партньорството Андерсон-Клевърли ми хареса, но трябва да признаем, че срещу Сити играха по-добре и двамата. Виждам проблеми в дефанзивните им действия, което е нормално при положение, че и двамата са по-скоро атакуващи футболисти. Просто на моменти отварят твърде голяма дупка пред централната двойка защитници. Лошото е че нямаме типичен дефанзивен халф. Чакаме Флетчър. Победният гол падна накрая, но като цяло през първата част бяхме по-активни. Второто ми се сториха изтощени на моменти, особено Нани и централните защитници, които играха с травми известно време. Дано Де Хея се концентрира повече в следващите мачове. Има късмет, че бием в мачовете досега, в които определено има вина за головете. Иначе ми изглежда достатъчно амбициран. Качества със сигурност има, но след Едвин трябва да работиш много здраво, за да се превърнеш в постоянния номер 1 за Юнайтед. Хареса ми че имаме широчина в защита. Без Рафаел, Рио, Вида и Евра пак изглеждаме стабилни отзад. Дори Еванс ми се струва преодолял проблемите от миналия сезон, играе със самочувствие и увереност.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добро първо полувреме и по-слабо второ.Уелбек втори мач поред е най-слабия на терена.Бербатов е човека за тази позиция.Много по добре играе на малко разстояние,по-добра техника и физика.Смолинг добре се справя но като десен бек нещо немога да го приема.Можехме още първото полувреме да си решим мача но Нани направи ужасни пропуски. Дано следващия мач да сме по-убедителни.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тегаво ще е ... Като не си реализираме положенията , до почивката както и да го гледаме трябваше да водим . Слаб мач за доста от играчите , Нани е водещ в тази ''класация'' поне за днес . Нали всеки има слаби мачове , ок , разбирам , но някои играчи бяха и пасивни . Бербо влезе и ... знаем качествата му , топката при него не бе изритвана безцелно , задържа изтеглят се дадени играчи , напредваме и печелим терен, това в продължението не го видях особено . Има да мислим доста над слабите си страни , дано надградим играта си , гости и домакини вече почти трябва да не ни пука ... нека го покажем и игрово обаче . Давид Де Хея трябва да научи езика на острова , както и да почне да си вярва , отбора е зад него , това трябва да му е ясно . Честито , първи три точки , победата е важна , но играта не радва /2-ото най вече/ . Новините за централната ни двойка само може да ни накара ,че днес загубихме . Дано им няма нищо сериозно . Айде Наздраве .

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
(@stewartgardner) on twitter - ''Spoke to SAF. Expects Rio out for 6 weeks with hamstring, Rafa 10 weeks. Not sure about Vidic. Evra fit next week.''

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ами добро мачле се получи,ама според мен си играхме прекалено добре,не знам за кви слаби и силни полувремена говорите.Гола на УБА си бе вратарски и при ВДС такъв нямаше да има,но все пак.........Йънг опрделено си е МоМ,просто няма никакво съмнение,макар че голът си абсолютно калитарски-демек автогол.Дано защитата е наред,че срещу Тотнъм не ми се мисли.Още веднъж честито

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Пак добре, че почваме с 3 точки... общо взето сме на едно дереже с Арсенал и Челси, само дето ние измъкнахме победата. Къде късмет, къде индивидуална проява, ние сме с 2 точки повече, а за момента това е най-важното. По традиция почваме бавно, следващите два мача ще ни покажат за какво иде реч. п.п: искам си Едвин... :unsure: :mellow:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ами добро мачле се получи,ама според мен си играхме прекалено добре,не знам за кви слаби и силни полувремена говорите.Гола на УБА си бе вратарски и при ВДС такъв нямаше да има,но все пак.........Йънг опрделено си е МоМ,просто няма никакво съмнение,макар че голът си абсолютно калитарски-демек автогол.Дано защитата е наред,че срещу Тотнъм не ми се мисли.Още веднъж честито

Ти мача гледа ли? то бива да си заблуден ама...
Важното е че измъкнахме 3 точки за разлика от другите претенденти макар и с късмет. Иначе не съм доволен като цяло слаб мач си беше.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мача не мога да кажа, че беше добър поради 2 причини: 1.Рио и Видич се контузиха, сега за Де Хея ще бъде още по-напрегнато освен ако Евънс и Джоунс не се постараят да дадат най-доброто от себе си.Рио няма да играе 6 седмици, надявам се при Вида да не е нищо особено и още срещу Арсенал да го видим в игра. 2.Първите 15 минути играхме адски силно, но след това ни скриха топката... важното все пак е, че взехме трите точки.Гледаме към Тотнъм... Де Хея наистина е виновен за гола, но такива неща се случват, само на 20 години е.Играч на мача - Йънг.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Факт е, че не беше най-силният ни мач, но тепърва ще набираме скорост. Като цяло очаквам този сезон да играем по-красиво от миналия.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тия У.Б.А имат много силна агитка и малко спекоха младите, иначе гениални бяха Смолинг и Йънг..

Какво направи Смолинг, че е гиниален ?! Допусна да стреля голмайстора за УБА и падна гола, който беше доста изненадващ предвид какъв беше ударът.
Това беше първи мач за сезона в първенството и е нормално да не играем подобаващо. Видя се, че началото на сезона е трудно за всеки отбор и Арсенал, Ливърпул и Челси бяха пример за това.
САФ да вземе да постриже испанеца и да му обръсне козята брада, та да го стегне малко, че ми изглежда много плах. Англия не е Испания и трябва да играе смело, но за това трябва да поработи в фитнеса, че е "кожа и кости".
Линдегард чака...
Не може да се правят изводи от един мач, но имаше голям контраст в играта на Нани от мача му със Сити и в днешния. Атаките ни минаваха основно през зоната на Йънг, защото отдясно нещата не се получаваха. Андерсон и Клевърли не бяха достатъчно настойчиви и само разпределяха по крилата. Не видях нито един удар от страна и на двамата или пък извеждащ пас в центъра, което е голям минус. Нямахме и възможност да направим точни смени, тъй като бяхме принудени да се извършат принудителни смени на Видич и Рио, които се контузиха. Надявам се да не е нещо сериозно, защото липсата им още от първия мач за по-дълго време ще окаже негативен ефект върху играта ни. Важното е, че взехме трите точки за разлика от претендентите за челните места, които не успяха да спечелят.

--------------

Йънг с втори мач и вече две асистенции. :mood (6): Редактирано на от TILIOS

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

(@stewartgardner) on twitter - ''Spoke to SAF. Expects Rio out for 6 weeks with hamstring,
Rafa 10 weeks. Not sure about Vidic. Evra fit next week.''

Само това ни трябваше. Рио пак контузен. Дано поне с Вида всичко е ок и готов за мача с Тотнъм. Иначе бих отличил Евънс. Явно наистина е преодолял проблемите си. Качествата ги има, доказа го преди 2 сезона. Дано сега запази това постоянство.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ти мача гледа ли? то бива да си заблуден ама...
Важното е че измъкнахме 3 точки за разлика от другите претенденти макар и с късмет. Иначе не съм доволен като цяло слаб мач си беше.

То май ти ще си заблудения,ама отсега не ми се почват разправии.не можеш да кажеш,че сме играли зле,нито пък че УБа са били по-силни от нас.И да,имахме късмет при гола,не го отричам това

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Най-хубавото от мача са 3-те точки. Винаги стартираме трудно първенството, така че съм доволен от победата. Честито и чакаме абонатите от тотнъм.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не мисля, че Вида ще играе срещу Тотнъм, според мен в най-добрия случай срещу Арсенал, Съра не би искал да му излага здравето на риск, освен ако не е готов на 100%, което малко ме съмнява.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове