Jump to content
sradka1

№1 Давид Де Хеа

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

№1 Давид де Хеа

Публикувано изображение

Давид де Хеа е продукт на академията на Атлетико Мадрид. Висок, атлетичен и уверен при играта с топка в краката, де Хеа премина бързо през младежките формации на Атлетико и изкарва първия си професионален сезон (2008/09) с резервите на клуба във Втора дивизия. Дебютът му с първия тим се случи още в началото на следващия сезон, когато той е включен като смяна срещу Порто в ШЛ.

Той задържа мястото си и се превърща в титуляр в рамките на вратата, като изключителната първа кампания завърши с успех в Лига Европа, а де Хеа играе основна роля при спечелването на първия голям европейски трофей за Атлетико от почти 50 години.

Репутацията на де Хеа нараства през вторият му пълен сезон в Ла Лига, а слуховете за интерес от страна на Юнайтед, които съществуваха от януари 2010, набраха сила през септември, когато треньорът на вратарите на Червените Дяволи Ерик Стийл бе забелязан в Испания да наблюдава младия страж.

В краят на сезон 2010/11, де Хеа е шумно обявен от медиите като първи избор на Сър Алекс Фъргюсън да замени Едвин ван дер Сар, въпреки че преговорите с 20-годишния вратар бяха замразени, докато той помагаше на Испания да спечели Европейския шампионат до 21год. в Дания. Трансферът е осъществен след турнира - на 29 юни и по-късно де Хеа се присъедини към новите си съотборници на предсезонното турне в Северна Америка.

Въпреки възрастта си и относителната си неопитност, де Хеа се наслади на успешен първи сезон в Манчестър. И след като издържа критиките от страна на медии, които несправедливо следяха много внимателно всяко него движение, той се адаптира доста добре към английския футбол.

За съжаление, битката за титлата в първата му кампания завърши по доста инфарктен начин в последния ден от сезона. Но този опит му помогна през следващата кампания (2012/13), когато, заедно със своите съотборници, титлата във Висшата Лига се завърна отново на Олд Трафорд.

Де Хеа беше изключително важна фигура в тима на Червените Дяволи по време на втория си сезон в клуба, като страхотно му представяне му осигури престижно място в Отбора на година на PFA, а също така трето място в анкетата за Играч на година на ManUtd.com.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много рисковано решение! Дори и като потенциал неможе да се сравнява с Ван Дер Саар

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Много рисковано решение! Дори и като потенциал неможе да се сравнява с Ван Дер Саар

Или се шегуваш, или не си гледал негови мачове с Атлетико. Кун, той и Форлан изнесоха отбора и в Испания, и в ЛЕ миналата година.

Иначе да е жив и здрав е най-важно, да се опази от контузии, пък потенциала да стане грамаден вратар го има, друг е въпроса дали ще го развие :) Дано...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не е лесно 20 годишен вратар да замени Ван Дер Саар, напреженито е огромно

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Какво напрежение, какви 5 лв ? Това да не е да се хване някой от махалата и да го сложим да пази на Юнайтед. Говорим за професионални футболисти, които си вадят хляба с това. Дори да е на 20 години, поне 15 от тях е тренирал и играл официални мачове, което ще прави и в Юнайтед. Изкарвате всички някви супер слабопсихични ( ако има такава дума :D ) . Няма значение на колко години е, човек, който е печелил Лига Европа, Суперкупата, Световно Първенство до 17, Световно Първенство до 21 и е бил титуляр в изброените, не може да ме убедите, че като застане под рамката ще трепери и ще се поти от напрежение.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Със сигурност първите няколко месеца ще е така! Може да не му личи, но отвътре със сигурнсот Редактирано на от evil

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
а бе какво напрежение и какви глупости като си на терена гледаш топката и не мислиш за други глупости, а само за играта.. а когато имаш качества и тренираш усилено, нещата стават с лекота повечето хора май никога не са играли футбол ...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Няма да му личи, обаче отвътре ще му е така... :D Ми то и Сар е под напрежение поне малко при всеки мач, ама като не му личи? Какъв е проблема?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

а бе какво напрежение и какви глупости

като си на терена гледаш топката и не мислиш за други глупости, а само за играта.. а когато имаш качества и тренираш усилено, нещата стават с лекота

повечето хора май никога не са играли футбол ...

А ти говориш сякаш си футболна звезда :mood (35):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уцелихте джакпота с този вратар.Толкова млад и толкова добър.Изключително перспективен и ако няма контузии в близките 10на години и повече няма да имате нужда от друг.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Незнам ама както Линдегаард пази хубаво вчера, а пък той незнае английски.. Може и да потърка пейката тоя сезон.. Конкуренцията между двамата единствено ще вдигне качеството на отбора :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Де Хея е просто невъзможно да е резерва на Линдергаард.

Чак пък невъзможно.....
Линдергаард и на мен ми хареса и мисля ,че заслужава шанс за изява колкото и Де Хеа.Сега това ,че сме се набутали с 20 млн за Де Хеа не означава ,че 100% ще е първи избор за вратар.Няма невъзможни неща.Титулярното място в Юнайтед не се дава , то се печели!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И според мен абсолютно никакъв шанс за Хея да е резерва... доказал се млад вратар, за който сме дали ~20 млн. евро няа как да е резерва на Андерс.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ае стига ве не знаел езика......толкова ли е прост,че да го научи за 1-2 месеца.Едва ли САФ ще даде ~20 млн. за футболист(вратар),който ще е резерва.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Едва ли САФ ще даде ~20 млн. за футболист(вратар),който ще е резерва.

Ми даде 30 млн. за футболист, който през повечето време е резерва. xD

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вижте и аз искам Де Хеа да е следващите 15 години на вратата ,но мисълта ми е че трябва да си спечели мястото с добра игра.Никой няма да го търпи и да му прощава грешки само защото струвал 20млн.Много ми е интересно да го видя как ще се справи ,но Линдергаард показва че има алтернатива на испанеца.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Купуваме един от най-добрите млади вратари, в които има адски ного хляб и блестят в Испания,Европа и Световното до 21 годишни, представям си просто как ще държиме такъв играч на пейката.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Купуваме един от най-добрите млади вратари, в които има адски ного хляб и блестят в Испания,Европа и Световното до 21 годишни, представям си просто как ще държиме такъв играч на пейката.

А БЕ ти стига си ми говорил наизуст нещата ,които си чел в нета.Пак ти казвам на теория Де Хеа е номер 1 , трябва да го докаже и на практика.Никой в Юнайтед няма статут на 100% сигурен титуляр ,камо ли 20 годишен испанец без нито 1 мач за отбора.Нека да го видим на терена и тогава да го величаем.Трябва ли да ти напомням САФ колко грешки направи на вратарския пост след Шмайхел?За това ви предупреждавам да имате 1 наум.

ПС . Незнам за световно за младежи , но може би имаш предвид европейското за младежи под 21 години това лято? А преди 10на години някъде взехме един вратар ,който спечели последователно световното(1998) и европейското(2000) първенство и пак се провали в Юнайтед.Така ,че не бързай със заключенията. Редактирано на от Yovo

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

А БЕ ти стига си ми говорил наизуст нещата ,които си чел в нета.Пак ти казвам на теория Де Хеа е номер 1 , трябва да го докаже и на практика.Никой в Юнайтед няма статут на 100% сигурен титуляр ,камо ли 20 годишен испанец без нито 1 мач за отбора.Нека да го видим на терена и тогава да го величаем.Трябва ли да ти напомням САФ колко грешки направи на вратарския пост след Шмайхел?За това ви предупреждавам да имате 1 наум.

ПС . Незнам за световно за младежи , но може би имаш предвид европейското за младежи под 21 години това лято? А преди 10на години някъде взехме един вратар ,който спечели последователно световното(1998) и европейското(2000) първенство и пак се провали в Юнайтед.Така ,че не бързай със заключенията.

+1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

ПС . Незнам за световно за младежи , но може би имаш предвид европейското за младежи под 21 години това лято? А преди 10на години някъде взехме един вратар ,който спечели последователно световното(1998) и европейското(2000) първенство и пак се провали в Юнайтед.Така ,че не бързай със заключенията.

Абе стига си говорил и ти глупости, ами се замисли... тва е ВРАТАР.Там не се извършват ротации, освен ако не са принудителни.Пак ми говори след месец, ако изобщо Линдегард запише повече от 2 мача във ВЛ.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много говориш, а нищо не казваш. На мнение съм, че сър Алекс ще даде достатъчно шансове на всичките ни вратари и нека най-добрият да заеме вратарския пост.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове