Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Андерс Линдегаард

Препоръчани публикации

№34 Андерс Линдегорд

Публикувано изображение

Датският вратар Андерс Линдегорд се присъедини към Юнайтед през януари 2011, след като шест седмици по-рано бе договорил личните си условия и тренира с тима през по-голямата част на декември.

Гласовит страж, който ръководи добре случващото се в наказателното му поле, Линдегорд записа няколко много силни представяния за тима на Алесунд, към които се присъедини през 2009 (първоначално под наем) от датския Одензе. През 2010 записа първото си участие с националната фланелката на Дания, впечатлявайки с представянето си.

Започнаха и сравнения между Андерс и неговият сънародник и бивш легендарен вратар на Юнайтед Петър Шмайхел (и точно като Големият Пит, Андерс може да организира доста добре защитниците пред себе си), но е важно да се знае, че Линдегорд, 26-годишен когато пристигна на Олд Трафорд, е все още в ранните етапи на своята кариера.

Мениджърът на Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън заяви: „Андерс е един много талантлив млад вратар. В Манчестър Юнайтед винаги се гледа към бъдещето и в лицето на Андерс ние имаме страж със страхотно присъствие.“

На 6 януари 2011 Андерс Линдегорд бе официално регистриран във Висшата Лига и получи фланелката с №34. Датчанинът направи своя дебют за Юнайтед при победата с 2:1 над Саухемптън в четвъртия кръг на ФА Къп през януари.

Второто му и последно участие в първия отбор през сезон 2010/11 дойде в следващия кръг за купата, победата с 1:0 над Кроули Таун, преди да получи контузия в коляното през март и да претърпия операция, която го остави извън игра за пет седмици.

След петседмичното отсъствие Линдегорд се завърна на терена за Резервите във финала на Манчестър Синиър Къп, където Юнайтед записа победа с 3:1 над Болтън.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Май го взехме да играе в Карлинга само..макар че ако Де Хея почне зле нищо чудно Фърги да има като резервен план тоя играч

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ами надявам се да играе повече. Поне да видим на какво е способен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Май има 2 или 3 мача за нас.Срещу някви лудаци на ОТ му беше дебюта, ако не се лъжа.Едва ли се е надявал да е заместник на Сар, просто момчето знае кой е отбора. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За какво трябваше да се хвърлят луди пари за вратар не ми е ясно и то за Де Хея като си имаме Линдегард, който е бил в отбора и се все пак е научил много неща от Ван Дер Саар и очакванията към него нямаше да са толкова големи, а сега при първата грешка Де Хея ще рухне психически

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

За какво трябваше да се хвърлят луди пари за вратар не ми е ясно и то за Де Хея като си имаме Линдегард, който е бил в отбора и се все пак е научил много неща от Ван Дер Саар и очакванията към него нямаше да са толкова големи, а сега при първата грешка Де Хея ще рухне психически

То че си имаме ме вратар си имаме и това не е Линдегард а КУЗЧАК..и аз незнам защо купихме вратар..нямам обяснение :mellow: :ohmy: :fighting:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
А Кузчак го видяхме колко е добър,има и добри игри,ама после се срива.Определено бе нужна покупка на перспективен вратар

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Струва ми се пич, извън терена, има страшни изказвания.. :mood (35):

During the first couple of months of speculation about United and other clubs, I’d go to training in the morning, go home, lie on my couch and stare at the ceiling running through what would happen.

I dream of playing. I’m not here just to sit and pick my nose. I’m here to play.

If I look back to where I was one year ago I would have cut my right arm off to be in the position I’m in at the moment.

Пожелавам му възможно повече участия този сезон, на 27 е, и е в пика си, заслужава повече шансове, отколкото имаше Кушчак.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Линдегард>Де Хеа

На същото мнение, но жалко, че уменията не са достатъчни, за да го видим титуляр. Парите и интересите са на преден план...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Как може да наречеш нещо ФАКТ, предвид че се отнася за нещо което може би евентуално при добри стечения на обстоятелствата в един бъдещ моммент ти мислиш че би станало. Мен и двамата ме кефят, даже и Еймъс, но повече предпочитам Де Хеа и смятам че вече твърдо той трябва да е титуляр предвид подобравяне на синхрона в защита. Но тази година ще е така, и двамата ще бъдат редувани докато някой не си вземе мястото за постоянно.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Последно как му е името на тоя вратар? Линдегард, Линдегаард, Линдегорд или Линдегоорд? Или Линдегор, както му викат някои коментатори? Как е правилно да се казва и изписва на български?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тук поне се надявах да не виждам извращенията на Драгоев и Боби Борисов с техните разбирания за имена. Не знам как е правилно и в коя държава как се чете, но свикнах на Линдегаард и изведнъж тия отрепки от Диемата решиха за пореден път да се направят на интересни и почнаха да му викат Линдегоорд, което адски ме вбесява.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
С риск козмо или руснака да ме нападнат с някой дебилен коментар, ще ти отговоря. По принцип е Линдегоо(р) с много трудно различимо Р накрая. Но да приемем, че е най-акуратно да се изписва Линдегоор. Редактирано на от Sir Bobby Charlton

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
кво нападане..аз ти се възхищавам, как си добил тея знания, по всички спортове, знаеш поне 14 езика..ти си нечовек! признавам те

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Кво значи по принцип ? Аз пък не мога да разбера защо по дяволите трябва да се стараем да четем имената им както в шибаните им държави им викат? На фланелката му пише Линдегаард и въобще не ме интересува как е правилно да се чете. Само тука го има тва, бахти извратените хора дет сме ..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ми, козмо-следя, чета, гледам. Не е трудно. Пробвай и ти :mood (17): Иначе има в Интернет един сайт специално за такива неща. Там го проверих. Изписваш дадено име, даваш опция на кой език да ти го чете, и определен глас го чете. Та звучи като Линдегоо(р), като Р-то накрая почти не се чуваше. Виж го сайта, намери го и си пусни и ти една проба. Не е толкова трудно :mood (35):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Кво значи по принцип ? Аз пък не мога да разбера защо по дяволите трябва да се стараем да четем имената им както в шибаните им държави им викат? На фланелката му пише Линдегаард и въобще не ме интересува как е правилно да се чете.

Само тука го има тва, бахти извратените хора дет сме ..

+ 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Това ми напомня на световното през 1994-та американските коментатори колко зор виждаха с Цанко Цветанов :) Викаха му Тезвантов :mood (22): Иначе не знам защо правите толкова голям проблем за това и защо за Линдегаард/гоорд/гоор да е така, а за Де Хеа (Де Геа) примерно да не е. Примери много за играчи, които са станали известни в България с едно произношение на името, а впоследствие се е наложило друго. Най-фрапиращият случай, който си спомням, е Сийдорф, който след това се оказа Зеедорф, а накрая и Сейдорф. Така и не стана ясно за толкова години кое е правилното :) Както и да е, мерси за отговорите :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе английските коментатори го произнасят Линдегард. Наще кво се пънат и само дразнят. Все едно на Бербатов в Англия му викат Бербатов.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Всъщност най-точно е Аннас Линeго. Ма би било скандално някой да го пише така. Иначе forvo.com е сайта за произношенията, ако някой го интересува.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове