Jump to content
Sign in to follow this  
sradka1

Manchester United 4 - 1 Schalke 04

Играч на Мача  

113 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

не искам да звуча като тия дето сънуват и предсказват мачовете , но има някои повтарящи се факти и цифри в наша полза :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Доживях да видя ценралните халфове да вкарат три гола :mood (23): ,да не повярва човек.Иначе Шалке са на нивото на Блекпул,не са мерило за Ман Ю.Мача на истината идва,да видим :mood (11): какво ще измисли.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Абе вярно к'во пишеше на оня транспарант с лика на Фърги .. ? От дясно на лика му пишеше TRADANT BORN RED ли к'во беше .. , ама лявата част?

TARTAN BORN & RED беше, тоест Шотландец и червен (тартан е шотландско каре). Лявата част не се видя.

Иначе за мача. Очаквах скучно 0:0, а то какво стана. Разбихме ги на практика с резервите (Бербафеновете да не се сърдят). Много силна игра на тримата централни халфове - Андерсон, Гибсън и Скоулс. Също и на Валенсия. Защитата нямаше работа, а на Бербо рядко му се отдаваше да играе с топката. Нани беше разсеян. Този мач затвърди мнението ми, че отбор като Шалке просто няма място на този етап от турнира. Много лесни два мача, 6 гола, а ако Нойер не им беше на вратата, можеше да са два пъти повече. Само Раул и Нойер са причината Шалке да не изхвърчи още в групите.

Играч на мача - Гибсън. Гол и асистенция, а като цяло имаше две грешни отигравания за мача: шпагатът за жълтия картон и един сбъркан пас.

А колко ми е кеф да гледам Раул как ръкопляска на Олд Трафорд с червената фланелка :) Жалко, че избра Шалке пред Юнайтед, но все пак разбирам го, иска да играе постоянно. Дали е възможно да му се играе още в Шампионската Лига и някакси да се озове при нас? Знам, че всъщност нямаме нужда от него, но ми се иска.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честит финал на всички фенове много сам радостен че на 28-ми ще сме на Уембли дано бием барса ще умра от кеф.Успех на отбора на 28-ми.Играч на мача Андо много ми хареса че не се спря цял мач и естествено вкара и 2 гола :mood (2): :champs (14): :mood (28):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

TARTAN BORN & RED беше, тоест Шотландец и червен (тартан е шотландско каре). Лявата част не се видя.

"SIR FERGIE FI GOVAN (Pic) TARTAN BORN AND RED"

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Наистина и аз очаквах резервите да не си дават много зор и някакъв Х да се заформи, а то какво стана... Евала на момчетата, личи си, че има няколко човека, които наистина искат да играят и имат място в Манчестър Юнайтед !
ВДС беше стабилен както винаги и нямаше как да реагира при гола на Шалке. Шийзи първото полувреме Фарфан го потормози малко, но след почивката капитанът ни беше стабилен. Човекът с най-хубавия номер в Юнайтед за мен изигра посредствен мач. Раул го разминаваше на моменти много лошо. Смолинг беше перфектен, имаше един прекрасен шпагат в нашето наказателно поле. Рафа ми хареса. Явно му беше казано да не се хвърля много-много напред тази вечер.

Халфовата ни линия беше прекрасна снощи. Андо беше страхотен. Страхотни отнемани на топката в центъра, включваше се в атаките и като Ернандез беше на правилното място и при 2та му гола. За една вечер вкара толкова, колкото за 5 години в отбора :D Радвам се за Скоулси, който не игра през 99-та, но се надявам тази година да допринесе и само "хубави" работи да направи на Меси :D Гибо - за мен MOTM . Страхотен пас за Валенсия, вкара и гол, а имаше и доста други добри изяви. Като цяло раздаваше страхотно топката този мач, надявам се всеки мач така да почне да играе. Нани не направи един от най-добрите си мачове, но имаше добри моменти. Валенсия.. все още не мога да му се нарадвам и да повярвам, че след такава контузия играе така.. Направо Ескудеро на моменти не знаеше къде се намира :D

Бербо също изнесе добър мач. Добре комбинираше с Нани, Валенсия и Андо ( както се видя при гола, типично за Бербо ) , а ми направи впечатление, че на моменти захождаше по крилото, увличайки хора с него и отваряше дупки през центъра на отбраната на Шалке. Добре е, че Флетч също записа минути и този път ще играе на финала.

Revenge time on Wembley ! :mood (12):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Кое е по-хубаво от това да си легнеш с мисълта, че отбоът ти отива на финал? Да се събудиш с мисълта, че отборът ти отива на финал. :D :mood (28): Честито, момичета и момчета! Дори фактът, че за последните четири години три път сме на финал е голям успех, но ние няма да се задоволим само с това. Гибсън направи страхотен мач, и да - срещу не особено силен противник. Но по-важното е, че това ще му донесе повече увереност и това ще си проличи в следващите му мачове. А той определено ще се включи в някой от оставащите мачове от ВЛ. Андерсон ми беше много забавен - радваше се като малко дете и определено трябва да е доволен от това което направи. Разбира се, че доброто представяне се дължи до известна сепен и на слабата игра на противника, но футболът е игра, в която не само трябва да търсиш възможности, а и да се възползваш от онез, които ти се предоставят. А Андерсон и Гибсън точно това и направиха. Смолинг и Евънс - беше ми интересно да ги наблюдавам. Не съм 100% сигурна, но май това им е първият мач заедно и ще се радвам да ги видим отново заедно. Може би те ще успеят да заменят Рио и Видич след време. Валенсия - ами за мен това е човекът, който заслужава да бъде избран за играч на мача. Някой беше написал, че не отправил едно центриране към Бербатов. Всъщност той може би беше единственият, който търсеше Бетбатов и се опитваше да му подсигури нещо. Общо взето се получи така, че не на Бербатов му се създаваха възможности, а той създаваше на другите. Не, че това е толкова лошо - важен е резултатът. Но е някак си странно да излезем с един нападател, а той да има едва ли не един шанс за гол през целия мач. А Бербатов определено се представи много добре и едниственото, за което съжалявам е, че не успя да се разпише - заслужаваше, а и май скоро не го е правил в ШЛ. Важното е, че направихме каквото трябваше. Коментирах Валенсия ... винаги две неща са ми правили впечатление, но досега не съм ги отбелязвала: спирането на топката - перфектно, с едно докосване и връщането му в защита - може би най-голямата разлика между него и Нани. Г-н Сериозен се завърна точно, когато най-много имахме нужда от него. Пеп наблюдаваше и ми се струва, че това което видя не му се хареса много. :mood (20): А реално погледнато още нищо не е видял, защото състава ще е друг. Лошото е, че и ние няма да видим само хубави неща на финала. Важното е всички да са на линия, а иначе - напред с всичките ни дяволски преимущества и това е положението! П.П.: Щях да забравя: Флетчър - най-накрая. Радвам се, че се завърна. Редактирано на от Lanna_man.utd.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айде,честит ни финал. Манчестър Юнайтед разполага с 25-30 класни футболисти и мениджър,знаещ как да ги ротира и това е най-голямото ни богатство в момента и това ни държи всеки сезон в битките до края.Макар и с много промени в стартовия състав и оставени да почиват доста важни играчи,се видя,че ключовата дума за мача беше "свежест",която комбинирана със сериозното отношение от страна на играчите,ни отведе до една хубава и категорична победа.Скоростта в играта ни също се оказа непосилна за справяне от отбора на Шалке. Гледам се коментира играта на нашето момче и нека споделя и аз вижаденто си.Ролята на Бербатов беше на един вид "фалшива деветка" и направи всичко ,което се искаше от него.Беше свеж и пресираше,движеше се доста и най-вече по-ширина на терена,проби опасно няколко пъти от ляво, увличаше защитата им,което оставяше свободни пространства за нахлуване на халфовете и ни от втора позция и се отваряше по-директен път към вратата за крилата ни.Забележете,при гола на Валенсия,в коя половина беше концентрирана защитата на гостите,кой я събра най-вече там и отдясно се отвори коридор за Тони Валенсия с големината на самолетен такъв и крилото ни разстреля Нойер.Головете на Гибо и Андо дойдоха от включвания от втора позиция,а при последния,Берба без ни най-малка доза на егойзъм я поднесе на тепсия на бразилеца .Хубаво беше да вкара,но не това е най-важното и не това ни беше визията за провежаденето на атаките ни.Голови положения пред него лиспваха,а когато се откри хубаво такова,той взе по-правилното решение и асистира на Андо.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Лесен мач взет до голяма степен от резерви. Запазихме си титулярите за супер важния мач с Челси и се надяваме на победа. А с Барса трябва да разчитаме до голяма степен на "домакинското" предимство.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много лесен мач..Шалке играха изключително слабо..В Германия направихме много по силен мач, но нямахме шанса да ги бием повече доколкото снощи имахме 5 положения и 4 влезнаха Мислиме за мача с Челси, защото за мен той е най - важен, трябва да си осигурим тилтлата oще тази неделя! Ако трябва да се избира или premiership или шампиоснката лига аз бих избрал титлата в Англия..дай боже да успеем да спечелим титлата и купата, но ако не и двете поне премиершип трябва да вземем! А за рождения ден аз мисля, че е за Бекъм..просто не виждам за кой друг може да е GGMU :glory (28): :devil1:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тва което чакахме 2 години дойде реванш срещо Барселона и тоя път го няма Роналдо да ни издъни.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сега четох,че и клуба Шалке е чествал годишнина вчера,та може би на тях са попели феновте ни. :mood (36):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
един от малкото добри мачове на Гибсън дано продължава така,следващите са барса :glory (17): :champs (13):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс: Можем да спечелим купата

Горд съм с играчите ми, призна мениджърът на Юнайтед, който не скри, че се е притеснявал от решението да пусне резервите.

Сър Алекс Фъргюсън отдавна е влязъл в историята. Той не само е най-успешният мениджър в британската история, но и този задържал се най-дълго начело на Ман Юнайтед. Самият Фъргюсън обаче призна наскоро, че съжалява, че Червените Дяволи не са спечелили много в Европа, колкото например Реал Мадрид или Милан. Сега шотландецът има шанс да увеличи трофеите си ако победи Барселона на финала на Шампионската лига.

След победата 4:1 над Шалке в полуфинала реванш Фъргюсън бе много доволен. Той призна, че се е притеснявал от решението да пусне резервите (9 промени в състава), за да запази титулярите за важния сблъсък с Челси в неделя.

"Честно казано тези момчета ме накараха да се гордея. Това беше полуфинал, а такъв важен мач винаги носи съмнения в теб. Питах се дали не бъркам. Но съм доволен, че това, което направих имаше точния ефект", заяви Фъргюсън.

За Юнайтед това е пети финал в турнира на шампионите. В четири от тях начело е Фъргюсън. Единствено при първия през 1968 г., той не води червените дяволи. Сър Алекс се нареди в много елитна компания от треньори, които имат четири финала за КЕШ в кариерата си. Това са Мигел Муньос с Реал Мадрид (1960, 62, 64 и 66) и Марчело Липи с Ювентус (1996, 97, 98 и 2003).

"Факта, че сме на финал е фантастично за клуба. Там сме, където искаме да бъдем. Много пъти съм казвал, че трябваше да сме се справили по-добре в Европа през годините, но сега имаме отбор, който може да спечели купата", допълни Фъргюсън.

gol.bg

...

Ван дер Сар: Трябва да покажем, че сме си научили урока

Вратарят на Юнайтед ще стане най-възрастният футболист на финал в Шампионската лига.

Едвин ван дер Сар бе много щастлив след победата с 4:1 над Шалке в полуфинал реванш от Шампионската лига. До края на кариерата на холандския вратар има още 4 мача. 40-годишният страж на Манчестър Юнайтед може да приключи с футбола с Шампионската лига и титлата в Англия.

Днес той стана първият футболист в историята участвал в 14 полуфинала от Шампионската лига, с което изпревари Клод Макелеле (13). На финала на 28 май срещу Барселона, холандеца ще стане първият футболист над 40 г., който ще излезе в спор за трофея. Досега най-възрастния бе Паоло Малдини (38 г 331 дни).

"Това беше перфектна вечер. Справихме се добре в първия мач и можехме да си позволим да дадем почивка на някои от играчите. Така повечето футболисти остават свежи за важния мач в неделя", заяви Ван дер Сар.

Съперник на Юнайтед отново ще е Барселона. Отборът, от който Ван дер Сар и компания загубиха през 2009 на финала в Шампионската лига. Каталунците бяха обвинени от мнозина в подкрепа от съдиите и твърде много симулации.

"Гледахме мача на Барса вчера. Беше много емоционален мач. Може би реакцията на Барса в тези мачове е, защото това е голямо дерби и съперничеството е огромно. Барса играе изключително добър футбол и разбира се ще ни е много трудно. Те го доказаха на финала през 2009. Но ние трябва да покажем, че сме си научили урока и ще бъдем по-добре подготвени сега", завърши Ван дер Сар.

gol.bg

...

Сър Алекс: Флетчър е като Марк Хюз - играч за големи мачове

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън е щастлив от завръщането на халфа Дарън Флетчър, който бе извън игра в продължение на два месеца заради упорит вирус, който го измъчваше. Фърги определя Флетчър като "играч за големите мачове" и смята, че неговото завръщане може да се окаже решаващо в борбата за шампионската титла. Флетчър се появи като резерва в 73-ата минута на реванша от полуфиналите на Шампионската лига срещу Шалке 04 (4:1), като по всяка вероятност ще направи същото и в решителния мач за титлата срещу Челси тази неделя.

"Нямаше да бъде честно за започна с Дарън от самото начало, защото той има нужда постепенно да натрупа игрово време. Вероятно ще бъде на скамейката и срещу Челси и ще получи повече време на терена. Има играчи за големите мачове и Дарън е точно такъв. Най-добрият пример за такъв играч в история на Юнайтед е Марк Хюз. Той никога не се провали в голям мач. Дарън е такъв тип", каза Фърги.

sportal.bg

...

Сър Алекс иска съвет от Моуриньо как да бие Барса

Сър Алекс Фъргюсън ще се обърне към своя колега и добър приятел Жозе Моуриньо за съвет как Манчестър Юнайтед да се подготви за финала срещу Барселона в Шампионската лига по-късно този месец. Снощи Червените Дяволи удариха Шалке с 4:1 у дома на Олд Трафорд и с общ резултат 6:1 си осигуриха място в битката за европейския връх, която ще се състои на 28 май на стадион "Уембли" в английската столица.

Сега Фърги иска да разбере кои са слабите места на тима на Пеп Гуардиола, който е сочен като фаворит за финала. Въпреки тяхната доминация, каталунците са преодолим противник и Моуриньо го доказа, като изведе Реал Мадрид до трофея в турнира за Купата на Краля.

"Често говоря с Жозе, всъщност последният път беше преди седмица. Играли сме с Барселона и преди, гледали сме ги и много пъти през този сезон. Считам обаче, че всякаква допълнителна информация, каквато получа от Моуриньо, ще ми бъде от полза", заяви сър Алекс след вчерашния реванш срещу Шалке 04.

Барселона победи Манчестър Юнайтед на финала през 2009 година, но Фъргюсън е категоричен, че неговият отбор трябва да покаже, че не се страхува от този противник. "На "Уембли" трябва да играем със самочувствие. Не трябва да сме уплашени. Барселона е в много добра форма през този сезон, но и ние играем фантастично като отбор. Задачата ни е да намерим начин за противодействие на Барселона. На финала преди три години излязохме срещу тях като фаворити, но загубихме. Сега може би имаме малко по-голям опит, но и отборът на Барселона се разви много за това време и понастоящем играе почти съвършено. В същото време ние се представяне чудесно в Европа далеч от дома. "Уембли" е неутрална територия, но ние ще се подготвил добре за този мач. Ще бъде един наистина вълнуващ финал", сподели още Фъргюсън.

sportal.bg

...

Рангник: В Бундеслигата само могат да си мечтаят за играчи като Бербатов

Старши-треньорът на Шалке 04 Ралф Рангник се изказа много ласкаво за качествата на Димитър Бербатов след снощния реванш срещу Манчестър Юнайтед на Олд Трафорд в полуфиналите на Шампионската лига. Германският тим отстъпи с 1:4, а българският нападател асистира за последното попадение на домакините. Както е известно, мениджърът на Червените Дяволи сър Алекс Фъргюсън направи доста промени в състава си в сравнение с първия мач с Шалке, като една от тях бе пускането на Бербо като титуляр.

"Не мога да кажа, че Юнайтед беше по-слаб в този състав, защото и там има играчи, които са на световно ниво. Вижте например Андерсон, Бербатов и двамата централни защитници - голяма част от отборите в Бундеслигата могат само да си мечтаят за такива футболисти", заключи Рангник, който призна превъзходството на Манчестър Юнайтед.

"Ние направихме всичко, което можахме. Но загубихме и то от съперник, който очевидно е по-силен от нас. Мисля, че днес нашият отбор достигна до предела на своите възможности. Фаталната грешка беше първият пропуснат гол от нас, но във всеки случай ние трябва да се гордеем с постижението. Много хора очакваха да отпаднем доста по-рано, но ето че сме на полуфинал", добави Рангник.

sportal.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гибсън направи най-силният си мач до момента. Въпреки това все още не го намирам подходящ за Юнайтед и съм сигурен, че още следващият си мач ще се върне на познатото ниво. Много ми харесаха Андо, Валенсия и Смолинг (като изключим лошото му изчистване, довело до гол) а Нани беше просто безобразен! Най-много от всичко ме радва, че не се отпуснаха целият мач и се игра на едно добро ниво, като за резервен състав. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Търся хубави снимки от вчера и конкретно хореографията и банера за Съра ?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

"SIR FERGIE FI GOVAN (Pic) TARTAN BORN AND RED"

onyx преведе втората част след лика на Фърги, но какво е FI GOVAN тва на келтско-ирландски ли е пак нещо :D аре некой да каже плс. Редактирано на от Wolfram

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

onyx преведе втората част след лика на Фърги, но какво е FI GOVAN тва на келтско-ирландски ли е пак нещо :D аре некой да каже плс.

Сигурно е изпусната някоя и друга буква,но GOVAN е нещо като предградие на Глазгоу,където нашето старче се е родило и израстанло.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

onyx преведе втората част след лика на Фърги, но какво е FI GOVAN тва на келтско-ирландски ли е пак нещо :D аре некой да каже плс.

Sir Alexander Chapman "Alex" Ferguson, popularly known as Sir Alex or Fergie (born 31 December 1941 in GOVAN, Glasgow)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тва което чакахме 2 години дойде реванш срещо Барселона и тоя път го няма Роналдо да ни издъни.

лекарствата пил ли си си? Редактирано на от .CR7.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this