Jump to content
Sign in to follow this  
sradka1

Chelsea - Manchester United

Препоръчани публикации

Шалкето ме изненадаха вчера,изобщо не очаквах подобно нещо.Иначе и аз мисляв,че полуфинал срещу тях ще е мн добре

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Какво значи много добре? Поне малко трябва да ви притеснява факта, че се подиграха с настоящия евро шампион като гост и им вкараха 5 гола.Трябва да минем първо през Челси, а няма да е лесно.Дано имаме добър турнирен резултат утре, и 4-5-1 отново да ни даде нужните голове. Попринцип последно време който бие Челси в ШЛ става шампион. 2007/08 - на финала с дузпите. 2008/09 - Барса на полуфинал, после ни биха на финала. 2009/10 - Интер на 1/8 финал.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дa си пожелаем един зрелищен двубой без съдийски извращения. Мисля, че можем да ги ударим лошо.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Лампард: Наказанието на ФА може да подейства мотивиращо на Рууни

Халфът на Челси определи нападателя на Юнайтед като голяма заплаха за неговия тим

Един от големите лидери на английския шампион Челси - Франк Лампард се опасява, че наказанието от ФА, което получи звездата на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни, заради псувните в ефира на телевизионните камери по време на мача срещу Уест Хем, може да повлияе мотивиращо на нападателя за днешната среща.

От 21:45 часа на "Стамфорд Бридж" лондончани приемат Червените Дяволи в 1/4-финален двубой от Шампионската лига.

"Уейн винаги е бил силен футболист, така че не е добър момент да се играе срещу него", коментира Лампс преди срещата.

"Може би наказанието от ФА ще го стимулира още повече за днешния мач. В този ред на мисли Рууни може да бъде още по-голяма заплаха за нашия отбор", добави халфът на Челси.

"Колкото до самото наказание, какво да кажа? От футболната асоциация са преценили така. При всички положения Уейн е фантастичен футболист и ще бъде голяма заплаха за нашия отбор", каза още той.

Мениджърът на Челси Карло Анчелоти от своя страна остана меко казано шокиран от факта, че Рууни бе наказан от ФА.

"Очевидно е, че неговото поведение не бе добро в онзи момент, но в Италия няма наказания, когато някой футболист се развика пред камерата. Изненадан съм, че Рууни бе наказан, при това за два мача", коментира специалистът.

gol.bg

...

Анчелоти уверен в успеха над Манчестър Юнайтед

Мениджърът на Челси Карло Анчелоти е уверен, че тимът му има всички шансове да продължи напред в турнира на Шампионската лига. "Сините" от Лондон не се представят особено успешно през настоящия сезон в Премиър лийг, като изостават на цели 11 точки от Червените Дяволи, но въпреки това, всички в отбора вярват, че могат да постигнат успех над този съперник в Европа. Освен това отборът ще търси и реванш за загубата от Юнайтед на финала в турнира през 2008 година.

"В миналото Челси бе много близо до спечелването на Шампионската лига, като само дребни детайли попречиха това да се случи. Дано сега отборът има повече късмет. Атмосферата в тима е позитивна и ние знаем, че имаме качества да победим Юнайтед. Знаем, че ще се изправим срещу много корав съперник, но сме готови да дадем най-доброто, на което сме способни. Още от началото на надпреварата, ние вярваме, че можем да стигнем до края. Сутринта казах на играчите, че те трябва да са щастливи, че имат възможност да играят в мач от подобен ранг. Това е фантастичен момент от кариерата на всеки футболист", смята Анчелоти.

Италианският специаист има отлична статистика в срещите си с Алекс Фъргюсън начело на "сините" до момента, като е спечелил и трите си двубоя за първенство, откакто дойде на "Стамфорд Бридж". Според него, обаче това не бива да успокоява никой, тъй като тези мачове са в миналото.

"Това са мачове от миналото и не трябва да се оповаваме на тях. Трябва да мислим само за предстоящия двубой. Това ще е съвсем различен тип сблъсък, който е от 180 минути. Доста неща ще се решат в реванша на Олд Трафорд. Надявам се Торес да се разиграе, въпреки че той се справя чудесно и до момента. Критиките към него не са от страна на клуба, а отвън. За всеки нападател обаче е важно да вкарва голове и е нормално той да не е особено доволен от себе си в момента. Не чувствам напрежение около избора ми на титулярен състав, макар да не ми е много лесно, тъй като разполагам с повече от 11 класни футболисти", завърши италианецът.

sportal.bg

...

Фъргюсън иска поне гол на "Стамфорд Бридж"

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън си пожела неговия тим да отбележи поне един гол в гостуването си на "Стамфорд Бридж" срещу Челси от първия 1/4 финален сблъсък помежду им в Шампионсата лига. Шотландецът се надява едно попадение да даде предимство на неговия отбор преди реванша. Ако пък тимът му успее да спечели първия двубой, той е убеден, че Червените Дяволи ще продължат напред.

"Ако успеем да си тръгнем от "Стамфорд Бридж" с победа, съм сигурен, че много трудно може да отпаднем от турнира. В най-лошия случай се надявам поне да отбележим един или два гола. Хубаво е, че реванша е на Олд Трафорд, защото можем да разчитаме на страхотната атмосфера създавана от феновете ни", заяви Фъргюсън.

Нападателят на Юнайтед Уейн Рууни бе под въпрос за срещата, тъй като имаше охлузване на бедрото, но според Фъргюсън, той ще бъде готов за игра. Шотландецът също така се надява, играчите на Челси да не играят безрасъдно в търсене на отмъщение за загубения финал в турнира през 2008 година.

"Имахме някои проблеми с контузии, но те вече отшумяват. Рууни със сигурност ще играе. Надявам се играчите на Челси да не излязът на терена с мисъл за отмъщение за 2008 година. Нещо, което се е случило преди цели три години, трябва отдавна да е забравено. Нормално е все пак и двата тима да излязат с мисълта за победа", допълни Фъргюсън.

sportal.bg

...

Челси ще търси отмъщение, Юнайтед нов триумф

Отборите на Челси и Манчестър Юнайтед излизат тази вечер един срещу друг на "Стамфорд Бридж", в поредния грандиозен сблъсък помежду си, този път на 1/4 финал в Шампионската лига. Жребият за тази фаза на турнира отново изправи един срещу друг двата английски гранда, които се срещнаха на финала през 2008 година в Москва, когато след равенство 1:1 в редовното време, Червените Дяволи спечелиха третата си титла от тази надпревара, побеждавайки 6:5 след изпълнение на дузпи. Сега със сигурност "сините" ще искат да си върнат за онази загуба и ще бъдат двойно по-мотивирани да отстранят своя съперник, в същото време обаче и Юнайтед няма да се даде лесно и ще иска да затвърди превъзходството си над лондончани с нов успех.

Статистиката във всички турнири е на страната на тима от Манчестър. Червените Дяволи имат 67 успеха над този противник, докато Челси могат да се похвалят едва с 44 като отборите са завършвали и 47 пъти наравно. През настоящия сезон те вече се изправиха два пъти един срещу друг, като първо Юнайтед спечели с 3:1 сблъсъка за Къмюнити Шийлд, а след това Челси се наложи с 2:1 в мача за първенство.

Червените Дяволи имат предимство и в срещите на "Стамфорд Бридж". Те имат 31 успеха на този стадион, срещу 21 за домакините и 19 равенства. Това обаче не гарантира нищо на гостите, които през настоящия сезон показват доста слаба успеваемост в своите гостувания, особено срещу по-сериозните съперници. В Шампионската лига обаче нещата стоят доста по-добре за тях, тъй като са спечелили 9 от последните си 11 мача и не са допуснали гол в своята врата през настоящата кампания, а ако успеят да направят подобно нещо и тази вечер, те ще бъдат в отлича позиция преди реванша.

Челси има предимство в участията си на 1/4 финал в този турнир, като те имат пет победи и едва една загуба до момента. В същото време Манчестър е спечелил 11 и е загубил 5 сблъсъка на тази фаза.

Любопитен момент също така е, че досега новото попълнение на Челси Фернандо Тоерс, се е разписвал винаги в срещите между английски отбори, в които е участвал. Може би той отново ще запише името си сред голмайсторите тази вечер, като най-накрая ще се отпуши с фланелката на Челси.

Да не забравяме, че в състава на Манчестър Юнайтед пък играе единственият българин останал в турнира, а именно Димитър Бербатов. Доста голяма е вероятността той да получи шанс за изява довечера, имайки предвид доброто му включване в срещата с Уест Хам през уикенда. Има и шанс обаче, той отново да остане на пейката и мениджърът сър Алекс Фъргюсън да заложи отново на схема с един нападател в лицето на Уейн Рууни.

Вероятни състави:

ЧЕЛСИ: Чех, Коул, Ферейра, Тери, Иванович, Есиен, Рамиреш, Лампард, Малуда, Анелка, Торес

МАН ЮНАЙТЕД:
Ван дер Сар, Рафаел, Видич, Фърдинанд, Евра, Флетчър, Карик, Нани, Гигс, Бербатов, Рууни

Стадион: "Стамфорд Бридж", Лондон

Съдия: Ундиано Маленко

Начало: 21:45 часа

sportal.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мача е троен никакъв резултат не може да ме изненада все пак се надявам на победа с 2:1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Статистиката: Анчелоти 6 - 2 Сър Алекс

Мениджърът на Челси Карло Анечелоти води с 6-2 в преките двубои на колегата си в Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън преди първия двубой от четвъртфиналите на Шампионската лига тази вечер.

Досега двамата се изправяли 3 пъти един срещу друг в ШЛ, като сър Алекс изхвърля от турнира Анчелоти с Ювентус, но с Милан италианецът 2 пъти отстранява Червените Дяволи. Така в Европа Карлито води с 2-1 успеха.

В срещи от Висшата лига на Англия Челси на Карло Анчелоти има 3-0 победи срещу тима на Фъргюсън, докато в двубоите за Суперкупата на Англия (Къмюнити Шийлд) има равенство 1-1 в срещите между двамата.

Така сумираният резултат на триумфите нараства до категоричното 6-2 в полза на Карло Анчелоти преди двубоя на "Стамфорд Бридж" от 21:45 часа тази вечер.

Ето и преките двубои между Анчелоти (Ювентус, Милан, Челси) и Фъргюсън (Манчестър Юнайтед):

1998/1999 Манчестър Юнайтед - Ювентус 1:1 (Шампионска лига, 1/2-финал)
1998/1999 Ювентус - Манчестър Юнайтед 2:3 (Шампионска лига, 1/2-финал)
* Класира се Фъргюсън

2004/2005 Манчестър Юнайтед - Милан 0:1 (Шампионска лига, 1/8-финал)
2004/2005 Милан - Манчестър Юнайтед 1:0 (Шампионска лига, 1/8-финал)
* Класира се Анчелоти

2006/2007 Манчестър Юнайтед – Милан 3:2 (Шампионска лига, 1/2-финал)
2006/2007 Милан - Манчестър Юнайтед 3:0 (Шампионска лига, 1/2-финал)
* Класира се Анчелоти

2009/2010 Манчестър Юнайтед – Челси 2:2 (1:4 след дузпи) (Суперкупа на Англия)

2009/2010 Челси - Манчестър Юнайтед 1:0 (Висша лига)

2009/2010 Манчестър Юнайтед – Челси 1:2 (Висша лига)

2010/2011 Челси - Манчестър Юнайтед 1:3 (Суперкупа на Англия)

2010/2011 Челси - Манчестър Юнайтед 2:1 (Висша лига)

gong.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Интересно ми е дали Фърдинанд ще започне титуляр.Лично на мен неми се вярва,но САФ си знае,все пак не се притеснявам много,защото заместника му Смолинг прави силни мачове напоследък.Рафаел ни е доста нужен на десния бек и силно се надявам да започне мача.Имаме на разположение Гигс,Парк,Нани,Валенсия в средата на терена , това ме кара да се чувствам по-спокоен и да си мисля за добър резултат,а защо не и победа.Стига сме се страхували от тези! Време е да ги размажем. :glory (28):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали Фърдинанд ще започне титуляр.Лично на мен неми се вярва,но САФ си знае,все пак не се притеснявам много,защото заместника му Смолинг прави силни мачове напоследък.Рафаел ни е доста нужен на десния бек и силно се надявам да започне мача.Имаме на разположение Гигс,Парк,Нани,Валенсия в средата на терена , това ме кара да се чувствам по-спокоен и да си мисля за добър резултат,а защо не и победа.Стига сме се страхували от тези! Време е да ги размажем.

:glory (28):

Aз не се страхувам от Челси. Съдията ме плаши повече. Ако нямаше бутане за изкуствените последния мач, щяхме да сме вече 90 процента шампиони. Аткинсън/ФА решиха друго.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Спокойно сънувах мача, но само до 30та минута. Водехме с гол на Нани.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз до края на полувремето, 2-0 с гол на Рууни в 42'. Рисковано е да се пуска Фърдинанд, но пък защо да не се пробва... все пак мисля, че Смолинг ще е партньор на Вида.Интересно ми е напред Бербатов ще играе ли, защото съм 100% убеден, че ще сме с 4-5-1, а за да играе Бербата, Рууни трябва да е крило.Ще видим.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Челси ще търси отмъщение, Юнайтед нов триумф

Миналата година,по това време имаше същата статия с Байерн...разликата е там,че те намериха отмъщение,а Челси се надявам да не наерят :mellow: Редактирано на от Kashev

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Спокойно сънувах мача, но само до 30та минута. Водехме с гол на Нани.

вече съм спокоен :mood (28):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Минималното, което очаквам е да отбележим гол на Стамфорд Бридж, т.е. споделям вижданията на Сър Алекс. :mood (17): Притесняват ме две неща - евентуално неадекватно съдийство и изтървани нерви от наша страна. Надявам се нашите, обено някои по-лесно изгарящи личности, :mood (33): да са колкото се може по-спокойни довечера. Нищо друго не ме притеснява. Достатъчно мотивирани сме, реваншът е на ОТ, което носи известна доза спокойствие ... така че излизаме и показваме най-доброто. Ако има нещо, което адски много да мразя в подобен тип мачове, то това е съдийски грешки да решават мачовете. Само това не искам да виждам. Мога поне да опитам да позная състава: ВДС - Рафаел Видич Фърдинанд Евра - Валенсия Карик Скоулс Нани - Бербатов Рууни Надявам се на хубав мач, приятен за нас резултат и липса на контузии и наказания /последното не е задължително за Челси/. :mood (20):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

МАН ЮНАЙТЕД:
Ван дер Сар, Рафаел, Видич, Фърдинанд, Евра, Флетчър, Карик, Нани, Гигс, Бербатов, Рууни

Този състав доста съвпада и с моите очаквания , като може би , все пак по-голяма е вероятността Бербатов да не бъде титуляр. По-скоро ми се струва , че Рууни ще е сам отпред , а по крилата ще са Нани и Валенсия. Не изключвам и възможността Парк да започне вместо Валенсия.
Във всеки случай ще е тежък мач , от който трябва да излезем , ако не с победа , то поне с максимално добър турнирен резултат. Айде да идва по-бързо вечерта , че нямам търпение вече ...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
--------------------------------ВДС----------------------------- Рафаел-------------Смолинг--------Видич---------------Евра Валенсия------Карик------Скоулс-------Гибсън-------Нани --------------------------------Рууни---------------------------- Това е според мен :mood (36):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Този състав доста съвпада и с моите очаквания , като може би , все пак по-голяма е вероятността Бербатов да не бъде титуляр. По-скоро ми се струва , че Рууни ще е сам отпред , а по крилата ще са Нани и Валенсия. Не изключвам и възможността Парк да започне вместо Валенсия.
Във всеки случай ще е тежък мач , от който трябва да излезем , ако не с победа , то поне с максимално добър турнирен резултат. Айде да идва по-бързо вечерта , че нямам търпение вече ...

Флетчър още не е напълно оздравял от вируса, така че не гледайте състави по разни вестници, още повече български. Берба и мен ме съмнява да започне, тъй като и друг път е било уж да го пази, пък се видя че не играе хич титуляр в последно време. Поради тази причина съм го отписал, колкото и да не искам, а пък ако случайно играе ше се радвам.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Парк в такъв мач е задължителен. Възможно е Нани да е резерва, а по левия фланг да оперира Парк. САФ ще гледа да затвори потстъпите към вратата, а Нани е прекалено офанзивен. Ще го пусне при евентуално лошо развитие според мен. В средата Карик, Гибсън и Андерсон. Отдясно Валенсия. За Андерсон имам предчувствие, че ще е титуляр. Отзад нищо не се знае. САФ може да пусне и О'Шей отдясно, като по-опитен. Рафаел може да направи някоя глупост като мача с Байрям. Отпред Руни самотен ще дебне.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Флетчър още не е напълно оздравял от вируса, така че не гледайте състави по разни вестници, още повече български. Берба и мен ме съмнява да започне, тъй като и друг път е било уж да го пази, пък се видя че не играе хич титуляр в последно време. Поради тази причина съм го отписал, колкото и да не искам, а пък ако случайно играе ше се радвам.

Флетчър изобщо не съм го видял в цитирания от мен състав. Знам , че не е възстановен. Скоулс ще е титуляр 200%.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
аКО ИСКАМЕ ДА ПРОДЪЛЖИМ СХЕМАТА Е 4-5-1 :mood (22): 1- 1 е добър резултат :mood (35): гол на руни :mood (22): състава според мен е СААР О ШЕИ СМОЛИНГ ВИДИЧ ЕВРА ВАЛЕНСИЯ КАРИК СКОУЛС АНДЕРСОН ПАРК РУНИ ЕВЕНТУАЛНО ПРИ ОТРИЦАТЕЛЕН РЕЗУЛТАТ БЕРБАТОВ ГИГС И НАНИ ОБРЪЩАТ МАЧА :mood (28):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз пък искам Сър-а да изненада всички с някаква нападателна схема Нани, Валенсия, Берба и Рууни и да ги убиеме още там! Като Шалкетата снощи, оплетаха си кошницата и сега почиват! GGMU :devil3:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айде и аз ще опитам да позная състава: ----------------- ВДС-------------- Рафаел----Смолинг---Видич------Евра Валенсия Карик Скоулс Парк(Нани) ---------------Андо(Парк)------------- ----------------Рууни---------------- Не изключвам и Чичо отпред и Рууни на фланга Редактирано на от H17MAN

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this