Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Manchester United - Bolton Wanderers

Препоръчани публикации

Харгрийвс по-добре да си тренира още една-две седмици, защото не може да си позволи подобни рискове. Още едно разочарование като това от последното му излизане на терена ще му е последното, според мен. Не знам каква психика трябва да имаш, за да продължаваш толкова дълго време да оптитваш да се върнеш към нормалния си начон на живот и всеки опит да е разочарование, а и като за капак толкова много "доброжелатели" да не спират да повтарят как си приключил с футбола. Дори само за това заслужава уважение.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Еми аз все още тая надежди и вярвам в него.Дано да успее да преодолее всичко и да помогне.А както знаем той може да играе и като десен защитник но едва ли след толкова време извън терените и след толкова контузии Фърги ще рискува с него.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Харгрийвс се завръща в игра днес

Фъргюсън обмисля да го пусне на нетипична позиция срещу Болтън - като десен бек

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Оуен Харгрийвс може да се завърне на терените за днешния двубой на неговия тим срещу Болтън Уондърърс.

Червените Дяволи приемат тима на Оуен Койл на Олд Трафорд, а срещата между тях, която е от 30-ия кръг на Висшата лига, ще се играе от 17:00 часа българско време.

Харгрийвс иначе имаше изключително много проблеми с контузии и бе близо две години извън терените, но това не му пречеше да прибира голямата си заплата, възлизаща на 80 хиляди паунда седмично.

Той направи неуспешен опит да се завърне в игра през ноември, миналата година, в двубоя срещу Уулвс. Тогава Харго излезе шокиращо като титуляр на терена, но бе заменен само след шест минути.

30-годишният футболист в момента обаче е напълно здрав, според лекарския щаб на Червените Дяволи. Таблоидът "Сън" твърди, че той не само може да излезе като титуляр в днешния двубой, но и да бъде поставен на доста нетипичен пост за него - десен бек.

Сър Алекс има доста проблеми в дясната зона на отбраната и сериозно обмисля възможността да заложи на Харгрийвс на въпросната позиция.

"Оуен тренира с нас цяла седмица, което е много добра новина", коментира състоянието на халфа мениджърът на Юнайтед.

gol.bg

...

Фъргюсън: Трудно е да се каже на Димитър, че ще бъде резерва

Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов може би ще се наложи да свикне да прекарва повече време на резервната скамейка, ако прекрасното партньорство между Уейн Рууни и Хавиер Ернандес продължава.

Младият Чичарито впечатли с изявите си в осминафиналната среща реванш на Червените Дяволи срещу Олимпик Марсилия, когато именно той вкара двете попадения за продължаването на английския тим напред в надпреварата. С тези 2 попадения головете му стават 16 за сезона, като 7 са само от последните му 9 мача. Очевидно талантливият малдеж влиза в изключителна форма, а съдейки по разбирателството на терена между него и Рууни това може да продължи много дълго.

„Трудно е да се каже на Димитър, че ще бъде резерва. Играчите много трудно проявяват разбиране, когато ги оставиш на резервната скамейка. Без значение какво им казваш те всички искат да играят. Аз бях същият. Винаги съм искал да играя и ги разбирам изключително добре," заяви мениджърът на клуба сър Алекс Фъргюсън.

„Бербатов има нашето признание и той играе. Въпрос на тактика е в кои мачове ще ми бъде по-полезен. Може още срещу Болтън да го пусна титуляр - зависи какво ще реша." допълни Фърги.

„Миналата седмица в мача за ФА Къп срещу Арсенал предпочетох да играя с Ернандес в нападение и с Рууни зад него - мисля, че тази тактика проработи. Тогава имах доста проблеми с контузени играчи и просто нямаше как. Опитах същото и с Марсилия, тъй като те имаха трима много силни защитници. Мачът с Болтън е от съвсем различен тип и в него ще заложа на друга схема," сподели още шотландецът.

„Мачовете с Болтън винаги са трудни, защото те са отбор, който не се дава лесно. Винаги играят за победа, с много хъс и амбиция. В никакъв случай няма да ги подценим," завърши той.

SPORTA.BG

...

Уейн Рууни: Готови сме на финален спринт за титлата, срещу Болтън ще бъде тежко

Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни сподели в интервю за официалния сайт на тима, че той и съотборниците му са готови да се върнат към победите във Висшата лига. Червените Дяволи допуснаха две поредни поражения, съответно от Челси и Ливърпул, но впоследствие се справиха с Арсенал за ФА Къп и с Олимпик Марсилия в Шампионската лига. Днес Рууни и компания приемат тима на Болтън на своя Олд Трафорд в двубой от Премиершип и със сигурност ще търсят задължителна победа, която да ги върне в правилната посока към триуф в края на сезона.

„Преживяхме тежка седмица, губейки от Челси и Ливърпул. После дойде двубоят с Арсенал и ние знаехме, че ако го спечелим, това ще ни вдъхне увереност и ще ни помогне да се преглътнем неуспехите в първенството", сподели Рууни.

„В тази фаза на сезона нямаш време да мислиш много преди следващия мач. Предстои ни нов много тежък тест в събота и трябва да бъдем максимално концентрирани, за да си свършим работата добре", допълни той.

„За качествата на тима на Болтън се говори доста в последно време. Според доста хора те са изключителни в играта с дълги топки, но според мен Оуен Койл успя да развие и доста други неща в тима, като в момента те са много комплексен и труден за побеждаване отбор."

„Те са много силни физически и вършат заедно огромна работа на терена, а чудесната им позиция в таблицата потвърждава това. Никой в Юнайтед не си прави илюзии, че ще ни бъде лесно - напротив, очаква ни сериозна битка и да се надяваме, че ще успеем да победим", завърши нападателят.

Манчестър Юнайтед продължава да е лидер във временното класиране на Висшата лига с актив от 60 точки. Втори е тима на Арсенал с три по-малко, но „артилеристите" са изиграли и един двубой по-малко. Болтън на Мартин Петров пък е на седмо място с 40 пункта.

SPORTA.BG

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Победата е нужна и съм сигурен , че играчите са наясно с това!Ще победим!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Няма да видим Харго днес според мен, още по-малко като титуляр на десния бек.Най-много да се контузи пак.Чакаме състава, интересно ще е.Флетчър е контузен, май.Все пак напред сме силни, отзад слаби.Рууни-Бербо и Нани-Валенсия/Гигс.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Това дали ще допуснем гол и с колко ще бием зависи от състава и формата на защитата ни. Ето състава, който очаквам: Van der Sar Brown Smalling Evans Evra Valencia Fletcher/Carrick Gibson Nani Berbatov Rooney Уесли е много по-добър като десен бек, отколкото като централен защитник, и очаквам да играе точно там. Фабио е по-добър отляво и сигурно ще седне на пейката. Не вярвам Харгрийвс да е титуляр след толкова дълго отсъствие, по-скоро ще го пусне като резерва. Очаквам и Парк да се появи като смяна. Единствената въпросителна в халфовата линия е дали Флетчър е готов, ако е - би трябвало да е титуляр. Ако не е - ще гледаме Карик и Гибсън (които между другото са ни единствените здрави централни халфове).

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честно казано аз отдавна нямам никакви надежди за Харгрийвс. Много ще се радвам да не съм прав и да го видим пак на терена.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
^^ Почти същия състав очаквам , само че Парк на мястото на Валенсия. Иначе в средата предполагам Гибсън и Карик. Ако пък Флетч е здрав , то той ще е до Карик.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Малииии с Гибсън и Карик няма да видим пас напред!Ако Харго играе,нека тоя път не е за 5 минутки поне :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добре Парк здрав ли е, че всички го спрягате само него??? Поне Сър-а вчера на пресконференцията за него нищо не е казал, или пък на мен ми обягнало нещо... и аз го искам в игра, но предполагам че ще стане след паузата за националите. Същото и с Харго. А иначе днес нямаме право на грешка... излизаме и биеме, просто е :) Състава поне за мен е с доста неизвестни, Фърги пак ще ни изненада.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Понеже темата с контузиите е основна напоследък, ето списъка на всички контузени, според goal.com:

Джони Евънс - контузия в прасеца, получена в гостуването на Уулвърхемптън. Пропуснал последните 8 мача на Юнайтед.
Очаквано завръщане на терена - 19 март, срещу Болтън (Д)

Парк Джи-Сунг - контузия в ахилеса, получена на тренировка(!). Извън терена от 11 февруари.

Майкъл Оуен - контузия в слабините, получена в гостуването за ФА Къп на Саутхемптън. Извън терена от края на януари.

Неманя Видич - контузия в прасеца, получена в мача срещу Арсенал за ФА Къп.
Очаквано завръщане на терена - неизвестно.

Рио Фърдинанд - контузия в прасеца, получена на загрявката(!) преди мача с Уулвс. Аут от 6 седмици.

Андерсон - контузия в коляното, получена в мача срещу Кроули за ФА Къп. Втора контузия в коляното за годината.
Очаквано завръщане на терена - 23 април, срещу Евертън (Д)

Андерс Линдегаард - операция на коляното. Аут за минимум 5 седмици.
Очаквано завръщане на терена - 23 април, срещу Евертън (Д)

Дарън Флетчър - болен (никъде не се споменава от какво), за последно играл при загубата от Ливърпул.
Очаквано завръщане на терена - проблематично. Може би още срещу Болтън, може би за контролата на Шотландия с Бразилия.

Джон О'Шей - разтежение, получено срещу Олимпик Марсилия. Аут за минимум 3 седмици.

Рафаел Да Силва - разтежение (поредно), получено срещу Олимпик Марсилия. И той ще липсва поне 3 седмици.

Оуен Харгрийвс - разтежение, получено през ноември в домакинството срещу Уулвс. Заради хронични травми е аут от повече от 2 години.
Очаквано завръщане на терена - никой не знае.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Контузиите са много голям проблем , от излизането на Рио насам станаха тия лоши резултати . Очаквам победа днес , с няколко гола разлика да се надяваме . Някой може ли да намери статистика за кой отбор колко дузпи са дадени през сезоните във Висшата лига ?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Харго има разкъсване на мускула, за тва отсъства толкова време. Хубавото е, че няма общо с колената и тва му дава още време без да ги натоварва.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Starting XI:

Van Der Sar
Brown - Smalling - Evans - Evra
Valencia - Carrick - Giggs - Nani
Rooney - Hernandez

Substitutes:

Kuszczak, Owen, Berbatov, Park, Fabio, Gibson, Gill.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бербатов ..? Става ми интересно вече. Иначе добри новини - Парк се завръща!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
абе не ги натоварва.. ама тва ги "вдървява".. смисъл такъв че оперирани минискуси и връзки се нуждаят от раздвижване и натоварване в норми.. за си пълноценен като се върнеш на терена... ако ги претовариш лошо.. ако не ги натоварваш достатъчно .. пак лошо. за тва е много важно да си при много добри лекари за да се възстановиш наистина перфектно..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
я дайте и на болтън некъв състав и сигурен ли е тоя нашия, че да пусна новина? хахах

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много интересно как три поредни мача не играе, но донякъде има обяснение - Чичарито е в страхотна форма и бележи гол след гол.Това е шанса на момчето, след време ще сме благодарни на Съра, че му е намирл място в отбора и е имал нужните шансове да покаже класата си. :) Гигс в центъра според мен не играе добре, както на фланга.Все пак ще бие отбора, убеден съм!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Имам чувството, че сякаш няма да го видим повече в игра Бербо ... Редактирано на от technoboy

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тъкмо го поствах .... :mood (33): И пак без Бербатов. Е ся вече наистина много се изненадах. Реално погледнато , лигично , щом партньорството м/у Чичарито и Рууни работи , защо да го променя....Но мислех , че Бербатов ще е по-подходящ за постепенното нападение , което вероятно ще бъде приложено с/у затворилия се Болтън. Не очаквах и Валенсия да започне , но това само може да ме радва. С Валенсия и Нани по крилата просто ще ги изнасилим!!! Състава е чук , утрепваме ги! Само отзад дано стоим добре.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this