Jump to content
Sign in to follow this  
rossobianchi

Manchester United - Arsenal

Препоръчани публикации

Рио се цели в мача с Арсенал от ФА Къп

Опитният бранител на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд се надява да се завърне в игра за своя тим в мача с Арсенал от турнира за ФА Къп.

Двата тима се срещат в четвъртфиналите на най-стария футболен турнир в света на 12 март, като мача ще се играе на стадион Олд Трафорд.

Английският национал, който не е играл за своя тим от началото на миналия месец, пропусна и днешното гостуване на своя тим на Ливърпул, заради травмата на прасеца.

"The News of the World" обаче съобщава днес, че Фърдинанд ще даде всичко от себе си, за да бъде напълно готов за дербито с отбора на Арсен Венгер.

"След като загубихме от Уулвс, веднага след това бихме Манчестър Сити и нещата се оправиха. Сега трябва да сторим същото, нуждаем се от задължителна победа", коментира Фърдинанд.

"Тук съм от девет години и не си спомням кога за последно сме губили два мача поред", казва още защитникът.

gong.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Аз не казвам, че ФА къп ни е първият приоритет. Просто той е най-реално постижим. Бием ли Арсенал, то купата е наша! Черноглед съм и още след загубата от Челси отписах първенството, а в ШЛ с този състав още Марсилия може да ни отстрани и то на Олд Трафорд.

сменяй дилъра тишо тоя се подиграва с теб

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тука мисля че ще вземем мача, но много трудно според мен. Последните мачове се оказвах прав за съжаление, дано този път отново да е така.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Е има ли значение кой ще е съдията ? Само извинения си намираме. Не може всеки път съдията. Като не не върви играта все оправдания. Просто тия 2 мача с/у Аналите и Челси можеше да си оправиме бъкиите и да мислиме за ШЛ, но уви не стана. Търсете телефона на САФ да му призвънкам аз. Просто в момента сме в неква мини криза, ако може така да го кажа.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тука е време и мисля крайно подходящо да цитирам Доцент Патрис Евра...

"Арсенал е една академия за футболисти. Те играят,но никога не печелят нищо" :mood (28):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рио се цели в мача с Арсенал от ФА Къп

Какво се цели, пак няма да е групата дори. Нани 3 мача, значи 2 месеца най-малко. Валенсия няма да се върне тоя сезон, като ги знам нашите контузии какви са. Парк, Андерсон и Оуен сигурно чак накрая на сезона.Харгрийвс въобще не го броя. И как да печелим купи с тия контузии.
Ритнат някой и айде 3 месеца аут. Започваме да приличаме на Арсенал.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мача се очертава труден,най-вече заради това,че паднаха от Барселона,и очаквам да си го излеят на нас.Но впредвид това,че сме на ОТ,очаквам да ги бием

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз съм на мнение,че трябва да си вземем мача...просто евентуална победа ще възвърне самочувствието и увереността в момчетата след тежките загуби от Челси и Ливърпул.Излизаме с най-доброто и мачкаме.Надявам се на Валенсия в групата :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Zdraveite, purvo se izvinjavam za latinicata , no vlizam prez telefona.Privet na vsi4ki ot UK , otdavna ne sam vlizal vav foruma , nadjavam se na pobeda, tuk sam zaobikolen ot fenove na liverpool i chelsea, i mi pisna da im slu6am prostotiite.FA trjabva da si ja vzemem , vapripeki problemite koito ni spohodiha v kraja na sezona, da udarjim vodachestvoto i v ligata, i nakraja na sezona da se pozdravim s dvete titli, za shampionskata liga tam 6te e kvoto UEFA kajat.Do skoro!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе имаме проблеми, ама тука ще бием! Като се има предвид, че Фабрегас пак се контузи и пропуска мача, то със сигурност САФ пак ще ги излъже :mood (36):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рио Фърдинанд - враг номер едно за феновете на Арсенал

Рио Фърдинанд се превърна във враг номер едно за феновете на Арсенал, след коментарите си в социалната мрежа Туйтър по повод съдията на срещата между "Aртилеристите" и Барселона.

Фърдинанд публикува съобщение, преди червения картон на Перси, в коeто обяви Босака за най-добрият съдия.

"Реферът тази вечер, на мача Барселона - Арсенал, е най-добрият за мен", гласеше съобщението на Рио. Естествено след изгонването на Перси в 55-ата минута профилa на защитника на Манчестър Юнайтед е залят от коментари на фенове на Арсенал. По-късно Рио отговори с нов пост. "Моят коментар бе преди час - преди червения картон, но въпреки него оставам на мнение, че това е най-добрия съдия и едно решение няма да промени това", отговори Фърдинанд на феновете в социалната мрежа.

Робин ван Перси бе изгонен след много спорен втори жълт картон в 55-ата минута за разкарване на топката. Това разгневи всички в щаба и феновете на Арсенал, а заради резките коментари след срещата Самир Насри и Арсен Венгер ще бъдат разследвани от УЕФА.

Фърдинанд не скри, че е изумен от първия гол на Лео Меси в мача с Арсенал. "Меси вдигна топката като играчите във ФИФА 2011. Опитах се да направя същото на играта, но дори и там май не е възможно", коментира английският защитник.

Рио изрази своите почитания и към играта на Иниеста в същата среща от Шампионската лига, която Барселона спечели с 3:1. "Барселона показа забележителна колективна игра. Разликата беше в техническите умения, които бяха в тяхна полза”, продължи Рио Фърдинанд.

sportal.bg
...

Арсенал без Фабрегас срещу Юнайтед

Испанецът с нова контузия на коляното от мача с Барселона.

Капитанът на Арсенал Сеск Фабрегас ще пропусне съботния мач за ФА Къп срещу Манчестър Юнайтед, твърди в. "Сън". Според изданието испанецът е получил нова контузия на коляното по време на мача с Барселона (1:3).

"Четвърт час след почивката почувствах болки и знаех, че повече не мога да остана на терена", разкрива 23-годишният полузащитник.

Фабрегас ще мине преглед със скенер, за да се установи естеството на проблема. Заради контузия той пропусна финала на Карлинг Къп с Бирмингам и мачовете за първенство със Съндърланд и Стоук Сити.

blitz.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Преди мача: Арсенал

Сър Алекс и Арсен Венгер ще се изправят един срещу друг за 44 път, откакто са начело на своите тимове...

Формата на двата отбора
След две последователни загуби от Челси и Ливърпул, Юнайтед се стреми към победата за ФА Къп. Равенство на собствен терен звучи добре, имайки предвид, че момчетата на Сър Алекс са непобедени на Олд Трафорд в 20 двубоя, включително и срещата с Арсенал през декември. "Артилеристите" гостуват на М16 след разочароващата загуба за Шампионската Лига от Барселона, като мечтите им бяха попарени от "Каталунците" за втора последователна година.

Контузени и възстановени
Неманя Видич се връща в сърцето на отбраната, след като изтърпя наказанието си от един мач. Има вероятност Рио Фърдинанд (прасец) да излезе на терена за важния сблъсък. Нани е аут, Андерсон също (коляно), докато Джони Евънс, Парк Джи-Сунг и Антонио Валенсия са близо до завръщане, но възможността да ги видим в действие е минимална. Очаква се Сеск Фабрегас и Робин ван Перси да бъдат на линия, след като излекуваха травмите си, за да вземат участие в мача с Барселона. Счезни (пръст) ще пропусне двубоя, както и Тио Уолкът (глезен) и Алекс Сонг (коляно).

Ключов играч
Джак Уилшър е невероятен талант, притежаващ сила, скорост и способност да подава страхотни пасове. След успешния си сезон под наем в Болтън през изминалата кампания, Джак успя да се наложи в сърцето на полузащитата на "Артилеристите", записвайки 38 участия, отбелязвайки 2 гола. Впоследствие той бе повикан и в националния отбор на Англия. Уилшър не трябва да се подценява.

Мениджър
Старият спаринг партноьор на Сър Алекс - Венгер е вторият най-дълго служил мениджър (след боса) във Висшата Лига, поел Арсенал през септември 1996г. От тогава насам , той е спечелил пет титли в Англия и четири ФА Къп. Французинът наложи собствения си стил на игра на "Емирейтс". Последният трофей, който "Артилеристите" извоюваха бе точно купата на страната през 2005г. В момента отборът от Лондон е изън Шампионската Лига, а и също така изгуби финала за Карлинг Къп, така че Венгер ще е личността под напрежение.

Главен съдия
Крис Фой ще ръководи четвъртфиналната среща. Той е свирил пет мача на Червените Дяволи, като един от тях бе срещу Манчестър Сити на "Ийстландс". Единственият червен картон, който Фой е показвал е този на Райън Тейлър миналият уикенд, същевременно арбитърът е ръководил три двубоя на Арсенал.

Съперници за наблюдаване
Има още три срещи за ФА Къп: Бирмингам - Болтън, Стоук Сити - Уест Хям и Манчестър Сити - Рединг.

www.manutd-bulgaira.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Няма да е лесно.Виждаме,че и двата отбора имат доста проблеми с контузии.Един голям плюс за нас е завръщането на Видич в центъра на отбраната :) Все пак сме на ОТ,а там се представяме убедително.Очаквам САФ да излезе с 5 човека в центъра,след като опита и видя,че с двама нападатели във важните мачове не става,а с 5ма в средата с/у Арсенал успяваме да държим центъра,където им е най-силната част и не им даваме да си практикуват техния стил на игра.Може би ще предпочете Рууни вместо Бербатов,защото той се справя по-добре когато е сам на върха на атаката.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Няма да е лесно.Виждаме,че и двата отбора имат доста проблеми с контузии.Един голям плюс за нас е завръщането на Видич в центъра на отбраната :) Все пак сме на ОТ,а там се представяме убедително.Очаквам САФ да излезе с 5 човека в центъра,след като
опита и видя,че с двама нападатели във важните мачове не става,а с 5ма в средата с/у Арсенал успяваме да държим центъра,където им е най-силната част и не им даваме да си практикуват техния стил на игра.Може би ще предпочете Рууни вместо Бербатов,защото той се справя по-добре когато е сам на върха на атаката.

Само с едно не съм съгласен. Ако избере Рууни пред Бербатов в нападение, кой освен Гигс ще играе крило? Бебе, Обертан ли :mood (35):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
-------------- Кушчак --------------- Рафаел---Рио-----Видич-----Фабио Бебе---Флетчър-----Карик-----Гигс ------- Бербатов ----- Ернандес ---- Според мен това ще е отбора.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
--------Саар--------- Рафаел-Смолинг-Вида-Фабио/Евра Гигс-Флетчър-Карик-Рууни ---Берба---Чича Нещо такова . Рио няма да е титулар според мен. При липсата на крила Рууни може спокойно да играе такава роля донякъде. Валенсия може и да поиграе ако мача потръгне. Иначе с оглед на загубите и 4-4-2 в тях ще му се иска 4-5-1 да играе, но с кои футболисти и как ще стане това не знам Редактирано на от Ivan Galabov

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

----------------------ВДС--------------------

Шийзи-----Видич------Смолинг-----Евра

--------------Гибсън---Карик------------

Флетчър----------Скоулс-------------Гигс

--------------------Рууни-------------------

Предположение*

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ей Богу. Едно време Кийн и Виера се биеха на терена, сега на Рио щяли да му стават врагове всички фенове на Арсенал, щото бил написал нещо в ТУИТЪР. Йеее.... смърт за фацебукаке и за туитър и там другите такива.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this