Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Chelsea - Manchester United

Препоръчани публикации

Бием с автогол на Торес при центриране на Нани, което се е получило вследствие на несполучлив пореден негов удар към вратата като малко преди това топката се удря в рамото на Ернандез, при опит на воле от негова страна. Естествено Бербатов мърда някъде там, ама никой не го ебава.
В края на срещата Челси изтърват дузпа като Тери се подхлъзва. Дузпата е резултат от намесата на Скоулс, който дори не се интересува къде точно е топката, когато съдията свири.
0:1

:mood (33): :mood (33): :mood (33): :mood (33):
Ти ме уби бе човек.
:mood (33): :mood (33): :mood (33): :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Бием с автогол на Торес при центриране на Нани, което се е получило вследствие на несполучлив пореден негов удар към вратата като малко преди това топката се удря в рамото на Ернандез, при опит на воле от негова страна. Естествено Бербатов мърда някъде там, ама никой не го ебава.
В края на срещата Челси изтърват дузпа като Тери се подхлъзва. Дузпата е резултат от намесата на Скоулс, който дори не се интересува къде точно е топката, когато съдията свири.

тва е коментара.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Всичко си зависи от нас. Както можем да ги бием с лекота така може и те да на бият.Ще се радвам да излезем с 2-ма нападателя и да мачкаме от началото.Писна ми схеми с 1 нападател и да гледам супер тъпи мачове.Поне като ще падаме да е красиво.Има доста мачове до края.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Всичко в сценария е наред, но едва ли Тери някога отново ще има честта да изпълнява дузпа срещу нас. :mood (33): Просто няма кой да му даде. Залагам на професионално изпълнение на Кешли. :mood (19):
Иначе чак почвам леко да се притеснявам, че нямам никакви притеснения за този мач. :mood (17): Не, че ние сме станали безгрешни в последно време, но просто съм толкова сигурна в новите ни три точки, че някак си дори не допускам възможността мачът да завърши по друг начин. Челси изобщо не ги подценявам - ще излезнат с най-доброто и ще ни изтормозят колкото могат. Обаче съм си спокойна, има я онази тръпка като преди всеки мач /а този е по-специален/, но го няма съмнението. Видич да го било страх от Торес?! Че някой изобщо страхува ли се от Торес в последно време?! :mood (20): Аз повече се плаша от Обертан, но да се надяваме, че и този мач ще си слуша mp3-плеъра. :mood (36):
Надявам се на прилично съдийство и атакуващ футбол. Всъщност единственото ми притеснение е, че гостуваме ... но пък едно стабилно представяне на Стамфорд Бридж ще ни върне на 100% увереността при мачовете далеч от ОТ. Нещо, от което все още имаме нужда.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ще ми се да гледам качествен футбол от страна на Дяволите с повече подавания,а не както досега правехме в гостуванията да изритваме всяка топка напред с надеждата Руни или Бербатов да я поеме,да мине цялата защита и да вкара гол.Ако не сме респектирани чак толкова от Челси смятам че спокойно можем да ги бием с разлика от 2-3 гола.А какво по-хубаво от победа тук преди вечното дерби :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Чичарито: Няма проблеми да съм резерва

Мексиканският нападател на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес заяви, че с удоволствие ще седне на резервната скамейка в днешния мач срещу Челси, щом това означава, че Уейн Рууни ще играе.

Чичарито беше спряган за титуляр от мениджъра Сър Алекс Фъргюсън в случай, че английският национал получи наказание от ФА за удара с лакът в мача с Уигън.

"Нямам никакви проблеми да седна на резервната скамейка. Разбирам, че футболът е отборен спорт, не е голф или тенис. Ние всички ние сме част от общия пъзел и мениджърът решава как да ни подреди. Така че трябва да си готов да помогнеш на отбора не само когато си титуляр, но и когато влезеш като резерва. Ако Фъргюсън ме сложи в стартовата единадесетовка, ще е страхотно, но и другият вариант е добър", коментира 22-годишният нападател.

Той разкри и любопитни подробности за престоя си в бившия си клуб Чивас.

"През 2007-ма година бях на косъм от отказване. Тогава бях депресиран и в главата ми се въртяха различни идеи. Семейството ми обаче застана зад мен и ми каза, че ще бъде грешка ако напусна футбола", коментира още Чичарито.

sportal.bg
...

Фърдинад: Торес и Луиш няма да вдигнат нивото на Челси през този сезон

Бранителят на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд е на мнение, че многомилионните трансфери на Челси няма да успеят да повдигнат нивото на отбора през този сезон.

Шампионите похарчиха цели 71 милиона паунда за Фернандо Торес и Давид Луиш през януари, но според Фърдинанд двамата ще могат да помогнат на Челси едва през следващата кампания, тъй като е много трудно за един футболист да се адаптира към нов отбор след трансфер през зимата.

"Сделката за Торес в края на януари ме накара да си кажа - уау, те наистина направиха удар. Но дали тези трансфери ще подобрят представянето на Челси през този сезон? Не зная. За следващия сезон - да, но е трудно да се впишеш в един отбор, когато си трансфериран през януари", сподели английският национал.

sportal.bg
...

Юнайтед без победа на "Стамфорд Бридж" в последните 8 мача

Червените Дяволи обаче имат повече успехи при гостуванията си на Челси във всички мачове помежду им.

Шампионът Челси приема Манчестър Юнайтед в отложен мач от 18-ия кръг на английската Висшата лига. "Сините" от Лондон изостават с цели 15 точки от Червените Дяволи в класирането и трябва задължително да спечелят, ако искат да се завърнат в челната четворка и да възобновят надеждите си за участие в Шампионската лига и през следващия сезон.

Челси спечели само точка от последните два кръга във Висшата лига. Под ръководството на Карло Анчелоти "Сините" от Лондон имат 3 домакински загуби, което е повече от предишните пет сезона преди идването на италианеца. Нападателят Фернандо Торес, привлечен през зимата от Ливърпул за колосалните 50 милиона паунда, вкара 3 гола в последните си 4 мача срещу Манчестър Юнайтед.

Юнайтед срази през уикенда като гост Уигън с 4:0 и записа четвъртата си поредна шампионатна победа, а нов успех на "Стамфорд Бридж" ще бъде поредна крачка на Червените Дяволи по пътя към титлата този сезон. За Манчестър Юнайтед това ще е втори сблъсък в рамките на три дни, докато Челси имаше една седмица почивка.

Червените Дяволи не спечелиха нито едно от последните си 8 гостувания на "Стамфорд Бридж", като загубиха в 5 от тях, а в 3 си тръгнаха с точка. Юнайтед е вкарал един единствен гол в последните си 7 гастрола срещу Челси. Последната победа на Манчестър Юнайтед като гост на Челси е на 20 април 2002 година - 3:0 в шампионатен мач.

Червените Дяволи обаче имат повече победи на "Стамфорд Бридж" във всички мачове между двата състава.

Баланс между двата отбора във Висшата лига:
Общо 136 мача, 39 победи за Челси, 41 равенства и 56 успеха за Манчестър Юнайтед

Баланс от сблъсъците помежду им във всички турнири:
Общо 158 мача, 43 победи за Челси, 48 равенства и 67 успеха за Манчестър Юнайтед
На "Стамфорд Бридж": Общо 70 мача, 22 победи за Челси, 17 равенства и 31 успеха за Манчестър Юнайтед.

blitz.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Гответе се за яки резачки утре, съдията отново е онзи комедиант Мартин Аткинсън. Миналият сезон пак на Моста той беше назначен и си свърши "много добре" работата. 2008 год отново показа "класата" си и яко ни набута в онзи мач с Портсмут на 1/4 за ФА Къп.

Руската мафия е платила достатъчно на ФА за да подсигурят Аткинсън за мача.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Успех на момчетата довечера.Дано ги изтъркаляме тея. Иначе,щом Руньо се отърва,си мисля че,довечера ще води атаката сам с помоща на Нани и Гигс по крилата.Сколси,Флеч и Карик в центъра и отзад от дясно на ляво : Рафа,Смо,Вида и Пат.Вратаря ни е повече от ясен-вездесъщия Ван Дер Ман.Целта на старчето е да не допуснем гол преди всичко,като за целта ще потави тримата халфове да стоят близо до защитата ,като съберат линииите на 5-10 метра една от друга и напред ще разчитаме на бесната скороост на трите ни турбини,както и избухването на една измежду тях. Айде,дяволи,да превземем моста. :champs (14):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Като знам, че утре съм отпуска и се напивам само при мисълта колко ще се напия довечера.... Айде наште, мощно, Челси на яхния, Торес - на юфка!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За мен нещата са: ВДС о`шей - крис - вида - евра нани - флетчър - карик - скоулс - рууни бербатов тежък мач, малко положения, доста картони, 0-0

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Излизаме и ги бием насред Лондон. Прогноза за състава няма да правя и без това никога не съм го уцелвал.Важна е само победата.Пожелавам си Бербо да им вкара някой и друг гол.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

На "Стамфорд Бридж": Общо 70 мача, 22 победи за Челси, 17 равенства и 31 успеха за Манчестър Юнайтед.

Fuck Off Chelsea FC you aint got no history!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Преди мача: Челси

Момчетата на Сър Алекс ще търсят първа победа на "Стамфорд Бридж" от 2002г. насам във вторник вечер, когато ще се състои отменената среща на Червените Дяволи с Челси...

Формата на двата отбора
Бившите шампиони Челси са на 15 точки зад Юнайтед във временното класиране и третото място е това, което изглежда най-добре за състава в момента, въпреки че ако победят техните надежди за титлата неимоверно ще се повишят. "Сините" преживяха спад във формата в средата на сезона и освен това не успяха да надвият съперниците си в последните два мача във Висшата Лига. Също така изненадващо отпаднаха от ФА Къп. Червените Дяволи поведоха с четири точки пред Арсенал, записвайки категоричната победа с 0:4 като гост на Уигън. Момчетата на Сър Алекс ще трябва да разчитат на нещо повече от добрата си игра, ако искат да завоюват трите точки на "Стамфорд Бридж".

Контузени и възстановени

Ашли Коул е готов да се появи в игра след като бе наказан за инцидент с въздушна пушка на тренировъчното игрище, докато Юри Жирков може да запише първото си участие от ноември насам. Алекс и Йоси Бенаюн са извън сметките, а Анчелоти ще трябва да избира между Фернандо Торес, Дидие Дрогба и Никола Анелка. Райън Гигс ще бъде на разположение на Сър Алекс, но Рио Фърдинанд (прасец) и Джони Евънс (глезен) ще трябва да изгледат мача от трибуните. Хавиер Ернандес може да се наслади на титулярното място след доброто си представяне на "Ди Дабълю Стейдиъм".

Ключов играч
С жадния за изява Торес и често оставяния на втори план Дрогба, Анелка показа на своя мениджър, че може да му се има доверие. Френският нападател се наслаждава на плодородна серия с екипа на Челси, като той е и главният им реализатор, отбелязал 16 гола във всички състезания, включително и две попадения в осминафинала в Шампионската Лига срещу Копенхаген.

Мениджър
Анчелоти е мъжът под напрежение. В понеделник той отказа да признае, че е загубил контрол над тима си, но все повече се разнасят слуховете, че италианецът ще напусне Челси в края на кампанията. След като е преминал през Ювентус, Милан, Реджина и Парма, Карло бе назначен за мениджър на Лондончани през 2009г. В първия си сезон начело на състава, Анчелоти спечели дубъл, но по всичко изглежда, че тази година, ако "Сините" искат да извоюват нещо, ще трябва да се борят с всички сили единствено в Шампионската Лига.

Главен съдия
Мартин Аткинсън ще ръководи мача във вторник, както бе определено. Досега той е отсъдил най-много дузпи (10) и червени картони (9), като две от тези изгонвания бяха в срещата на Юнайтед с Уигън (2:0) през ноември. Последният мач, който протече под негово ръководство бе победата над Саутхямптън с 2:1 през януари.

Съперници за наблюдаване
Няма други двубои в средата на седмицата, което означава, че ако всичко се развие по план още тази вечер Юнайтед ще може да дръпне със седем точки на върха на класирането. Следващата среща, която предстои на вторите в таблицата и съответно загубилите финала за Карлинг Къп - Арсенал е в събота, когато посрещат Съндърланд. Преди това обаче те ще трябва да се изправят срещу Лейтън Ориент у дома в сряда в мач от петия кръг на надпреварата за ФА Къп.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Несъмнено труден мач... Отдавна не сме печелили 3 точки като гости на Челси, но предвид формата на двата отбора силно се надявам това да се случи днес. Напред дяволи!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Лично за мен ще си играе с Бербо и Рууни , понеже не може да сравняваме Уигън с Челси и да си мислим че ще играе , Чичо Рико ! Обаче не мисля , че можем да вземем повече от 1т. в този мач !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз просто се надявам на интересен мач с красива игра и разбира се - победа за нас! :champs (15): :glory (31):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тука победата е много важна, че после скаузърите ще скочат на "кило кръв, метър кожа"...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
искам да ги насерем тия ! после лятото ще дадат 350 млн паунда за трансфери и с доста късмет ще влезнат в 3-ката

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фактите преди Челси - Манчестър Юнайтед

Тази вечер, в отложен мач от 18 кръг в Премиършип, на "Стамфорд Бридж" един срещу друг се изправят шампионът Челси и актуалният лидер във временното класиране Манчестър Юнайтед.

Червените Дяволи имат аванс от 15 точки пред лондончани, като "Сините" са с мач по-малко. Според английските медии е твърде вероятно голмайсторът на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов да бъде титуляр за своя отбор, макар че това зависи от тактиката на Сър Алекс Фъргюсън, който често предпочита схема с петима халфове и един нападател за началото на подобни двубои.

До момента нападателят с номер девет на Червените Дяволи има 12 мача срещу Челси, в които е вкарал 5 гола. С екипа на Тотнъм баланса на Берба е седем мача и три гола. Ето и срещите, в които българинът се е разписвал във вратата на Челси:

11.03.2007 Челси - Тотнъм 3:3 (ФА Къп, четвъртфинал)
19.03.2008 Тотнъм - Челси 4:4 (Премиършип)
24.02.2008 Тотнъм - Челси 2:1 (Финал за Карлинг Къп)
11.01.2009 Манчестър Юнайтед - Челси 3:0
08.08.2010 Челси - Манчестър Юнайтед 1:3 (финал, Къмюнити Шийлд)

Други факти преди големия сблъсък Челси - Манчестър Юнайтед:

Челси няма загуба в последните си осем домакински мача от Висшата лига срещу Манчестър Юнайтед.

Червените Дяволи не са се разписвали изобщо в пет от последните си седем шампионатни визити на "Стамфорд Бридж".

Реферът Мартин Аткинсън, който тази вечер ще ръководи двубоя, е осъдил най-много дузпи (10) и най-голям брой червени картони (9) от началото на сезона в Премиършип.

Челси спечели само осем точки от последните си шест домакински двубоя в лигата (2 победи, 2 равенства и 2 загуби).

Домакините имат най-добрата защита във Висшата лига, като са допуснали 22 гола в 26 мача.

Лондончани записаха седем загуби от началото на кампанията. В случай че допуснат още едно поражение, това ще е антирекорд за клуба, откакто Роман Абрамович стана собственик на Челси.

Никола Анелка може да запише своя мач номер 300 като титуляр в Премиършип.

Фернандо Торес има три гола в последните си 4 мача срещу Манчестър Юнайтед.

Червените Дяволи спечелиха пет от последните си шест мача в Премиършип.

Манчестър Юнайтед има най-много отбелязани гола в първенството - 61 в 27 мача.

Лидерите в Премиър лийг имат най-добро постижение срещу отборите от първата половина на таблицата - шест победи и пет равенства в 11 мача.

Майкъл Карик е на прага на своя мач номер 350 във Висшата лига.

Голмайсторите на двата отбора:
Димитър Бебатов - 20 гола (19 от тях във Висшата лига), Хавиер Ернандес - 13 гола (9 в лигата); Никола Анелка - 16 гола (6 в Премиър лийг), Дидие Дрогба и Флоран Малуда - по 10 гола (9 в първенството).

sportal.bg
...

Публикувано изображение

Sky Sports
...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Soccerway

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове