Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Wigan Athletic 0 - 4 Manchester United

Играч на мача?  

112 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

Юнайтед с категорична победа като гост

Бербатов влезе като резерва и се отличи с асистенция

Манчестър Юнайтед смаза като гост Уигън с 4:0, а Хавиер Ернандес даде сериозна заявка за титулярното място, след като наниза първите две попадения. Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка, а с влизането си в края на втората част се отличи с една асистенция.

Другите два гола бяха на Уейн Руyни и на Фабио да Силва, който вкара първото си попадение с екипа на Червените Дяволи и оформи крайното 4:0, а победата бе 13-та поредна за гостите, откакто домакините влязоха във Висшата лига.

"Латикс" започна амбицирано мача и успя да задържи повече топката, но Юнайтед бе изключително ефективен на контраатаки, а Нани дори тресна гредата и резултатът можеше да бъде по-изразителен.

През втората част възпитаниците на сър Алекс бяха безпощадни в атака и успяха да си оправят головата разлика и да се мотивират допълнително преди тежките гостувания на Челси и Ливърпул през следващата седмица.

Двубоят започна с доста силен домакински натиск, който предвид слабата форма на Уигън до известна степен бе изненадващ. "Латикс" обаче показа страхотен хъс и до 15-та минута успя да спечели цели четири корнера, а Мозес се отличи с фрапантен пропуск. Поул Скоулс буквално му подари една топка и футболистът на домакините нахлу в наказателното поле, но сам срещу Ван дер Сар стреля в него.

Юнайтед се бе прибрал и прилагаше тактиката от мача с Олимпик Марсилия, изчакваше на контраатаки. И точно при една такава, в 17-та минута, Ернандес успя да открие резултата. Нани бе изведен от Рууни по фланга след двойно подаване и португалецът прострелно центрира към близката греда, където Чичарито дебнеше и с премерен удар прати топката в мрежата за 1:0.

Тази ситуация обаче можеше и да не се случи, ако Марк Клатенбърг не проспа един удар на Рууни с ръка в главата на съперников футболист, който обаче не остана скрит за камерите.

Иначе след гола Уигън бе на косъм от изравнителното попадение. Н'Зогбия с пета успя триково да изведе на стопроцентова позиция Маккарти, който обаче сам срещу Ван дер Сар стреля в него и така холандският вратар на два пъти опази вратата си.

Минутка след това и Ернандес пропиля чудесен пас зад защитата на "Латикс", като не успя да си спре топката, иначе щеше да излезе сам срещу Ел Хабси и резултатът можеше да бъде удвоен.

След леко затишие Юнайтед отново избухна с нова опасна контраатака. В 29-та минута Флетчър пусна хубаво към Рууни, който напредна и изведе встрани Нани. Крилото овладя топката и с мощен шут разтресе левия страничен стълб и като по чудо не вкара.

До края на полувремето Червените Дяволи успяха да успокоят играта, но и не създадоха нищо по-опасно в атака. След почивката възпитаниците на сър Алекс постепенно се активизираха и за петнадесет минути имаше две голови положения.

Уигън се отчете с един удар от дистанция на Фигероа, избит от Ван дер Сар в корнер и хубава контра, при която Мозес от точката на дузпата успя да засече пас на Родайега, но бе блокиран от Смолинг и не насочи кълбото.

В 55-та минута обаче Карик пусна към Нани, който днес с лекота финтираше съперниците си и си освободи коридор, стреля, но Ел Хабси спаси. Вратарят трябваше да избива негов удар отново след пет минути, но тогава Рууни успя да поеме топката, пусна към Флетчър и той от десетина метра не шутира в тялото на падналия вратар.

Амбициите на домакините да изкопчат нещо в този мач бяха тотално попарени в 74-та минута, когато при една мълниеносна контраатака Чичарито попари за втори път "Латикс". След двойно подаване с Рууни, англичанинът изведе Ернандес сам срещу Ел Хабси и той с лекота пусна топката покрай него за 2:0.

Минути по-късно мексиканецът получи заслужена почивка, а на терена се появи Димитър Бербатов, който в 84-та минута изигра ключова роля за третия гол на Червените Дяволи. Българинът бе изведен зад защитата и сам срещу вратаря, но алтруистично пусна към Рууни, който на празна врата само чукна леко топката за класическото 3:0.

Крайното 4:0 бе оформено три минути по-късно от влезлия като резерва Фабио да Силва. Бразилецът наниза първия си гол с екипа на Юнайтед, след като бе оставен непокрит на далечната греда при едно центриране и с лекота овладя и мушна топката във вратата.

Уигън - Манчестър Юнайтед 0:4

0:1 Ернандес (17)
0:2 Ернандес (74)
0:3 Рууни (84)
0:4 Фабио (87)

Уигън: Ал Хабси, Гоури, Колдуел, Алкарас, Фигероа, Уотсън (89, Гомес), Диаме, Н'Зобия (89, Макартър), Макарти, Мозес (64, Ди Санто), Родайега

Ман Юнайтед: Ван дер Сар, О'Шей, Смолинг, Видич, Евра, Флетчър, Карик, Скоулс (77, Гибсън), Нани (85, Фабио), Ернандес (76, Бербатов), Рууни

gol.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Победа, която можеше да не бъде толкова лесна, но късмета в началото дойде много добре. Гледаме напред.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Браво на момчетата.3 те точки са в кошницата и тва е най-важното.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Най-накрая убедителна победа като гости,макар че според мен резултата не отговаря напълно на играта.Дано продължим победния си ход като гости срещу Челси и Луузърпул !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Заглавието на темата кърти! :mood (22):

Много добър резултат!!! :champs (18): :champs (18): :champs (18):

гледах друг мач аз :) :mood (28): Редактирано на от PePiNkA

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Бербатов трябва да се учи от Нани малко, стига подава. Не заслужаваше Рууни да вкара.

ТВЪРДО ПРОТИВ ТОВА МНЕНИЕ СЪМ !!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Само положителни неща от тоя мач! Много важни три точки и допълнително самочувствие преди големите мачове. Чичарито е адски добър, просто уникален нападател! Общо взето той ни реши мача. Рууни се радвам, че пак почва да вкарва голове, добра асистенция на Бербата.А паса на Гибсън също беше супер, поздравления, последно време Гиба играе стабилно. Нани пак се лакомеше доста, ама направи там асистенция.Добър мач. Гола на Фабио много ме изкефи, яко се израдвах, заслужаваше го момчето, а и показа, че е по-добро крило от Нани :D И Рафата как му се радваше - изпълни ме тоя момент! Защитата беше перфектна, както и центъра.Саар също беше много добър! Силни три точки и гледаме напред!На Съра му става още по-трудно да избира след представянето на Чичарито и Фабио! Редактирано на от PePiNkA

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Чичарито показа уникален голов нюх и завършващ удар, а бъдещето е пред него.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Доволен резултат,но слаба игра.Какво трябва да направи Митко за да го предпочитат пред Рууни ??? ОМРЪЗНА МИ ! ТОВА Е ПОДИГРАВKА! Нани отново лакум,иначе направи стабилен мач.МОМ ВИДИЧ. Редактирано на от Banky

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Супер ме изкефи паса на Бербо, така се играе грамотно футбол! Ма4а бе добър, стабилно представяне, Ернандез продължава да оправдава доверието, страхотен фуболист! Бих отли4ил Скоуси, игра на ниво както винаги, след като излезе малко се позагуби халфовата линия, но Гибсън успя да подаде като хората този път и стана добре.Фабио за малкото време като крило, хи4 не бе зле:) :glory (03): Мом - Ернандез и ВДС.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
3 точкииииии :mood (5): :devil1: :devil1: Много съм радостен, няма как да радостта да притъпи критиката ми към Нани. Егаси егоиста... Няма такъв просто. Сигурно си мисли, че играе на Плейстейшън на терена... Ако беше подавал по-често резултата лесно щеше да бъде по-голям и щеше да има спокойствие за отбора. Рууни беше неефективен и изключително ме издразни с поведението си. Чист червен картон! Все още смятам, че Чичарито и Берба трябва да са на върха на атаката с Гигс и Нани по крилата... Всички го подпират, дори и му подадоха за гол, който не заслужаваше само и само да влезне в форма, но не се получава... И сега вече с позитивите :) Страхотен Саар, защита и страхотен Чичарито! 2/3 от положения вкара! БРАВО! Редактирано на от evildevilbg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добър мач с хубав резултат.Отново силна игра на Смолинг,към тях ще добавя Видич,Рууни,Чичарито,и ВДС с неговите спасявания в началото на мача.МоМ Чичарито.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
чобаните от уигън играха точно 30-мин :mood (22): евала на бербо нани да се учи как се подава а не да се лакоми за всяка топка :mood (35): този смешик проинов да вземе да се гръмни с неговия червен картон се насра :mood (17): да го духат челси :mood (23):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
А няма ли ''играч на мача '' ? За мен поне е Саар, Видич също може . Резултата е за стат'с не е реален , Латикс ни надиграха първите няколко минути Едвин ни измъкна , а ние бяхме ефективни , Браво на ''Грахчето'' след втория му гол мача и свърши Уигън бяха сломени и вече се гледаше лесен от традиция мач . Бербо можеше да реализира , но предпочете да подава така вдига изкуствено самочувствието на Рууни . А пък той верно си бе за картон , адски е глупав в последно време , сега можеше да не се радваме на победа , а на равен . Дано от ''Фа'' не му наложат някакво наказания само . Радвам се за Фабио , О'шей накуцваше и не е добре . Честита победа .

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Забравих да спомена Чичарито.Просто който си го може си го може.Има голямо бъдеще това момче само да се надяваме да продължи да се развива.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Само добрите намеси на ВДС ни спасиха от много труден мач. Червен картон за Рууни. Мисля, че няма спор около това.След това домакините се отчаяха и ние си взехме своето.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добър мач, квото имахме - вкарахме. Нани найстина малко прекали на моменти, но пък Ернандез и Рууни бяха мега статични при няколко атаки и Нани можеше само и единствено да бие. ВДС голям. Радвам се, че Фабио вкара гол. МОТМ - Ернандез, с головете успокои всичко. Гибо също "хвърли" добър пас на Берба. Някой спомена, че Бербатов можел да се учи от Нани и да не подава. По-безлогично и глупаво нещо не бях чел скоро.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Имам да кажа 3 неща: 1. Nani! Pass the f*ckin' ball! 2. Фабио ли ни е новия ляв халф? А вие искахте да купуваме :) 3. За хлапенцата ругаещи последните няколко мача..... :glory (28): :glory (13): Glory! Glory! :champs (18):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Добър мач, квото имахме - вкарахме. Нани найстина малко прекали на моменти, но пък Ернандез и Рууни бяха мега статични при няколко атаки и Нани можеше само и единствено да бие. ВДС голям. Радвам се, че Фабио вкара гол. МОТМ - Ернандез, с головете успокои всичко. Гибо също "хвърли" добър пас на Берба.

Някой спомена, че Бербатов можел да се учи от Нани и да не подава. По-безлогично и глупаво нещо не бях чел скоро.

Добре се може да се изразих малко крайно в сравнението си, но имам предвид, че в някои ситуации Бербо има супер шанс за гол, но подава, което не е лошо. Обаче нападателите трябва да стрелят повече, това ми беше идеята. Ясно е иначе, че Бербатов е направил доста голове с отборната си игра. Има виждане и не е лаком, но това остава недооценявано.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Защо ни е Бейл като имаме Фабио питам аз??? Иначе супер победа, най-добрия ни мач този сезон като гости. Това 4-0 идва в най-добрия момент, дано да повиши настроението преди мача с Челси и да ни повлияе добре :) Иначе нямам забележки към никой от нашите, мога само да похваля момчетата. Дори и Гибсън игра стабилно, а не знам защо храните Нани като той ни е най-креативния играч. Браво на тима и само така и занапред

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уигън не заслужаваха да получат цели 4 гола, но важното е, че взехме трите точки и то като гост. Браво на Ернандес за двата гола - на точното място, в точното време. Радвам се и за Фабио и неговия първи гол за Юнайтед :] Нани за пореден мач ме отвръщава с поведението си... Дано асистенцията на Бербатов му вдъхне увереност за мача с Челси. Щеше да е исторически момент, ако не беше подал, а беше вкарал, но все още я няма комбинацията Бербатов-резерва-гол :D) Имахме късмет, но пък той идва при по-силните ;] Гледаме към много, много, ама много важното гостуване на Челси! Редактирано на от TILIOS

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

чобаните от уигън играха точно 30-мин :mood (22): евала на бербо нани да се учи как се подава а не да се лакоми за всяка топка :mood (35): този смешик проинов да вземе да се гръмни с неговия червен картон се насра :mood (17): да го духат челси :mood (23):

Не знам дали трябва да ти търпим просташкия език!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this