Jump to content
Sign in to follow this  
Devilment

Olympic Marseille - Manchester United

Препоръчани публикации

Ще е хубаво да постигнем убедителна победа.Смятам , че сте се представим добре.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

А какво става с Антонио, нали се очакваше към края на месеца да се завърне ?

Към края на месеца да започне да тренира. До пълното завръщане ще трябва да почакаме още. Все пак счупен крак е - не е шега работа.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Към края на месеца да започне да тренира. До пълното завръщане ще трябва да почакаме още. Все пак счупен крак е - не е шега работа.

С кой ще започне да тренира? С първия отбор или въобще да тренира, защото аз някъде четох че щял скоро да играе мач с резервите?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Силно се надявам Какрик да е титуляр :) а и май е почти сигурно, че ще стане. Велик беше Хайнце, велик :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

И аз така го виждам състава ..то и няма как да е друг сякаш.Много лошо стана ,че три от крилата ни за контузени....
Има класа в отбора надявам се Нани,Бербо и Руни да комбинират добре и да развинтят Французите.Мисля ,че в дефанзиван план сме добре макар ,че постоянно получаваме голове.

А не може ли все пак да играят 4-4-2 като Флетчър бъде по крилото.? Все пак и преди е играл на тази позиция и според моите наблюдения се представя доста добре. Все още мисля че Рууни би бил много по-полезен като партньор на Бербо в нападението отколкото като крило, защото в няколкото мачове, когато игра на тази позиция не впечатли с кой знае какво според мен. Във всеки случай се надявам Обертан да не играе, въпреки че би трябвало да познава по-добре противника (все пак е французин). Единствената друга алтернатива е 4-5-1 да прелива в 4-3-3, но аз мисля , че 4-4-2 би била по-добра.
А вие как мислите? Редактирано на от bobinho

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За мен съставът е : -------------------ВДС----------------- Рафаел----Видич-----Смолинг------Евра Флетчър-----Скоулс---Карик----Нани -------------Рууни----Бербатов--------- Редактирано на от bobinho

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Евра ляво крило, О'шей зад него :)

Това е възможно, но само на теория. Та колко са мачовете, в които Евра е играл на крилото??? Като добавим и факта че това е ШЛ, а не Карлинг къп или някой подобен турнир едва ли САФ ще рискува по този начин. Та това все пак е ОМ а не Арсенал (Лъвино-областна А група на България). :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Нещо такова:
-------------------------Сар-------------------------
----Рафа–––Смолинг–––Капитаня––-Евра––––
----------Скоулс-----Карик----Флетчър---------
-----Нани-------------------------------Руни-------
----------------------Берба––––––––––––––––––

Това е най-очевидния избор както написаха и други, което означава че със сигурност НЯМА ДА Е този.
Както бях чел някъде една шега: САФ гледа всички прогнозни състави от пресата и си избира такъв какъвто никой не е предсказал.

Моя прогноза е че ще играем отдясно с Ошей предвид че гостуваме и ще ни трябва повече сигурност, а и Смолинг играе вдясно на центъра.
Според мен Бербо ще играе поради липсата на крила.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
bobinho то по принцип всичко може.Може и О'шей да е на крилото и това съм го виждал.Вече друг въпрос е какво ще реши Съра .Многото контузии вързват ръцете на САФ ... Възможно е и Обертан да се появи във хода на мача.

Някой знае ли Гигс колко време ще отсъства?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добри новини за контузените

Ако бройката на отсъстващите футболисти в самолета, превозващ Юнайтед до Марсилия ви е плашел или е подхранвал надеждите на съперника, че на Олд Трафорд настъпва нова криза с контузени играчи, то тогава пресконференцията на Сър Алекс ще ви изненада много.

Босът призна, че Райън Гигс ще е на линия за съботната среща с Уигън в английската Висша Лига. Междувременно, травмата, която получи Андерсон по време на първото полувреме срещу Кроули Таун в коляното, не е толкова сериозна, колкото я описаха медиите. Той е бил при специалист в Португалия и ще е извън терените за "може би две или максимум три седмици".

Почти същата е ситуацията около Парк Джи-Сунг, който не е обличал червената фланелка от Боксинг Дей заради ангажимента си покрай Купата на Азия. Кореецът разстегна сухожилие, докато тренираше с тима. "Наистина много липсва на отбора, но той ще е готов до две или три седмици," каза Сър Алекс.

Очаква се и защитниците Джони Евънс (коляно) и Рио Фърдинанд (прасец) да се завърнат по-рано. "Ще са на наше разположение за мача с Челси следващия вторник," добави мениджърът.

Възможно е през март да видим на терена и еквадорецът Луис Антонио Валенсия, който се възстановява от счупване на крака, случило се по време на двубоя с Рейнджърс миналият септември. Сър Алекс потвърди, че в момента той тренира вече в двустранни игри може би ще е готов за четвъртфинала за ФА Къп срещу Арсенал или Лейтън Ориент на 12/13 март.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Е, слава Богу, отдъхнах си!!! Най-много се радвам за връщането на Рио за мача с Челси. Не че Смолинг не се представи добре. Напротив, със всеки мач ми става все по-симпатичен, но пък Фърдинанд-Видич - несъмнено това е една от най- добрите ( а защо не и най-добрата) двойка централни защитници в света.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сега кво ще правим срещу Марсилия не знам. Нямаме никви халфове, което почти гарантира, че Гибсън ще е титуляр.... ВДС Рафаел-Смолинг-Видич-Евра Флетч-Карик-Гибсън-Нани Бербатов-Рууни може би... дано Скоулс да е на мястото на Гибсън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Положението никак не е розово, но ще се справим. Няма да ни е за първи път да правим "интересни комбинации" ... хитрата лисица Сър Алекс си знае работата. Няма такъв вълшебник. :blush: Не ми се иска да разчитаме на Обертан, но май ще ни се наложи - той ако и срещу френски отбор не може да се представи прилично ... не знам вече. :mood (20): Иначе тази вечер - Berbatime for Berbagoal. Berbafive - it will be Berbanice. :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
чак 5 гола :D иначе ми е малко нервно,най-вече щото вероятно ще видим Гиб(п)сън в игра,а може би и един от тези-Обертан/Бебе.Дано бием,въпреки че си мисля,че ще загубим

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако излезем с 2-ма нападатели съм убеден че ще вкараме гол.При гостуванията е много важно да отбележим гол.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение
...

Предлагали подкуп на Марк Хейтли, за да не излезе срещу Марсилия

Английските медии започнаха психо-войната преди мача на Юнайтед с французите.

Английските вестници "Гардиън" и "Индипендънт" гръмнаха с новината, че бившият английски национал Марк Хейтли, по прякор Атила, е получил предложение за подкуп, за да пропусне мач от Шампионската лига.

Става дума за сезон 1992/93, когато Хейтли играе за Глазгоу Рейнджърс, който води люта битка с Олимпик Марсилия в своята група от турнира.

Тогава в Шампионската лига не се играят четвъртфинали и полуфинали, а останалите осем отбора в турнира се разпределят в две групи, като победителите от двете групи отиват на финал в най-престижния европейски клубен турнир. В първа група са съставите на Олимпик Марсилия, Глазгоу Рейнджърс, ЦСКА Москва и Брюж.

Два кръга преди края Рейнджърс и Марсилия имат по 6 точки и между двата тима предстои решителен сблъсък на френска земя. По онова време за победа се дават две точки. Още в първия мач между двата състава Хейтли наказва Олимпик. Французите повеждат с 2-0, но осем минути преди края Атила избухва с гол за 2-2.

Явно уплашени, че Хейтли отново ще закове дежурен гол (111 гола в 214 шампионатни мача за Рейнджърс), французите правят всичко възможно да отстранят английския таран от предстоящия възлов мач.

"Приятел на мой приятел намери начин да се свърже с мен и ме помоли да не играя срещу Марсилия", казва Хейтли.

"Ще те възнаградим добре, ако пропуснеш мача, само не излизай срещу Марсилия", е казал въпросният таен човек.

Хейтли, който е бивша звезда на английския национален отбор, Милан, Монако и Рейнджърс, категорично отказал офертата.

"Беше френско-говорящ, предложи ми огромна сума за да не изляза срещу Олимпик. Явно ставаше дума за човек, който е свързан с френския клуб", пояснява Хейтли.

Въпреки, че Атила отказва предложението, той е изгонен по необясним начин срещу Брюж (Рейнджърс побеждава трудно с 2-1) и така английската голова машина на шотландците пропуска мача срещу французите. Двубоят завършва наравно, но на финала в Шампионската лига се класира Олимпик.

Френският клуб побеждава Милан и до ден днешен е единственият френски отбор, който триумфира като шампион на Европа. Въпреки това все още остават съмненията в редовността на този успех на Марсилия. Според разследващите полицаи, още през 90-те години се появяват доказателства, че от клуба са подкупвани играчи на чужди отбори, както и официални лица.

Олимпик получи наказание и беше изхвърлен от френския елит през 1994 години, за да се завърне две години в Лига 1. Въпреки намерените доказателства, титлата от Шампионската лига на Олимпик не бе отнета.

gol.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Потресен съм от негативизма към резервите ни. Какво е това недоверие, какво е това чудо? Гигс ще липсва и в това никой не се съмнява. Но айде спрете с коментари от рода на "По-добре с човек по-малко, отколкото с Обертан" или "Не мога да гледам рендето Гипбсън", или "Дупката О'Шей" и пр., и пр. Щом всички гореспоменати момчета са обличали екипа на Манчестър Юнайтед не веднъж, значи имат качества и заслужават да бъдат в отбора. И на мен ще ми липсва Гигс, и аз искам да имаме алтернатива по крилата в лицата на Парк и Валенсия. Но това е положението, Минке. За това отборите картотекират по 20-30 играча, за да може да има заимозаменяемост. А че няма друг като Гигс - е много ясно. Как иначе щяхме да го провъзгласяваме за Бог, ако и другите играеха на неговото ниво :bow По-ведро, повече вяра. За мача довечера - не очаквам да бъде най-зрелищният двубой в ШЛ. Затворена игра на нашите, на моменти безидейна, но това ни е стилът като гост тази година. Всичко друго си е приятен бонус. Резултат - Х или минимална победа.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

"По-добре с човек по-малко, отколкото с Обертан" или "Не мога да гледам рендето Гипбсън"

Все едно цитираш мене..не е хубаво да си затваряме очите за очевидни работи и слаби посредствени играчи като тея двамата убавци

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Преди мача: Олимпик Марсилия

Юнайтед ще попаднат във враждебната атмосфера - да не споменаваме трудното предизвикателство - на Стад Велодром в сряда вечер...

Формата на двата отбора
Олимпик Марсилия ще се стремят да покажат формата си от френската лига и в Европа, като се опитат да спечелят европейската купа за втори път. След загубите в първите два мача в груповата фаза на ШЛ, отборът воден от Дидие Дешан победи в следващите четири, включително и разгромът със 7:0 като гост на Жилина. Те завършиха на второ място зад тима на Челси, въпреки че надделяха над сините на Стад Велодром - от тогава те са непобедени в девет мача от вътрешното първенство. Група "С" протече без особени затруднения за Юнайтед, които приключиха като първенец и останаха без загуба, като допуснаха само един гол във всичките си срещи. Но днешният двубой ще е труден тест за Червените Дяволи, а при последният сблъсък между двата тима във Франция, Олимпик успя да победи с 1:0.

Контузени и възстановени
Трима футболисти на Олимпик пропускат или са под съмнение за така важният мач. Нападателят Андре-Пиер Жиняк няма да може да вземе участие заради мускулно разтежение, а водещото голмайсторско дуо Луич Реми и Лучо Гонзалес, които вкараха попаденията при победата с 2:1 над Сент Етиен през уикенда, получиха наранявания, но от клуба са оптимисти за състоянието на двамата. Юнайтед отпътуваха за Франция без Райън Гигс, Андерсон, Джони Евънс, Рио Фърдинанд, Майкъл Оуен, Джи-Сунг Парк и Антонио Валенсия. Според слуховете Андерсон ще отсъства два месеца заради получената в срещата с Кроули контузия в коляното.

Ключов играч
Аржентинеца Гонзалес е водач в отбора на Олимпик с най-много голове, асистенции и брой мачове през този сезон. Многостранния полузащитник е отбелязал осем попадения, включително две при разгрома над Жилина. Включвайки се от полузащита в нападение той създава и отбелязва голове, като неговата енергия и пасове го правят изключително ценен за френските шампиони.

Мениджър
Олимпик са водени от бившият полузащитник на Челси и френски национал Дешан. След като беше капитан на националния отбор на страната си при завоюването им на Световната и Европейската купи, той пренесе успеха си като футболист на треньорското поприще. Като мениджър на Монако те достигнаха финал на ШЛ през 2004г., когато Патрис Евра играеше на левия бек за френския тим. След неуспешен период с Ювентус, той се завърна във Франция през май 2009г. и миналият сезон изведе Марсилия до единствената им титла за 18 години.

Съдия
Германецът Феликс Брих ще реферира двубоят, като той никога не е ръководил мач на Юнайтед, но съдийства на друга среща от групата на Червените Дяволи през този сезон - домакинската победа на Валенсия над Рейнджърс.

Съперници за наблюдаване
Първите срещи от осминафиналите приключват в сряда вечерта, когато Интер е домакин на Байерн Мюнхен в повторение на финалния сблъсък от миналия сезон.

www.manutd-bulgaria.com Редактирано на от sradka1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this