Jump to content
Sign in to follow this  
Devilment

Olympic Marseille - Manchester United

Препоръчани публикации

Много важен мач! Излизаме с най-доброто и дано победим.
Дано Рио и Рафаел са здрави....

------------------ВДС-------------------
Рафаел-----Рио------Видич-----Евра
Нани------Флеч-----Скоус-------Гигс
---------------Андерсон---------------
---------------Бербатов----------------

Иска ми се това да е състава, но ще видим. Победата ще е много важна за нас, защото ще ни вдъхне увереност за следващите трудни мачове. Бербатов е длъжник в ШЛ и трябва най-после да вкара! Надявам се също, че Нани и Гигс ще покажат отново най-добрата си игра. Със стабилна защита и малко късмет ще си тръгнем от Марсилия с трите точки! Резултат - 0:1

Къде буташ Андерсон,бе брат ? Редактирано на от Tedo_pz

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Къде буташ Андерсон,бе брат ?

На негово място в посочената схема Рууни и това е истината според мен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

4-6-0 и се молим..

Хахаха то Сър-а нятам отива.

edit: в "Сън" пише, че Андерсон е аут за 2 месеца. Ако се окаже вярно лоша работа - Парк, Рафаел, Рио, Андерсон. Редактирано на от Ivan Galabov

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Абе ние да се радваме, че нямаме толкова контузени... ми я вижте Милан! Имат над 10 контузени, половината и повече халфова линия отсъства, и пак се справят, и пак са на първо място!

Ами ти или си фен на United за първа година или имаш мнооого къса памет!

Колкото до мача - 0:2 ще свърши работа!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Къде буташ Андерсон,бе брат ?

Андерсон се е контузил и 2 месеца няма да играе.Много е стъклен 2 месеца играе и пак контузия.
Добре ,че Скоус вече е на линия.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дешан призна: Бербатов е голямата заплаха

Старши треньорът на Олимпик Марсилия Дидие Дешан се притеснява от силната форма на Димитър Бербатов.

Утре Червените Дяволи гостуват на "Велодром" в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига и Дешан очаква българският нападател да е голямата заплаха за неговия отбор.

"Сър Алекс Фъргюсън всеки път прави едно и също нещо в Европа - залага на един нападател и на подсилена халфова линия. Може би срещу нас на върха на атаката ще е Бербатов, а Уейн Рууни ще играе по крилото", предположи Дешан, след което отбеляза силните страни на двете остриета на Юнайтед.

"И двамата са изключително талантливи футболисти и са в основата на това Манчестър Юнайтед да е начело в класирането на Висшата лига. Бербатов е най-голямата заплаха заради многото голове, които вкарва този сезон. Той е изключително ефективен. Рууни пък вече навлиза в познатата си форма и трябва да сме страшно внимателни с него", отбеляза Дешан.

sportal.bg
...

Рио отпадна за мача с Марсилия

Бранителят още страда от травмата си в прасеца, под въпрос е и за двубоя с Уигън.

Бранителят на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд няма да вземе участие в двубоя на неговия тим срещу френския шампион Марсилия заради травма.

Двата тима ще се изправят един срещу друг на стад "Велодром" утре, в осминафинална среща от Шампионската лига.

Капитанът на Англия обаче отпада за мача, тъй като страда от контузия в прасеца, която получи по време на загрявката за двубоя срещу Уулвърхемптън на 5-и февруари.

Нещо повече, ветеранът може да пропусне дори и мача с Уигън, който ще се играе в събота, тъй като далеч не е сигурно, че ще се възстанови навреме за него.

Сър Алекс имаше големи надежди, че ще може да разчита на опитния защитник срещу "Латикс", но ще трябва да чака до последно, за да разбере, дали той ще може да вземе участие в двубоя.

Травмата на Фърдинанд на практика означава, че Крис Смолинг отново ще бъде партньор в центъра на защитата на Неманя Видич.

В последните мачове младокът се справи брилянтно и няма да е изненада, ако скоро успее да измести Рио Фърдинанд от титулярния състав.

gol.bg
...

Валбуена може да излезе срещу Манчестър Юнайтед

Полузащитникът на Олимпик Марсилия Матьо Валбуена се възстанови бързо от контузията в коляното и може да излезе на терена утре срещу Манчестър Юнайтед, съобщиха източници от клуба.

Доскоро се смяташе, че френският национал със сигурност ще пропусне срещата заради травмата, която лекарите описаха като "доста сериозна". Сега обаче, от клуба съобщават, че Валбуена вече тренира пълноценно със съотборниците.

Евентуалното му връщане в състава може да бъде изключително ценно за Дешан и тима му с оглед и на това, че нападателят Пиер-Андре Жиняк е аут за срещата с Червените Дяволи заради травма в слабините. Лоик Реми и Брандао също не тренираха вчера заради различни контузии от мача със Сент Етиен, но ще бъдат готови за сблъсъка с Манчестър Юнайтед.

winner.bg
...

Дидие Дешан: Сър Алекс Фъргюсън е най-добрият треньор в света

"Не бях велик играч, но съм роден победител", смята наставникът на Олимпик Марсилия.

Ден преди важния осминафинален сблъсък от Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед наставникът на Олимпик Марсилия Дидие Дешан намери време да говори пред английските медии. Спечелилият всяка важна купа на национално и клубно ниво настоящ треньор даде интервю за "Телеграф".

"Никога не съм претендирал да съм Меси или Зидан. Не бях велик играч, но играех в страхотни отбори. А големите отбори не се състоят само от архитекти, но и от зидаро-мазачи и носачи", казва Дешан.

"Никога не съм се обиждал, че са ме наричали "носач". Лесно е да критикуваш. Наистина не ме интересува какво мислят другите за мен. Живея си живота и давам всичко от себе си. Някои хора ме харесват, други не ме харесват. Винаги съм отговарял на терена", пояснява Дешан, който беше наречен от Ерик Кантона "носач на бутилките с водата", преди сблъсък между Ювентус и Манчестър Юнайтед преди години.

"Никога повече не видях Кантона след това негово изказване, защото нашите пътища се разделиха. Но с него играхме два сезона в Марсилия и го познавам много добре. Според мен той направи това изказване, защото си мислеше, че не го харесвам и че не го искам в националния отбор на Франция. Според него той не беше взет в отбора за Световното първенство през 1998 година заради мен. Това изобщо не е вярно", продължава Дешан.

"Като играч аз бях роден победител, но като треньор все още търся точната вакса. Ще бъде трудно да спечеля толкова много титли, както когато бях футболист, но "невъзможно" не е френска дума, така че гледам напред", казва бившият френски национал.

"Като наставник съм тих, нося спокойствие на играчите. Моята задача е да успокоявам младите играчи и да се справим в трудни времена. Аз съм решителен, строг и много взискателен, но не съм диктатор. Според мен един треньор не трябва да е прекалено учтив или прекалено суров с играчите, а да си спечели тяхното доверие", казва треньорът на Олимпик Марсилия.

"Футболът е моята страст. Гледах всяка една минута от мачовете на Юнайтед след Коледа. Не съм обсебен", смята Дешан, за когото се твърди, че гледа на видео мачовете на съперника до 3 часа след полунощ.

"Извинявам се, но в 3 часа след полунощ вече спя, това са глупости", отсича Дешан и похваща темата за английския футбол.

"Английският футбол се оказа голям културен шок за мен и много ценен опит в живота. Сър Алекс Фъргюсън е най-добрият треньор, пример за другите. Преди време се срещнахме, с него нещата се получават лесно. Той говори малко френски и харесва много френските вина. Аз научих много от него", продължава бившият играч на Челси.

"Дали ще бъда треньор на Франция? Може би, не съм вманиачен това да стане на всяка цена. Това ще е може би последната стъпка в моята кариера", смее се Дешан на въпроса дали би искал да стане едва вторият човек в световния футбол след Франц Бекенбауер, който е печелил световното първенство като капитан и като треньор.

gol.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
09:19 Here's the full 22-man squad :

Goalkeepers: Van der Sar, Kuszczak, Lindegaard
Defenders: Vidic, O'Shea, Brown, Rafael, Fabio, Evra, Smalling
Midfielders: Scholes, Gibson, Nani, Carrick, Fletcher, Bebe, Obertan, Tunnicliffe
Strikers: Rooney, Berbatov, Hernandez, King.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
След новината за Андо , отсъствието от състава на Гигс ми идва в повече .......

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Майка му стара.....пак като миналата година,нямахме защита,сега нямаме халфове.Дано не видим Гибсън в игра (макар че 100% вероятно ще е обратното),че ще получа инфаркт

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Очаквам изненади в състава поради отсъствието на Андерсон и Гигс. Време е някои играчи да покажат поне малко, че заслужават да са в този клуб! Ще е интересно кои играчи ще бъдат титуляри в халфовата линия. Може и Дешан да излезе прав с Рууни на крилото и Бербатов напред...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Няма как Руни да не играе на крилото. Неизбежно е, иначе Бебе или не дай си Боже - Обертан. Нещо такова: -------------------------Сар------------------------- ----Рафа–––Смолинг–––Капитаня––-Евра–––– ----------Скоулс-----Карик----Флетчър--------- -----Нани-------------------------------Руни------- ----------------------Берба–––––––––––––––––– Ако не тръгнат нещата - Нани-ляво, Флетчър - дясно и Руни и Берба на върха. Редактирано на от DNNdrago

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Това е оптималния състав и според мене.Лошото е че при негативен резултат нямаме никакви опции освен един човек (Чичарито)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мда,Гигси е оставен да се готви за тежките мачове с Челси и Ливърпул.Подкрепям съра за това решение,че в момента той и Нани са ни единствените здрави читави крила и да ги пази Господ от контузии,че съвсем ще окъсееме.Дано Парки и Валенсия (макар че Тони съм го отписал за този сезон,но се надявам на чудо)се върнат скоро,че ще е тежко на фланга.Сега освен фланга,сме късо и в центъра и ще трябва да се справяме някакси с наличния потенцял и правилното му ротиране.Съра в последните няколко години в Европа като гости,играе с 4-5-1,преминаващо в 4-3-3 в атака и за утре очаквам същата схема.Целта за утре,с оглед предстоящите три тежки гостувания в лигата за 8 дни,ще е да измъкнем благоприятен резултат с възможно най-малко израсходване на силите и запазване свежеста на основните фигури.Сухата мрежа ще ни е приоритет и си мисля че мача няма да е зрелище,а по-скоро ще се опитаме да ги задушим,все пак от резултата по-важно няма. Айде,Наштеееееееееее.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тежък мач се очертава. Макар че попринцип ни върви с французи,ако не се лъжа 2 пъти последните години точно на 1/8-финали елиминирахме Лил и Лион.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Евра предупреждава съотборниците си за двубоя с Олимпик Марсилия

Патрис Евра предупреди съотборниците си, че ще имат трудна задача срещу Олимпик Марсилия на Стад Велодром в сряда вечер, като според него французите ще влязат в двубоя от ШЛ "без никакъв страх".

Противниците на Юнайтед в осминафиналите си осигуриха победа над отбора на Челси по-рано през сезона и въпреки че Червените Дяволи са считани за фаворити да продължат напред в турнира, Евра, който е играл много пъти срещу състава на Марсилия, докато беше част от тима на Монако, знае от опит колко труден ще бъде първият сблъсък в сряда.

"Те ще излязат с увереността, че могат да ни победят, няма съмнение в това." каза Евра за ManUtd.com.

"Срещата ще е трудна за нас, тъй като сме фаворити и Марсилия няма да имат нищо за губене. Наблюдавах някои от мачовете им този сезон и може да се види, че са добър тим и имат страхотен мениджър в лицето на Дидие Дешам, който ми беше треньор, когато бях в Монако."

"Той не се страхува от нито един отбор и съм сигурен, че ще мотивира футболистите си преди срещата и те ще играят без никакъв страх. Ще дадат всичко от себе си, но ние сме Манчестър Юнайтед и трябва да покажем качествата си. Двубоят ще е труден, но ние сме професионалисти и ако свършим задълженията си както трябва имаме огромен шанс да продължим напред."

Червените Дяволи ще видят срещу себе си бившият им защитник Габриел Хайнце, който напусна Олд Трафорд през лятото на 2007г. Хайнце и Евра бяха в директно съперничество за титулярното място в рамките на сезон и половина, като Патрис окупира позицията на левия краен бранител след напускането на аржентинеца.

Евра се надява да види бившият си съотборник, но заяви, че приятеството им няма да има значение, когато бъде даден първият съдийски сигнал.

"Габи играе прекрасно за Олимпик и се радвам за него, защото като бивш играч на ПСЖ в началото не му бе никак лесно, тъй като двата отбора са кръвни врагове." обясни Евра.

"Мисля, че ще получи огромни овации, когато излезе отново на Олд Трафорд, тъй като той играеше много добре, докато беше в Юнайтед. Щастлив съм да видя, че се справя прекрасно, но не искам да побеждава бившият си отбор."

www.manutd-bulgaria.com Редактирано на от sradka1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако смята да пуска Обертан, по-добре да излезем без него така и така ще сме с 10 човека, поне да не пречи. Иначе толкова контузени идват в повечко особено и Сър Раян Гигс. Дано постигнем добър турнирен резултат.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ако смята да пуска Обертан, по-добре да излезем без него така и така ще сме с 10 човека, поне да не пречи. Иначе толкова контузени идват в повечко особено и Сър Раян Гигс. Дано постигнем добър турнирен резултат.

Гигс,контузен ли е? Откъде го разбра това?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Пфффф... грозна работа. Предпочитам Рууни и Нани крила, Берба напред и с 3 халфа. По добре 3 г/д стабилни, отколкото... сещате се :D Ако не се бъркам Обертан направи точно едно прекрасно финтче до сега в Юнайтед и то беше в ШЛ, срещу Волфсбург ако май. Може пък и да започне и да му върви в този турнир.. Ох, не ми се мисли честно, но както винаги си оставам оптимист и вярвам в отбора. Минимална победа, както и да излезнем ! Ернандез е доста бърз и играе на ръба на засадата, може да го пробват като крило някой др мач вместо Рууни, който не е кой знае колко ефективен там

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Няма как Руни да не играе на крилото. Неизбежно е, иначе Бебе или не дай си Боже - Обертан.

Нещо такова:
-------------------------Сар-------------------------
----Рафа–––Смолинг–––Капитаня––-Евра––––
----------Скоулс-----Карик----Флетчър---------
-----Нани-------------------------------Руни-------
----------------------Берба––––––––––––––––––

Ако не тръгнат нещата - Нани-ляво, Флетчър - дясно и Руни и Берба на върха.

И аз така го виждам състава ..то и няма как да е друг сякаш.Много лошо стана ,че три от крилата ни за контузени....
Има класа в отбора надявам се Нани,Бербо и Руни да комбинират добре и да развинтят Французите.Мисля ,че в дефанзиван план сме добре макар ,че постоянно получаваме голове.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Хайнце: Съжалявам за начина, по който напуснах Юнайтед

Аржентинският бранител на Олимпик Марсилия Габриел Хайнце заяви, че съжалява за начина, по който си тръгна от Манчестър Юнайтед.

32-годишният Хайнце бе изместен на левия бек от Патрис Евра, а тогава Cър Алекс Фъргюсън отказа да го продаде на Ливърпул. Хайнце си тръгна от Олд Трафорд, за да подпише през 2007 година с Реал Мадрид. Бранителят, който в момента носи екипа на Марсилия, заяви, че Фърги е имал огромно влияние върху кариерата му. Той заяви:

"Няма много неща, за които да съжалявам по време на кариерата си като играч, но този епизод с Фъргюсън трябва да е едно от тези неща. Аз съм импулсивен човек и това понякога ми носеше проблеми, което бе и причината да си тръгна от Юнайтед. Мога обаче спокойно да кажа, че Фъргюсън повлия положително върху кариерата ми. Много съжалявам, че в последните дни се скарахме, защото аз продължавам да го уважавам. Очаквам с нетърпение да се завърна на Олд Трафорд, защото това е специален клуб за мен, както беше и Реал Мадрид, разбира се".

winner.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
А какво става с Антонио, нали се очакваше към края на месеца да се завърне ?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this