Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Reds View: Георги Кисьов - Ronaldobg

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Reds View: Георги Кисьов - RoNaLDoBG

Интервю с Георги Кисьов - потребител на месец декември.

Здравей, Жоро. Месец декември се оказа успешен за Юнайтед, като тимът записа две победи и едно равенство в Премиършип и спечели последния си мач в груповата фаза на Шампионската Лига. Как ти се видя представянето на момчетата на Сър Алекс през последния месец на 2010г.?
RoNaLDoBG: Действително, беше много добър месец. Момчетата се представиха много добре, няма от какво да се оплакваме. Е ... аз понеже максималист си падам, поне що се отнася до Юнайтед, и много ми се искаше да завършим групата в ШЛ без допуснат гол, но ... какво да се прави, не се получи. В крайна сметка, не е болка за умиране. А и както повечето фенове отбелязаха след въпросната среща с Валенсия, стига в края на май да вдигнем трофея, едва ли някой ще си спомня за пропиления шанс да поставим този рекорд. :)

В анкетата на официалния сайт (МanUtd.com) за играч на месеца бе определен Джи Сунг Парк, а в анкетата в нашия форум - Димитър Бербатов. Кой е играчът, който ти би отличил?
RoNaLDoBG: Ами конкретно измежду тях двамата, Бербатов. Макар да съм един от най-големите му критици и да не харесвам стила му, не мога да си изкривя душата ... няма как да отрека добрата му игра конкретно в този месец. Но иначе, от целия отбор бих отличил един друг играч... За мен, Андо бе над всички през декември. Смятам, че той бе играчът на месеца. Много добра форма показа, изключителен прогрес и развитие демонстрира. Опроверга тези, които се бяха усъмнили в неговите качества и потенциал. Заслужи си и нов договор и да се надяваме, че това е била повратна точка в неговата кариера на Олд Трафорд, и да върви нагоре и само нагоре!

Юнайтед победи Ливърпул за ФА Къп в неделя с 1:0 на Олд Трафорд. Смяташ ли, че този резултат лъже предвид показаното от двата отбора, можеха ли момчетата на Сър Алекс да спечелят с по-убедителен резултат и до каква степен червения картон на Стивън Джерард повлия на двубоя?
RoNaLDoBG: Определено. Твърдо мога да заявя, че Рейна ги спаси от разгром. Наистина, през първото полувреме не стояхме особено добре на терена, но през второто изглеждахме по коренно различен начин. Момчетата излязаха на терена с мисълта да удвоят аванса в резултата и да подпечатат победата, но нямахме късмет. А и Рейна направи някои наистина изключителни спасявания. А картона на Джерард нямаше как да не повлияе. Все пак, те остават с човек по-малко срещу Манчестър Юнайтед. Това предвещава адски минути до края за всеки противник на Юнайтед, който го сполети такава участ.

Има ли нужда Юнайтед от нови попълнения през този трансферен прозорец?
RoNaLDoBG: През зимния трансферен прозорец ... по-скоро не. А и не виждам смисъл. Всички играчи, които се спекулират имат записани минути в ШЛ с настоящите си отбори, а и цените на играчите през зимата са завишени дори повече от обикновеното. С връщането на Клевърли от Уигън, Парк от Купата на Азия и Валенсия след контузия ще имаме достатъчно вариативност по крилата, където са ни основните проблеми в момента, и ще можем да изкараме сезона без проблем, борейки се за всеки един от трофеите. А в края на сезона, като се види какво сме спечелили и какво не, Сър Алекс ще си направи равносметка и ако прецени, че трябва да подсили отбора с някое попълнение, ще го направи.

В момента официалния сайта ManUtd.com и списание Inside United провеждат анкета за най-велик футболист на Манчестър Юнайтед, като всеки един потребител на сайта може да посочи трима свои фаворите. Как изглежда твоята тройка?
RoNaLDoBG: Ами труден въпрос ... доста труден. Голяма част от великите играчи, носили екипа на нашия отбор, не съм имал възможност да ги наблюдавам. Само от клипове и филми имам някаква представа как са играели и какво са умеели, но не бих казал, че това е достатъчно. Все пак, ако наистина трябва да се спра на 3 имена ... може би бих ги подредил така: 1. Райън Гигс 2. Джордж Бест 3. Сър Боби Чарлтън. А защо избрах Гигс? Ами фактите говорят. Вярно е че той е наш съвременник и е единственият от изброените, който съм имал (и все още имам) удоволствието да наблюдавам, но цифрите и статистиките също са изцяло в негова полза. Той е изиграл най-много мачове за нашия клуб, за всички времена и е спечелил най-много трофеи. Няма друг като него. Прекарва цялата си велика кариера в нашия отбор, и за щастие на всички ни, тя все още продължава. Той е на 37 години и продължава всяка седмица да изумява света, творейки по английските терени. Той няма спирка, сякаш има безгранична енергия. Годините изобщо не му личат. По нищо не отстъпва на играчи с 10 и повече години, по-млади от него. А най-хубаво е, че като го гледа човек, може да заключи, че е способен да играе още поне 2 сезона на това ниво. Наистина го мисля. И вярвам, че ще продължава да ни радва най-малко и през следващата кампания.

И накрая. Къде виждаш Юнайтед в края на сезона?
RoNaLDoBG: На върха! И в Англия, и в Европа! Искам максимума и вярвам, че момчетата и Сър Алекс могат да го постигнат!!! Мисля, че е крайно време вече Ливърпул да бъде детрониран и Юнайтед да стане едноличен лидер по слечелени титли. Освен това, време е и да се присъединим към клуба на отборите спечелили по 4 пъти ШЛ, което пък до колкото знам , ще ни даде привилегията да задържим купата. И накрая смятам, за десерт - Купата на Футболната Асоциация, която също е време отново да се появи във нашата витрина.

15.01.2011г.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this