Jump to content
Sign in to follow this  
Devilment

Manchester United - Arsenal

Препоръчани публикации

Барут, измяна и заговор: Част 2

Във втора част на нашата статия, ще хвърлим едно око на съперничеството Фъргюсън-Венгер.

Възраждането на Арсенал спомогна за запалването на искрата отново, като Арсен Венгер вдъхна нов живот на отбора. И след като "Артилеристите" имаха преднина от 11 точки пред Юнайтед през пролетта на 1998, и късният гол на Марк Овермарс, показа на Юнайтед, че най-тежко предизвикателство във Висшата лига все още предстои.

Арсенал спечели Дубъл и започна следващия сезон с класическа победа 3:0 за Чарити Шийлд. Със същия резултат спечелиха и на "Хайбъри" в мача от лигата през септември и медиите бяха пълни с истории за голямата промяна на върха в Премиършип. Венгер, с цялoто си усърдно континентално влияние, бе като учител за Сър Алекс.

Прогнозите за край на доминацията на великия шотландец изглеждаха преждевременни, когато дойде Април и поредния слбъсък между двата тима, които спореха за титлата в Англия и на полуфинала за ФА Къп. Над 240 минути футбол, отменен гол, отсъствие на Рой Кийн, дузпа спасена от Петер Шмайхел, бяха само част от драматичните събития - но сблъсъкът винаги ще бъде помнен от един невероятен гол на Райън Гигс в продълженията, който е един от най-велики в нашата история.

Юнайтед спечели титлата на галоп през следващите два сезона, а разгромната победа с 6:1 на Олд Трафорд през февруари 2001, показа как могъщият враг бе сразен. Радостта на феновете на Юнайтед от разбиването на противника бе отразена с нова песен, звучаща от терасите, с мелодията на Volare: “Vieira, woah-oh, Vieira, he gave Giggsy the ball...” Останалото го знаете.

През следващия сезон южняците възкръстнаха отново, обаче Юнайтед трябваше да играе за Уортингтън Къп и през ноември 2001, във Висшата Лига, със седем допуснати гола, най-лошо бе представянето на Фабиен Бартез, който допълнително привлече вниманието към трагичната тогава защита на Юнайтед. Най-лошото тепърва предстоеше. През май 2002 Арсенал дойде на север, нуждаейки се само от точка, за да спечели титлата. Късният победен гол на Силван Вилтор гарантира, че момчетата на Венгер ще празнуват на наш терен. Радостта на лондончани не трая дълго. Юнайтед изпревари "Артилеристите" на върха в класирането, и равенство 2:2 на "Хайбъри" бе достатъчно на Червените Дяволи по пътя към осмата титла в Премиършип.

Следващият сблъсък, през септември 2003, може и да завърши без голове, но това засили още повече антипатията между двата тима. Патрик Виейра бе изгонен за дето се нахвърли върху Рууд ван Нистелрой, но съотборниците на Виейра сметнаха, че холандецът е преиграл и след като той пропусна дузпа в добавеното време на мач, те се втурнаха да му се подиграват. В този момент Мартин Кион бе побеснял като див орангутан, гледка която дълго ще се задържи в нашето съзнание. "Битката за Олд Трафорд" се повтори 13 години след оригинала.

По-късно същият сезон, Фъргюсън и Венгер се спречкаха на тъчлинията при равенството 1:1 на "Хайбъри". Имаше и изобилие от грубости по време на полуфинала за ФА Къп, който Юнайтед спечели с 1:0. Но още веднъж Арсенал имаше удоволствието да отнеме титлата от ръцете ни, завършвайки сезон 2003/04 без загуба.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Доста бързо забравиха феновете на Арсенал гаврата, която си направи Нани с тяхната защита.
Довечера ще си я припомнят :mood (35):

или пък това: http://vbox7.com/play:9ffb04f2

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айде и аз малко да поддигна малко настроението, вдъхновен от една статия в сайта
http://www.youtube.com/watch?v=yl-axF4M3TY
Гигс и Шмайхел най- големите :mood (35):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
По агресивният отбор ще спечели мача. Надявам се това да са Юнайтед : )

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе четох,че митко ще е извън групата,за да може Сър-а да излезе с 4-5-1.Някаква информация?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Абе четох,че митко ще е извън групата,за да може Сър-а да излезе с 4-5-1.Някаква информация?

:mood (20):
Митко е в групата, не се връзвайте на журналистически премислици! Сър-а е доказал неведнъж, че не сайтове и медии му редят състава. Пък и формата на нашето момче си я бива, не вярвам да го остави на скамейката.
Смятам, че отсъствието на втори нападател като схема е доста дефанзивно за домакински мач. Може да не е Бербатов, да опита с Чичарито, в началото, но непременно трябва да атакуваме!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Според мен състава трябва да е този ,ако всичко е наред с Скоулс Саар Рафаелl - Рио - Видич - Евра Флеч - Скоулс - Андо Нани - Бербо- Руни

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ще съм жестоко разочарован ако излезем 4-5-1. Да остави Бербатов на пейката в моментната му форма и перфектната му игра с Рууни е просто невероятно коштунство и ме съмнява да го направи. Скоулс, Бербатов и Рууни ще направят разликата този мач сигурен съм!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

:mood (20):
Митко е в групата, не се връзвайте на журналистически премислици! Сър-а е доказал неведнъж, че не сайтове и медии му редят състава. Пък и формата на нашето момче си я бива, не вярвам да го остави на скамейката.
Смятам, че отсъствието на втори нападател като схема е доста дефанзивно за домакински мач. Може да не е Бербатов, да опита с Чичарито, в началото, но непременно трябва да атакуваме!

Аз си мисля, че вместо Дарън и Сколс, трябва да играят Парк и Гигс... Ти ни остави без бяло крило бе ман :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че вместо Дарън и Сколс, трябва да играят Парк и Гигс... Ти ни остави без бяло крило бе ман :mood (17):

Нещо не те разбрах -кво бяло крило ? :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И аз смятам да си дам прогнозата за състава: -------Саар-------- Рафаел---Видич----Фърдинанд---Евра Нани-----Сколс----Андо-----??? Бербо----Рууни

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Хаха, добре де може да е жълто, но да е ляво. Не влагам нищо свързано с цвят на кожата и сексуална ориентация, сеш'аш се ман :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс: Това вече прилича на стария Арсенал, който се бори за титлата

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Cър Алекс Фъргюсън отправи комплименти към един от основните си съперници за титлата през тази година - Арсенал, определяйки "Aртилеристите" като много по-зрял отбор, който за разлика от предните сезони, сега реално може да се бори за първото място.

Манчестър Юнайтед приема тази вечер Арсенал в дербито на върха в Премиършип.

"Мисля, че Арсенал е много по-зрял и агресивен отбор през тази година. Те бяха много трудни за побеждаване с Емануел Пети и Патрик Виейра, както и със защитното трио - Мартин Киоун, Тони Адамс и Стив Болд. Това им донесе невероятни успехи и смятам, че сега отборът показва същият тип зрялост. Те все още се опитват да практикуват същия атрактивен футбол, в който Арсен вярва, но има една малка промяна - вече са на върха в лигата. Това е сигурна индикация, че са по-добри от миналата година и имат възможност да спечелят титлата. Двубоите срещу тях, особено преди 5-6 години, бяха много важни, защото и двата отбора се бореха за първото място. После Челси излезе на сцената и през последните пет години борбата бе между тях и нас. Независимо от това мачовете с Арсенал винаги са били страхотни сблъсъци. Мисля, че и този път ще е така заради гордостта и историята на тези два клуба", каза Фъргюсън.

sportal.bg
...

Сър Алекс излиза с 4-5-1 без Бербо срещу Арсенал?

Димитър Бербатов ще бъде изваден от състава на Манчестър Юнайтед за дербито с Арсенал и на негово място, сам в атака за Червените Дяволи ще излезе Уейн Рууни, съобщават английските медии.

Двата тима излизат довечера в директен спор за първото място в класирането. Според "Goal.com" българинът, който вкара пет гола при последния домакински мач на Юнайтед във Висшата лига и е голмайстор на първенството с 11 попадения, ще бъде пренебрегнат, за да може Сър Алекс Фъргюсън да започне с формация 4-5-1.

Рууни ще играе сам в атака, а зад него ще действа Андерсон, който в последно време се представя отлично. Райън Гигс също се очаква да бъде предпочетен пред Парк Джи-Сунг и Пол Скоулс, който все още изпитва здравословни проблеми.

Изваждането от състава на Бербатов в домакински мач е изненада, въпреки че българинът има много противоречив сезон, вкарвайки седем гола през септември и прекарвайки следващите два месеца без попадение, преди да се разпише на пет пъти срещу Блекбърн преди 16 дни.

winner.bg
...

Десетте най-красиви гола в мачовете Манчестър Юнайтед - Арсенал

Дербито на Англия: Манчестър Юнайтед - Арсенал

Чилийските миньори се срещнаха със Cър Боби Чарлтън
...

Бербо хвана бас с брат си, че ще накаже Арсенал

Облогът е за бутилка вино, Асен Бербатов настроен песимистично за дербито на Олд Трафорд.

Димитър Бербатов се е обзаложил с брат си Асен за мача Манчестър Юнайтед – Арсенал. Големият мач е от 22 часа и ще бъде предаван пряко по телевизия Диема с коментар на Георги Драгоев от стадион Олд Трафорд.

Митко заявил, че ще отбележи със сигурност гол, а неговият тим ще спечели дербито с "Aртилеристите". Брат му Асен, който е с три години по-малък, обаче бил песимистично настроен и прогнозирал равенство, като според него батко му няма да порази вратата на Арсенал, научи БЛИЦ. Облогът е за бутилка вино.

Според британските медии Димитър Бербатов ще остане резерва тази вечер. Приближени на Митко обаче заявиха, че неговите шансове за титулярно място никак не са малки и не е изключено да го видим сред стартовите единайсет.

blitz.bg
...

Шчешни: Аз ще пазя срещу Юнайтед

20-годишният вратар на Арсенал Войчек Шчешни е разкрил пред полски журналист, че ще започне като титуляр при гостуването на Манчестър Юнайтед довечера от 22:00 часа българско време.

Роденият през 1990 година Шчешни дойде от Легия Варшава в Арсенал още през 2006 година, когато заигра в юношеската школа на топчиите и все още няма нито един изигран мач във Висшата лига.

Младият поляк ще замени на вратата на Арсенал сънародника си Лукаш Фабиански, който е с контузия в слабините.

"The Sun" твърди, че Войчек Шчешни е написал SMS до репортер в родината си, относно това дали ще е титуляр на Олд Трафорд с текст: "Да и наистина се радвам".

По принцип вторият вратар в тима на Арсен Венгер – Мануел Алмуня, е обявен за продан и то най-вероятно резерва на Шчешни срещу Манчестър Юнайтед ще бъде 19-годишният Джеймс Шей.

sport1.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Очаквам,Бербо да не играе и отборът да е подреден по-дефанзивно.Да не се заблуждаваме не ни чака лесен мач. Всъщност това са медийни прогнози.Никой не знае какъв ще е съставът.Очаквам стария да ни изненада. Дано да се поздравим с успех и да стане хубав мач.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Стига се филмирали, Бербатов и Руни са титуляри. Въпросът е дали Скоулс ще е на линия и, ако да, кой ще му партнира в центъра.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тука стана ебати драмата с тея репортажи и чудеса.да ги треснем,нищо друго не искам

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Aбсолютно ми е все тая с какъв състав ще играеме,единственото,което искам е да победим. :mood (6):

+1 :mood (35):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

--------------------ВДС--------------------
-----Рафаел - Рио - Видич - Евра -----
-----------Флетчър - Андерсон----------
---Нани---------------------------Парк---
-------------------Рууни-------------------
------------Бербатов----------------------

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Гигс на мястото на Парк и Андерсон по-изнесен напред по-ще ми допадне.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this