Jump to content
Pepinka

Хавиер Ернандес

Препоръчани публикации

№14 Хавиер Ернандес

Публикувано изображение

През юли 2010 Хавиер "Чичарито" Ернандес премина в Манчестър Юнайтед като така стана първия мексикански футболист, който ще играе на Олд Трафорд.

Вълнуващият млад нападател премина в Юнайтед от Чивас Гуадалахара, за който има отбелязани 29 гола в 79 мача от както направи дебюта си през 2006г.

Нетипично за клуб като Юнайтед, трасферът се проведе без вдигането на никакъв шум. Само играчът и баща му са знаеха за сделката и нямаше никакви спекулации в медиите - нито в Англия, нито в Мексико.

"Чичарито" означава "малко грахче", а Ернандес бива наричан така, защото е син на Хавиер Ернандес, който самият е легендарен мексикански нападател играл на Световното първенство през 1986г. и тогава получава прякора "Чичаро" ("грахово зърно") заради зелените си очи.

Един съвършен нападател, Чичарито е бърз, използва и двата си крака и е силен във въздуха, качества, които вече предизвикаха сравнения с легендата на Червените Дяволи Оле Гунар Солскяер.

Ернандес вече показа качествата си на международно ниво, разписвайки се на два пъти за Мексико на Световното първенство в Южна Африка, преди официално да стана футболист на Юнайтед.

Тези голове го представиха пред широката аудитория и това със сигурност щеше да доведе до голям шум за неговия подпис - точно това е и причината поради която Червените Дяволи побързаха да завърши сделката преди турнира да започне.

"През октомври 2009 получихме малко по-обстойна информация за момчето", каза Сър Алекс Фъргюсън. "Един от нашите скаути беше в Мексико през декември и наблюдава няколко двубоя, а след като се върна отзивите бяха много добри. Тогава решихме, че само трябва да почакаме малко. Но тогава той започна да играе за националния отбор на Мексико и това можеше да предизвика потенциални проблеми. Ако той отидеше на Световното и се представеше добре, то имаше опастност да го загубим."

"Тогава изпратих главния ни скаут Джим Лоуър в Мексико за три седмици да го наблюдава и да събере още информация за момчето. Джим ни предостави чудесни отзиви, така че решихме да изпратим нашия адвокат там, за да може заедно с Джим да направят сделката. Бяхме изключително щастливи да подпишем с него."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Още не е изиграл и 1 минута за нас,а вече ми е любимец и вярвам не само на мен :greets: Дано се наложи в отбора! Има потенциала да стане един от най-добрите нападатели в света :mood (6):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дано си паснат със Рууни ! Пожелавам му много успехи на Театъра на мечтите !!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Футболното семейство на Чичарито

Публикувано изображение

Том Маршал интервюира дядото на Чичарито Томас Балказар и баща му Хавиер "Чичаро" Ернандес за ManUtd.com.

Какви футболни качества притежава вашият внук?
ТБ: Има добра физика и знае как да я използва - каква е ползата да имаш големи мускули, когато те те правят по-бавен? Той се движи със скорост и сила, която европейските първенство изискават. Преди около три месеца казах на баща му, че той прави чудесни диагонални пробези, нещо което не съм виждал от друг мексикански играч. Той прави тези пробези без да се притеснява дали ще получи топката или не, защото по този начин той освобождава съотборник, привличайки вниманието на защитниците.

Стилът му на игра има ли някакви прилики с някой от вас?
ТБ: Играта с глава и големият отскок. Баща му не е толкова висок, само един метър [смее се]. Въпреки това обаче скача доста високо.

Каква личност е Чичарито?
ТБ: Много тихо момче. 100% професионалист. Не пуши, не пие и не стои до късно вечер. Когато дойде в Манчестър може би ще има хора, които ще искат да го променят, но ако го оставят да живее както той си знае, той ще бъде добре. Дори няма да излезе на кино. Предпочита да се прибере у дома след тренировка, да хапне и да легне да поспи.

Кога забелязахте таланта му?
ТБ: Още от малък не го свърташе на едно място. Ходехме до парцела, който притежавахме и играехме футболни игрички. Идваше да играе с нас, по-възрастните, и често правеше шпагати, за да ни вземе топката. Забелязахме, че харесва футбола, а и все пак беше закърмен с това.

Как останалите в семейството му помагаха?
ТБ: Гледахме да получава от нас всичко от каквото има нужда. След края на мачовете на Чивас го изчаквахме пред съблекалнята и първото което ни питеше, бе как се е представил. Е, за нас той никога не бе играл перфектно! Казвахме му "Игра добре, но начина по който направи това или пък онова, или начина по който реши да изиграеш това положение, можеше да го отиграеш по друг начин." С други думи опитвахме се да му помогне да подобри играта си, защото ако му казваш, че е играл чудесно, то той никога няма да подобри представянето си.
ХЕ: Понякога след мачовете на Чивас той не отиваш в автобуса на тима, а искаше да кара с мен и да си поговорим за мача.

Изглеждате доста сплотено, футболно семейство...
ТБ: Роден съм в стария квартал Мексикалцинго в Гуадалахара. Ние сме много скромни хора и всичко, което притежаваме сега е дошло благодарение на футбола. Играта ми позволи да имам доста неща, по-късно да се оженя и да имам шест деца. Всички те имат професионални звания. Семейството ни е много сплотено, храним се заедно всеки ден. Това ме прави изключително горд.

Имаше ли фенове на Юнайтед в семейството преди трансфера?
ТБ: Всички се възхищавахме на Манчестър Юнайтед за историята, потенциала, а също така те са познати като най-важният клуб в света.

Какви са впечатленията ви от Олд Трафорд, когато Хавиер пристигна да подпише?
ХЕ: Беше невероятно. Когато пристигнеш чувстваш страхотната история на клуба и отбора. Още с пристигането на паркинга, чувстваш че това е изключително важен клуб. Когато огледаш стадиона чувстваш цялата история и миналото, което прави клуба това, което е сега. Джим Лоуър (главният скаут на Юнайтед) се отнасяше много добре с нас. Всеки един в клуба ни накара да се чувстваме много специални. Хората в Манчестър също изглеждат много мили.

Как беше срещата със Сър Алекс?
ХЕ: Беше удивително, невероятно. Той е постигнал толкова много, а изглежда изключително скоромен човек и това определено ми направи впечатление. Това е така, защото съм се срещал с много хора на различни позиции, но този джентълмен определено спечели моето уважение. Не съм си и представял, че ще се държи по този начин: изключителен човек.

Хавиер, ти се местиш заедно със сина си в Манчестър. Какво ще правиш там?
ХЕ: Това, което първоначално искам да направя, е да гледам футбол из цяла Европа и да научат различни неща за футболната култура. И ако се открие някаква възможност да започна треньорска дейност там или пък отново в Мексико, по-добре да съм подготвен. Не се страхувам от премественето, отивам там гордеейки се със сина си. Той винаги е искал да играе футбол в Европа, още от както започна. Сега има възможност да играе в един от топ отборите в Европа и света.

Том Маршал е журналист от Гуадалахара Репортър

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
наистина е хубаво . Дано Чичарито покаже на какво е способен смятам , че може да даде много на отбора . А сега въртяха по Ринг някаква класация за най-бърз играч на световното и той беше първи със скорост 32.1 км/ч

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Има ли яснота кой номер ще вземе ?

Когато стане ясно ще го отбележим!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Има ли яснота кой номер ще вземе ?

Когато стане ясно ще го отбележим!

Според мен най-логично е Чичарито да получи номер 14, а Смолинг - 12, освен тези двата остават само големите номера. И дано да не се освободи 15-ката, че лошо...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
не забравяйте че 9-ката се носи от БЪЛГАРИН да взима 14-ката и да се скъса да бележи

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз не мога да разбера каква е тази мания по него ? Не е кой знае какво ! Ако очаквате да направви супер сезон заради два гола на СП много грешите.Уелбек и Македа са с класа над него.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Прилича на Сантяго Мунез от филма Гол

В неделя го даваха тоя филм и се сетих и аз , даже историите им съвпадат и двамата мексиканци , изведнъж в големи отбори ..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе може и да вземе номер 32... най-вероятно.Ама май Диуф ли беше с тоя номер, не помня.Айде Чичо, чакаме на 8ми да ни донесеш Комнюнити Шийлд. Редактирано на от Exitence

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Леле какви очаквания има към това момче! :blink: Желая му успех, че ако се "провали", тия "феновe" ще го разпънат на кръст! О, не....момент! Той не е Българин! :mood (20): Няма за какво да се тревожим тогава! :mood (16): :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Javier "Chicharito" Hernandez

Публикувано изображение

Pre Season Goals:

1. v MLS ALLSTARS | MLS ALLSTARS 2-5 MANCHESTER UNITED

| Preseason - Natural | 29.03.10 | HQ DOWNLOAD - MEDIAFIRE

2. v MANCHESTER UNITED | CHIVAS 3-2 MANCHESTER UNITED

| Preseason - Natural | 31.03.10 | HQ DOWNLOAD - MEDIAFIRE

..

...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ернаднес ще стане голяма звезда на Юнайтед. Това момче не спира да впечатлява.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ернаднес ще стане голяма звезда на Юнайтед. Това момче не спира да впечатлява.

Дано е така , всички имаме големи надежди за него , дано не ни разочарова което не ми се вярва , но все пак има и такива неща :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вкара голове на СП и направи добри контроли,НО Карлос Вела и Дос Сантос също направиха добро световно и бяха важни играчи за Мексико,но са 9та дупка в клубните си отбори.Добро СП не винаги означава добро представяне в клубния тим.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове