Jump to content
Sign in to follow this  
rossobianchi

Manchester United 4 - 0 Stoke City

Играч на мача?  

88 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

Публикувано изображение
...

Юнайтед завърши сезона с победа 4:0

Публикувано изображение

Червените Дяволи победиха Стоук Сити, но това стигна само за второто място в класирането.

Манчестър Юнайтед спечели убедителна победа с 4:0 срещу Стоук Сити на своя Олд Трафорд в последния кръг от английската Висша лига.

След успеха обаче настроението сред играчите на Червените Дяволи бе мрачно, тъй като Челси бе размазал Уигън с 8:0 и това означаваше, че Юнайтед завършва само на 2-ро място.

Головата серия бе започната от Дарън Флетчър в 31-та минута, а Райън Гигс добави още един до полувремето. След почивката Стоук си заби един автогол, а към края Парк Джи-Сунг оформи крайното 4:0.

Димитър Бербатов започна като титуляр и се отчете с една греда и добра асистенция за гола на Райън Гигс.

Още от началото Бербо бе много активен, като на два пъти получава нелоши топки от Уейн Рууни. В 5-та минута българинът нахлу в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от защитник.

Рууни продължи да играе агресивно и след като открадна топка от съперник в наказателното поле опита удар от малък ъгъл, но и той бе блокиран.

В 10-та минута Бербатов пропусна чудесна възможност, след като Нани центрира точно към нападателя и той с глава стреля малко над гредата.

Юнайтед натискаше сериозно и дори крайният защитник Патрис Евра излезе на върха на атаката, пробивайки в наказателното поле, но след като успешно финтира един защитник, друг му попречи в последния момент.

Бербатов пък явно нямаше ден, защото след ново добро центриране на Нани тресна гредата с мощен удар с глава.

В 31-та минута натискът на домакините даде резултат. След центриране от корнер Неманя Видич стреля с глава, последва карамбол и топката попадна в Дарън Флетчър, който на два метра от гредата направи добавка.

Бербатов може да нямаше шанс пред гола, но както винаги бе прецизен при асистенциите и в 38-та минута той изработи втория гол за своя отбор. Той проби до наказателното поле и след това отклони настрани, където Гигс с първото си докосване разстреля Бегович.

Минута преди края на полувремето Бербо даде елегантно извеждащо подаване към Рууни при контраатака, давайки начало на контраатака. Пред наказателното поле нападателят финтира защитник, но след това се полакоми сам да стреля, вместо да поднесе на останалия сам в наказателното поле Нани.

И след почивката Юнайтед имаше пълно превъзходство. В 54-та минута Уейн Рууни проби в наказателното поле и центрира остро по земя, при което в опита си да изчисти Дани Хигинботъм заби топката в собствената си мрежа. Това бе 12-тия автогол в полза на Манчестър Юнайтед през сезона.

Пол Скоулс бе близо до това да вкара изключително елегантен гол, след като сам открадна топката от съперник, напредна до наказателното поле и след това прехвърли с техничен удар вратаря, но топката тупна до гредата.

Това бе и последната му проява в мача, тъй той бе заменен заедно с Бербатов, отстъпвайки място на Дарън Гибсън и Федерико Македа.

В 63-та минута Нани бе изведен от Рууни на чиста стрелкова позиция, но Бегович се хвърли и спаси с една ръка удара по земя.

Въпреки, че все още имаше шанс да се бори за голмайсторския приз с Дидие Дрогба, Уейн Рууни показа впечатляваща липса на егоизъм и при една контраатака реши да потърси Македа в наказателното поле, вместо да стреля сам. Италианецът обаче бе притиснат от двама защитници и не успя да засече.

При една от редките атаки на Стоик Рори Делап нанесе много опасен удар, но Ван Дер Сар направи великолепно спасяване с една ръка.

В 84-та минута домакините вкараха и четвърти гол, като негов автор бе Парк Джи-Сунг с удар с глава отблизо.

В последните минути на мача пък феновете на Олд Трафорд протестираха с оглушителни освирквания срещу американските собственици от фамилията Глейзър.

Манчестър Юнайтед - Стоук Сити 4:0

1:0 Флечър 31
2:0 Гигс 38
3:0 Хигинботъм 54 а.г.
4:0 Парк Джи Сунг 84

Манчестър Юнайтед: Ван Дер Сар, Невил, Видич, Фърдинанд, Евра, Флетчър, Скоулс (62' Гибсън), Нани, Гигс, Бербатов (62' Македа), Рууни (77' Парк)

Стоук Сити: Бегович, Хигинботъм (66' Колинс), Хут, Шоукрос, Уилкинсън, Уилън, Уайтхед (67' Диао), Делап, Етерингтън, Фулър, Сидибе (66' Пю)

Жълти картони: Скоулс, Видич (Манчестър Юнайтед)
Главен съдия: Марк Клатенбърг
Стадион: Олд Трафорд, Манчестър, (75,316 зрители)

gol.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа на всички ! Показахме добра игра и си заслужихме победата :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Хубаво е че всичко свърши. Трябва да забравим този сезон по най-бързия начин и да гледаме напред... хубав мач, Нани игра много хубаво... Стоук не ни затрудни изобщо. Дано САФ купи заместник на Рони скоро, че...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добре си изиграхме мача :) Добра игра и добро завършване на един долу-горе успешен сезон :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Големи! Да ни е честито второто място. Някой път става така. Важното е, че се борихме да последно, както за шампионата, така и за гол майсторския приз. Гордея се с момчетата като цяло. Младите показаха израстване. Старите държаха фронта до последно. Такава спойка може да се случи само в Юнайтед, защото най-важната съставка е колективния дух и харизмата на Сър-а. Благодаря за емоцията цял сезон. Пожелавам им нов собственик и успех на Световното, кой от където е. Ще се кефя на всеки ,ако вкара. Честито на Челси, въпреки псувните който получаваха целия сезон от моя страна. Честито на Дрогба. Постараха се. Другия сезон реванш. И не на последно място успех на Англия на Мондиала! Както винаги ще викам за тях.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да наистина едно голямо БЛАГОДАРЯ на момчетата , защото въпреки заминаването на Роналдо и Тевез и всички тези контузии те не се предадоха и до последно играха ! Повечето хора ни отписваха този сезон , но ние покажахме , че можем да побеждаваме и дори на моменти бяхме на една ръка от титлата , но уви . Завършихме сезона добре с тази победа! Браво на голмайсторите. Догодина повече ;) п.п Нашите успехи и трофеи не могат да се сравняват с тези на Челси. Ние винаги ще бъдем по-добрите. Редактирано на от innka

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
БЛАГОДАРЯ! Наистина. :) Новият сезон е пред нас, купи, титли, също .. Гледаме напред! Логично беше, все пак ни напуска може би най-важната фигура през изминалият сезон ... Дори се представихме много добре, противно на очакванията. Разбира се, кофти е, че не взехме титлата, но Карлинг Къп е нещо, все пак! :) :glory (00): :mood (28):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Браво на момчетата, страхотен завършек на сезона направиха. Браво и на страхотната публика. За играч на мача гласувах за машината в подписа ми.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Браво,браво,браво,браво,браво на момчетата ни !!! Страхотно играха,раздадоха се,донесоха ми хубава емоция(разплаках се при втория гол 0_о ).Гордея се с тях!
В самия мач и един слаб нямаше-всички бяха на ниво и затова ми е трудно да избера играч на мача.Реших просто да цъкна на някой и това беше Ван дер Сар.Похвално,че в този последен мач ни запази суха мрежата!!!Абе всички се представиха изключително достойно!
Сега просто оставяме този сезон зад гърба си и гледаме напред-догодина по-силен сезон,надявам се по-малко контузии и много голове.

ОБИЧАМ МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД!!!

:glory (32): :champs (18): :glory (30):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Страхотен мач , страхотна игра нямам какво повече да кажа освен , да честитя на всички второто място не е кой знай какво но с оглед на сезона ... пък и такива неща се случват в футбола трябва да гледаме напред и следващия сезон да докажем , че освен ние никой друг не заслужава титлата в Англия ! Колкото за гласуването кой е играч на мача аз няма да гласувам защото мисля , че целия всички който взеха участие в мача се представиха на нужното ниво и като цяло всички играха добре целия сезон и нещо което си мисля аз - ВЪПРЕКИ , ЧЕ НЕ ВДИГНАХМЕ КУПАТА , ШАМПИОНИТЕ СМЕ НИЕ ! GLORY GLORY MAN UNITED ! :champs (19): :glory (31): :champs (18):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Радвам се за победата! Отбора за пореден път се бори до край. Съжалявам,че сме на второ място,но трябва да поздравим Челси за успеха,защото те си го заслужиха. Догодина - пак сме шампиони.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Благодаря на момчетата за целия сезон.Показаха,че без звезди като Роналдо и Тевез могат да се справят.Имаше много емоция и великолепни моменти,но това само ще остане в историята.Купуваме през лятото някой друг класен играч и другата година титлата се връща където и е мястото.Честито на Челси макар и аз да съм ги псувал и т.н. това е нормално все пак :) ,като чели те заслужаваха най-много трофея.Със своите 6 победи срещу голямата 4ка и 103 гола.Яд ме е само за едно,че Рууни не стана голмайстор,но той има пред себе си доста години футбол и време за да спечели приза.Успех на всички момчета в националните им отбори, нека няма контузени.ГОРД СЪМ,ЧЕ СЪМ ФЕН НА ТОЗИ ВЕЛИК КЛУБ С ТАЗИ ВЕЛИКА ИСТОРИЯ.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Eвала на наште,аз съм доволен. :greets (1): Сезонът не е провален,а просто преходен. Тепърва ни чакат хубави дни,вярвам и съм сигурен в това :champs (18):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Юнайтед винаги ще са най-добрите - К*Р за ЧЕЛСИ! Хубав мач направихме днес !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
:bow През лятото продадохме 2ма от най- добрите си играчи, цял сезон отбора беше измъчван от контузии на ключови футболисти и въпреки това до последно бяхме в борбата за титлата. Не съм разочарован в никакъв случай от 2рото място, гордея се с момчетата и че съм фен на този отбор (:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За съжаление не е възможно всяка година шампионска титла. Следващите няколко години обаче титлата е на Олд Трафорд! :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айдъла е гласувАл за Берба от няколко различни профила, 100%

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this