Jump to content
Sign in to follow this  
rossobianchi

Aston Villa - Manchester United

Препоръчани публикации

Тъй като гледам, че мача ще е по ПРО.БГ, и вероятно коментатора ще бъде Алекси Сокачев, за всички, които не харесват неговата работа нека се присъединят към групата ни във FB -> Аз съм против Алекси Сокачев (Сокача) да коментира футболни срещи!

Мерси! Редактирано на от rossobianchi

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За пича който питаше за програмите: DSF Sport Hi Soccer Sport 1 (Hun) Sky Sport 3 (Italy)
C+ Sport 1 (D/F/N/S) SuperSport 1 (DigitAlb) Kanal A (Tur) Sport 1 (Rom)
Sport 1 (Cze/Svk) Sport 1.1 (Ned) SportKlub (Serbia) Orange Sport (Fra)
Sky Calcio 8 SportKlub (Slovenia) SportKlub (Poland) MaXimo 2
Canal 9 (DK) SuperSport 3A SportKlub (Croatia) ~ Sky Sport HD3 (Italy)
BBC One (All Regions) ~ BBC HD ~ Sky Calcio 8 HD C+ Fútbol

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс обмисля да даде почивка на Рууни във финала за Карлинг Къп

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън намекна, че обмисля вариант да даде почивка на основния си голмайстор Уейн Рууни във финала за Карлинг Къп срещу Астън Вила в неделя.

Нападателят на Червените Дяволи има 27 гола от началото на сезона, но играе почти във всеки мач на тима и рано или късно умората може да окаже влияние върху неговото представяне. Именно заради това шотландският специалист е готов да рискува и да не го използва в един от най-важните мачове за сезона.

"Обмислям подобен вариант, защото до края на сезона има още много важни мачове, в които Рууни ще ни е нужен. Проблемът е, че той е жаден за игра. Той винаги иска да е на терена. Трудно е да го оставя на пейката, като виждам каква енергия показва във всеки мач. Освен това той влезе в голова серия. Вече е много по-съсредоточен и взима правилните решения в наказателното поле, което е чудесен знак", заяви по този повод Фъргюсън.

"Може би сега имам добра възможност да го използвам като десен бек. Той постоянно ми обяснява колко е добър в защита. Започвам да обмислям къде точно да го поставя в отбраната. Той би се справил и като централен защитник, и като либеро", пошегува се Сър Алекс.

Рууни вече има 27 гола този сезон, 11 от които паднаха в последните осем мача. Фърги вярва, че още тази година английският национал може да остави в историята рекорда на Кристиaно Роналдо.

"Предстоят ни още 10 мача и се надяваме да изиграем още 6 мача в Европа. Това са 16 срещи", признава Фъргюсън. "Ако вкарва средно по един гол на мач, значи ще до ги докара до 43."

"Кой ще ме убеди, че не може да го направи? Той е в страхотна форма", допълни шотландецът.

Ако в крайна сметка наставникът наистина реши да даде почивка на Рууни, това почти сигурно означава, че той ще заложи в атака на дуото Димитър Бербатов и Майкъл Оуен. Така двамата ще трябва да докажат, че могат да бъдат остриетата на Червените Дяволи в отсъствието на най-голямата зведта на тима.

sportal.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ебава се бе... поне според мен.То остава Валенсия да почне като таран.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гибсън готов за втора титла на „Уембли”

Дарън Гибсън бе част от отбора на Червените Дяволи, който спечели Карлинг Къп през изминалата кампания. Сега, ден преди тазгодишното шоу на „Уембли”, северно ирландецът говори за мача с Астън Вила пред ManUtd.com…

Какво очакваш от финала в неделя?
Ще бъдем максимално затруднени, защото Астън Вила се намират в невероятна форма. Всички с нетърпение очакваме срещата. Мисля, че ще се получи добър мач и се надявам накрая ние да излезнем победители от него.

След като беше част от стартовите 11 в миналогодишния мач, срещу Тотнъм, може би се надяваш и тази година да намериш място на терена...

Винаги искам да съм сред титулярите. Не зная как ще изглежда състава за мача, но се надявам, ако не като титуляр, да взема участие поне като резерва.

Ако започнеш като титуляр, по какъв начин ще ти помогне опита от миналогодишния финал на „Уембли”?
Определено доста ще ми помогне. Финалът срещу Тотнъм миналия сезон беше най-важният мач в кариерата ми досега и затова бях много напрегнат. Но след като вече имам един подобен финал зад гърба си, мисля че ще ми бъде по спокойно този път. Винаги предишните участия в подобни мачове те правят по-уверен и ако вляза на терена, без значение в какъв период от мача, ще направя всичко възможно да оправдая гласуваното ми доверие.

Сигурно си доволен, че изигра цял мач срещу Уест Хям, като се има предвид, че в последните няколко мача влизаше само като резерва...
Да, бях много щастлив, след като не играех много напоследък. Винаги съм се радвал като получвам титулярно място, но когато видях, че Скоулс ще ми партнира в центъра се почувствах още по-добре. Той се чувства невероятно на терена и винаги можеш да научиш нещо от него. Всъщност нямам претенции кой ще ми бъде партньор, но опитът който притежава Скоулс вдъхва увереност на всеки играч.

Прави ли ви по-решени да победите фактът, че това е първият път, в който Юнайтед може да спечели трофея за втора поредна година?
Всеки иска да печели трофеи. Затова Карлинг Къп стана по-престижен турнир през последните години. Настроението в отбора е на ниво и ако играем добре, мисля че ще победим.

Като изключим мача с Евертън, може да се каже, че отбора играе невероятно напоследък. Защо най-добрите игри, които показвате винаги идват след Коледа?
Не знам точно, но мисля че ако някой в отбора знаеше, щяхме да играем по-добре и преди Коледа. Всичко просто се случва и винаги е било така. Отново играем добре и напоследък постигнахме доста прилични резултати. Ще се опитаме да продължим в същия дух.

Вила взе четири точки от Юнайтед през този сезон, чувстваш ли мача на „Уембли” като шанс за реванш?
Не бих определил мача като шанс за отмъщение. Просто излизаме на терена, за да си свършим работата и ако го направим, всичко ще бъде наред.

Кои от играчите на Вила заслужава по-голямо внимание?

Притежават някои много бързи играчи като Ашли Йънг и Габи Агбонлахор, а други като Джон Карю им придават различни функции в атака. Той е висок и силен и много им помага. Като цяло са много сработен колектив и имат някои много добри млади играчи. Така, че несъмнено са опасни, но ние съвсем не им отстъпваме.

Някои твърдят, че новият „Уембли” не носи същото усещане като стария. Ще се съгласиш ли?
Не, магията винаги си я има. Да играеш на този стадион е чудесно изживяване, а когато мача е финал, случаят е още по-специален. След като вече веднъж спечелихме подобен мач тук, какво ни пречи да го направим отбново.

www.manutd-bulgaria.com Редактирано на от ralics

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Според мен утре със сигурност ще излезне титуляр.В някои мачове показа добър изстрел, но в други прекалено много егоистичност.Дано премахме тоя навик, да стреля при всяка добра позиция, при положение, че съотборниците му са в по-добри.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Е....точно сега ли ?!

А кога ще е подходящия момент от сега нататък, тва ни единствения мач извън ШЛ и ПЛ до края на сезона. Редактирано на от Lord of Memories

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Еми в мача с Уест Хем можеше да го остави да почива...финала си е финал, ако ще и за купата на България.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Наистина е рисковано Рууни да почива сега, но аз пък съм "за". Кога ако не сега, срещу такъв съперник като Вила можем да видим как изглеждаме с по-различно нападение. Време е тежестта да падне върху плещите на друг нападател, може да звучи малко ... знам ли пресилено, но всички видяхме какво стана, когато Рууни просто нямаше ден. За мен ще бъде много интересно да видя как ще се предтавим без Гигс и Рууни. Звучи страшничко, но пък наистина ще е много интересно. Само сър Алекс да не реши да дава почивка и на Евра, че чак такива екперименти не ми се гледат. :mood (33): Това в кръга на шегата, разбира се. Ясно е, че това едва ли се случи точно сега. :mood (20):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако Рууни не започне титуляр или минимум ако не е в групата ще изгбухне сериозен скандал.. Тва не трябва да се случва, освен това Астън Вила не е Портсмут за да се ебаваме с тях. Също така не са печелили трофей от 100 години, за първи път са на финал в последните години, така че ще са надъхани да го спечелят до краен предел. Не може Рууни да остава извън групата, тва е смешно, кой ще играе напред?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да, рисковано е, дори може би скандално. Всъщност може би е най-добре да бъде резерва и ако положението стане страшно да влиза. Да видим все пак как ще изглеждат Бербатов и Оуен в един доста труден мач. На всеки му е ясно, че Вила ще бъдат изключително опасни и в никакъв случай не бива да бъдат подценявани. Затова да се подсигурим с Рууни като резерва. Това даже ми е трудно да си го представя - Рууни на резервната. :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Aston Villa vs. Manchester United

Carling Cup Final

Публикувано изображение

Ferguson praises League Cup rival

Interview - Wayne Rooney

Confident Martin O'Neill expects open League Cup final

Публикувано изображение
Публикувано изображение

BBC
...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Soccerway
...

Фъргюсън засипа с похвали Мартин О'Нийл

Сър Алекс възхитен от политиката на ирландеца във Вила.

Ден преди финала за "Карлинг Къп" между Астън Виал и Манчестър Юнайтед мениджърът на Червените Дяволи Сър Алекс Фъргюсън похвали свия колега Мартин О'Нийл.

Според Сър Алекс, политиката на ирландеца с привличането на преимуществено британски играчи е страхотна.

"В наши дни се изкушаваме да привлечем най-добрите играчи от цяла Европа. Мартин обаче прави тъкмо обратното, той се справя чудесно почти само с британски футболисти. Никога не се е изкушавал да взема повече чужденци. Това показва постоянство в начина му на мислене", заяви Фъргюсън.

"Познавам Мартин доста добре. Винаги сме се радвали на компанията си и се уважаваме взаимно. Той е здраво стъпил на земята и много интелигентен", сподели още Сър Алекс.

topsport.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Еми в мача с Уест Хем можеше да го остави да почива...финала си е финал, ако ще и за купата на България.

АбсЕлютно - по време на сезона имаше мачове, когато преспокойно можеше да почива, но Руун настояваше да играе. Още повече, че статистиката този сезон срещу Вила изобщо не е добра и е време да изядат шамарите точно, където ще ги боли най-много - НА УЕМБЛИ!

IF YOU'RE NOT A MANC, YOU'RE A WANK!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Приоритет ни е първенстото и именно затова сър Алекс не си позволи да остави Рууни резерва срещу Уест Хям.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
27-и финал за Фъргюсън

Днес Cър Алекс ще излезе за 27-ия финал в кариерата си като мениджър. Това е рекорд в историята на британския футбол.

Фъргюсън има 17 победи от 26-те финала в Англия, Шотландия и международните турнири. Той със сигурност си спомня загубения финал за Купата на лигата от Астън Вила през 1994 г., когато Манчестър Юнайтед изпуска да направи требъл.

"Тръпката е същата. Финалът си е финал. Това не помага, но е вълнуващо да си на финал", коментира Сър Алекс.

"Забавно е да имаш всички тези финали в кариерата си, но за тези, който си загубил се питаш 'дали избрах правилния състав?' или 'ако само бяхме направили това, или бяхме направили онова.' Кой знае ..."

"Ние имаме голям опит във финалите за купи, но най-доброто за изпитване е да бъдеш на 'Уембли', тъй като това е нещо изумително", заяви 68-годишният наставникът на Юнайтед, който изглежда наистина развълнуван преди големия мач.

За Купата на лигата Фърги има 6 финала и е спечелил 3: (1992, 2006, 2009). Мениджърът на Астън Вила Мартин О'Нийл е вдигал 2 пъти тази купа с Лестър (1997, 2000), има и една загуба през 1999 г.

7 дни спорт
...

Вила гони първа купа от 14 г.

14-годишна суша тресе Астън Вила преди днешния финал за Купата на лигата срещу настоящия шампион Манчестър Юнайтед.

За последно Вила спечели трофей през 1996 г. и това беше точно Купата на лигата (прасна Лийдс с 3:0). Червените Дяволи могат да се похвалят с доста повече успехи. Сър Алекс спечели 2 от последните 4 издания на турнира.

"В кръвта на този отбор е да гони успехи, така че отиваме (на "Уембли") за победа", каза мениджърът на Вила Мартин О'Нийл. "В нашите албуми има много снимки, запечатали велики моменти от историята. Ние трябва да продължим традицията."

Астън Вила е първият победител (1961 г.) и днес ще излезе за 8-ия си финал (толкова има и Манчестър Юнайтед) в турнира. Само Ливърпул е играл повече пъти в последния мач (10). Бирмингамци са и вторият най-успешен тим с 5 купи. Първи е Ливърпул (7). Вила е срещал Юнайтед 5 пъти в турнира и е спечелил 4 от мачовете.

След като медиите на Острова разкриха, че голмайсторът на Червените Дяволи Уейн Рууни може да получи почивка, "Телеграф" определи като ключов сблъсъка Димитър Бербатов - Ричард Дън. "Българинът е голямо разочарование, но при отсъствието на Рууни има шанс да блесне. Ако спечели купата за своя тим, поне малко ще умилостиви критиците си. Но срещу него ще играе най-безмилостният защитник във Висшата лига - Ричард Дън", пише изданието.

Големият фен на Юнайтед Юсейн Болт обаче изобщо не иска да вижда Бербо на "Уембли". "Уейн Рууни е голям нападател, но трябва да се намери кой да играе до него. Бербатов не става. Той е пълно разочарование", изказа се Мълнията пред "Сън".

7 дни спорт
...

Стенли води с 2:1 на Бербо в Англия

Стилиян Петров и Димитър Бербатов излизат днес един срещу друг в първия български финал на Карлинг Къп.

Стилиян Петров и Димитър Бербатов днес ще се изправят един срещу в друг в първия български финал на Карлинг къп (купата на Лигата в Англия), тъй като на "Уембли" в спор за трофея се излизат Астън Вила и Манчестър Юнайтед.

Въпреки че Бербо има спечелени трофеи в Англия, а Стенли няма, играчът на Астън Вила е този, които има предимство. Петров има 2 победи срещу отборите на Бербатов в мачовете, в които и двамата са били на терена. Любопитното е, че двамата за първи излизат един срещу друг в Англия в турнир различен от Висшата лига.

В шестте досегашни сблъсъка (всичките за първенство) Стилиян има 2 победи, Митко една, а три мача са завършили наравно. В срещите завършили без победител има два случая, в които двамата не се засичат на терена.

Първият такъв е от 1 октомври 2007 г., когато Тотнъм чества своята 125-годишнина. Срещата на "Уайт Харт Лейн" завършва 4:4. В този двубой единственото място, на което двамата се засичат на терена е страничната линия. В 73-ата минута Бербатов, който е започнал като титуляр, е сменен. В същия момент в игра като резерва за Астън Вила се появява Стилиян Петров.

Вторият случай, в който и двамата играят за отборите си, но се засичат на игралната площадка е в последния сблъсък между Астън Вила и Манчестър Юнайтед. Двубоят бе на 10 февруари и завърши 1:1. Петров бе титуляр за "Виляните", но бе заменен в 65-ата минута. Девет минути по-късно като резерва за Манчестър Юнайтед в игра се появи Бербатов.

Бербо срещу Стенли в Англия:

14.10.2006 г. Астън Вила – Тотнъм 1:1
Стилиян Петров – 90 минути за Астън Вила
Димитър Бербатов – 77 минути за Тотнъм

26.12.2006 г. Тотнъм – Астън Вила 2:1
Димитър Бербатов – 90 минути за Тотнъм
Стилиян Петров – 45 минути за Астън Вила

01.10.2007 г. Тотнъм – Астън Вила 4:4
Димитър Бербатов – 73 минути, 1 гол за Тотнъм
Стилиян Петров – 17 минути за Астън Вила

01.01.2008 г. Астън Вила – Тотнъм 2:1
Димитър Бербатов – 90 минути за Тотнъм

12.12.2009 г. Манчестър Юнайтед – Астън Вила 0:1
Димитър Бербатов – 27 минути за Манчестър Юнайтед

10.02.2010 г. Астън Вила – Манчестър Юнайтед 1:1
Стилиян Петров – 65 минути за Астън Вила
Димитър Бербатов – 16 минути за Манчестър Юнайтед

blitz.bg
...

Червените Дяволи се забавляват преди финала с Астън Вила

Актьорът Джеймс Гордън разсмива Рууни и компания във фитнеса.

Футболистите на Манчестър Юнайтед се забавляват преди финалния двубой с Астън Вила за Карлинг Къп. Актьорът Джеймс Гордън се появил на тренировката на Червените Дяволи във фитнес залата преоблечен като инструктор, започнал да показва различни упражнения и скъсал от смях Уеин Рууни и компания.

Комичната сцена е заснета и ще бъде пусната минути преди мача между двата състава, за да подгрее зрителите, дошли на стадион "Уембли".

donbalon.eu

Публикувано изображение
...

Фъргюсън "захапа" Сити за Дън

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Cър Алекс Фъргюсън не пропусна да подсети градския съперник Манчестър Сити за грешката, която направи с продажбата на защитника Ричард Дън през лятото.

Ирландският национал смени екипа на гражданите с този на Астън Вила и е с големи заслуги за достигането на Вила до днешния финал за Купата на лигата срещу Юнайтед.

"Дън покупката на сезона. 5 милиона паунда за него, това беше изключителна сделка", каза Фъргюсън в коментара си за започващия след няколко часа финал на "Уембли".

"Той и Джеймс Колинс помогнаха на Астън Вила да подобри защитата си през този сезон. Те са професионален, организиран отбор и Мартин О’Нийл върши отлична работа с тези играчи."

"Mартин върши добра работа по тих начин, без да харчи огромни суми пари", каза още Cър Алекс, отново с намек към тима на Манчестър Сити, който разполага със солидни средства за трансфери.

gong.bg
...

Дън: Всичко се върти около финалите

Защитникът на Астън Вила - Ричард Дън заяви, че изборът за преместването му на "Вила Парк" не може и да бъде по-добре направен, предаде БГНЕС.

Дън е една от покупките на сезона за Вила, след като той напусна Манчестър Сити, заради пристигането на струващите 39 милиона лири Коло Туре и Джолиън Лескът.

"Не съм печелил медал от младежката ФА Къп. Едно е да се обърнеш назад и да си кажеш това е добър мач и това е добър мач, но да печелиш медали и да помниш финали за купи е съвсем друго преживяване. В крайна сметка, всичко се върти около това", заяви Дън.

По-късно днес той и съотборниците му от Астън Вила ще излязат на стадион "Уембли" срещу тима на Мaнчестър Юнайтед във финалната битка за Карлинг Къп.

sportni.bg
...

Football Focus - Wayne Rooney's Interview

Manchester United striker Wayne Rooney chats to BBC Sport's Gary Lineker ahead of Sunday's Carling Cup final against Aston Villa.

Публикувано изображение

Download

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вероятни състави: Астън Вила: Фридъл, Уорнък, Колинс, Дън, Куейяр, Петров, Милнър, Даунинг, А. Йънг, Агбонлахор, Хески Манчестър Юнайтед: Фостър, Невил, Видич, Браун, Евра, Скоулс, Флетчър, Карик, Парк, Валенсия, Бербатов

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
хах .. доста интересно ще е да видим Бербатов сам в нападение, заемайки запазеното място на Рууни при 4-5-1. Не мисля обаче, че Сър Алекс ще остави най- добрия ни футболист извън състава.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ооо не тея състави на нищо не приличат.Според мен е така: ВДС => Гари,Браун,Рио,Евра => Валенсия,Флетчър,Скоулс,Карик/Гибсън,Парк => Рууни

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И аз мисля,че Рууни ще е титуляр.Не може да оставим най-добрия играч в момента на пейката.Победа с 2-1 :champs (14):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз също се надявам да играят и двамата българи като тируляри.За Стенли съм сигурен ама за Бербатов :shocked: [просто е рисковано да не ги бием с много голяма разлика в резеултата :mood (5): ]

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
В тоя мач според мен няма как да излезнеме 4-4-2.Старчето си знае де, ама мисля, че Рууни се чувства по-свободен като е сам в атака.А да не говорим, че при атаки Парк се включва като нападател, а Евра минава по-крилото...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Е на Парк не може да му се отрече, че е борбен играч и , че помага изключително много във фаза защита. За мен обаче, изобщо не е толкова ефикасен в нападение. Ще видим :) Малко остана ...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Английски Гацо Бацов кърти от смях звездите на Юнайтед преди финала

Публикувано изображение

Нашите ги гледам са много притеснени за мача... :mood (17): :mood (17): Редактирано на от Lord of Memories

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this