Jump to content
Sign in to follow this  
rossobianchi

Birmingham City 1 - 1 Manchester United

Препоръчани публикации

Когато почнете да критикувате и изразявате недоволства срещу сегешната игра , или просто търсите някви интриги да създавате , се замислете какво сте писали миналата година Май месец , и на този етап най - вече се замислете защо играем така и кои играчи ги няма, и че положението ще е такова докато не се върнат! Всеки може да критикува и плюе срещу отбора , и при следващата подеба да се радва като пощурял и да е забравил какво е писал повреме на кризата!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Е не мога вече да не го кажа абсолютни лайна !!!!

Като видях кой набор си,се отказах дори да те псувам.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За мен слабия сезон се дължи на Сър Алекс (не говоря с ирония, наистина го мисля).

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Мъка,мъка,мъка,по слаб Юнайтед не сам гледал никога,колкото този сезон,напълно безидейни,без дух(6-минути продължение,а ние да не успеем да овладеем веднъж топката),без физическа подготовка(този сезон почти всеки втори отбор ни мачка по този показател).Явно Сър Алекс(колкото и да не ми се ще да си го помисля и да е еретично)но е време да отиде в заслужена пенсия,и да дойде необреминен човек,който няма да робува на минали величия(като Скоулс например,който беше перфектния разбивач на нашите контра атаки);който няма да изпитва панически страх от отбори като Бирмингам и Хъл(да излиза с по само един нападател,а ще кара отбора да мачка противника,както го е мачкал винаги.Немога да си представя ,какво ще стане като играем с някой сериозен отбор,тогажа сигурно ще излезем с 10 защитника);който още в десетата минута ще види че Парк е 12 играч на противника и веднага ще го качи на самолета за Сеул,без билет за връщане,а не ще на мъчи с неговата игра вече 4-5 година и ще му предлага нов договор;който няма да мисли велики тактики и да слага крило ,което само се подпира с левия крак на лявото крило,а такова с проблеми с десния на дясното и така да убие на момента силата и на двамата;такъв който ще каже на футболистите че най красивия гол става с бързата атака с минимум пасове,и че мачкането на топката пред пелантерията и страха да се поеме отговорност за изостряне на атаката неводят до нищо;такъв който ще признае че сагашният потенциал не е добър,но няма пари за да го подобри,а не да дрънка глупости ,че пари има ,но няма по добри футболисти на пазара от нашите.И последно незнам какво нападате сенегалеца,факт е че от момента в който той влезна до края на мача едва ли владяхме топката повече от 10%,все пак той е нападател,а не организатор на играта,ще вкара,когато другите му създадът положение(лощото е че вече май няма кой да ги създава тези положения).Мечтая си за отбора от 1999 година,тогава имаще дух,мощ и майсторство.

Поклон за поста момче! Само дето не е проблема във САФ Редактирано на от kyocera

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Фъргюсън: Без Рууни сме загубени

По-точно без Бербатов сме загубени... и снощи на мача с Бирмингам се видя:)) Редактирано на от rossobianchi

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

По-точно без Бербатов сме загубени... и снощи на мача с Бирмингам се видя:))

Нито без Рууни, нито без Бербатов сме загубени. Надявам се това да си проличи занапред.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

За какво ти е Саар , при положение , че точно Кушчак беше човекът , който ни спаси от сигурна загуба !

Нужен е Бербо,но дали останалите имат мерака и погледа върху играта,че да си пртнират с него.Като махнем тичането по терена,друго не остава.С такава игра и да бият,все тая.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън: Бербатов искаше да играе срещу Бирмингам, но има проблеми с контузия

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън остана доволен от спечелената точка на "Сейнт Андрюс" след равенството 1:1 с Бирмингам, въпреки че отборът му пропусна възможността да оглави класирането в Премиършип
.

Червените Дяволи доминираха през първото полувренме, но въпреки това домакините поведоха в 39-ата минута с гол на Камерън Джером. През второто полувреме тимът на Юнайтед стигна до равенството благодарение на автогол на Скот Дън в 63-ата минута.

След срещата шотландският наставник обясни и причината за отсъствието на Димитър Бербатов от състава.

"Той много искаше да играе, но почувствахме, че трябва да се върне на терена когато е напълно здрав. Може би ще се наложи да се подложи на допълнителни медицински изследвания", заяви Фъргюсън.

Novsport.com
...

Тежка събота за Арсенал и Манчестър Юнайтед

Имам усещането, че съм на 18. Неделя сутрин, няма начин да се гледа английски футбол, но за сметка на това трябва да се задоволя с неприятната версия на играта от останалата част на Европа.

Почти като през 1992. Надявам се, че няма да е за дълго. Иначе смятам да предложа лична помощ за почистването на снега в Англия или най-малкото да мина през църква и да помоля онзи горе да помогне. Ще го направя, защото иначе едва ли ще издържа още един такъв уикенд. За щастие вчера поне имаше два вълнуващи двубоя.

...

Бирмингам - Манчестър Юнайтед 1:1

Най-интересното нещо в мача без изборът на вариант с 4-5-1 или 4-3-3 за гостите. За мен си беше по-скоро 4-5-1, но може да се разглежда и по друг начин. В хода на мача се убедих колко добър избор е тази стратегия, защото тя вкара домакините вътре в собствената им половина и ги накара дълго време да действат в защита. Рууни бе на върха на атаката, Парк и Валенсия можеха да натискат крайните бранители на Бирмингам. Съответно рафаел и Евра пък действаха срещу крайните полузащитници на домакините и Юнайтед създаваше превес в центъра на терена. Големият проблем в този стил е играта един на един с нападателите на Бирмингам, но пък като цяло така се осигуряваше вариант мачът да се проведе в половината на домакините и те да сбъркат.

Е, не сбъркаха. Явно отбраната на тима, воден от Алекс Маклийш има страхотен синхрон. Тимът е невероятно устойчив и спокоен в защита. Тази четворка, плюс вратаря е точно като онези от края на 80-те и началото на 90-те години. Дисциплинирани, не правят нищо излишно, действат спокойно при центрирания, а освен това са и много агресивни при спорните топки. Има обаче един проблем. Техните крайни бранители - Кар и Риджуел не напускат зоните си. Понякога Кар все пак отиваше в половината на съперника, но това бе заради неизчистените тактически действия на парк в дефанзивен план. Но това ставаше много рядко. Така съответно Парк и Валенсия можеха хем да помагат в центъра при разиграването на топката, създавайки числено предимство в тази зона, хем да атакуват по крилата. Въпрос на лично надиграване е да пробият отбраната. Не успяха, но това не означава,че другите няма да го направят. Така че в този елемент виждам потенциален проблем за домакините. В този мач обаче той не оказа влияние.

Вече във втори пореден двубой изританите дълги топки към половината на Юнайтед причиняват проблем на тяхната защита. Уес Браун просто не успява да ес ориентира в такива ситуации. Нямам обяснение защо. Може би просто това е негова слабост, но се случва твърде често. А Еванс не се ориентира добре, когато противникът поеме топката с гръб към вратата. На практика така се създадоха повечето, или направо да си го кажем, всички опасности в наказателното поле на гостите. Дълга топка, след което Джеръм и Бенитес използваха физиката си. Да не говорим, че и центриранията вече са слабост, което поне мен ме учудва, когато говорим за Манчестър Юнайтед. В конкретния мач Кушчак направи серия невероятни спасявания, така че той не бива да бъде винен.

Стигаме и до изравнителното попадение, при което не мога да се въздържа да не похваля Марк Клатенбург. Мисля, че този съдия се развива изключително добре този сезон. Нека се върнем на момента, когато топката е в мрежата и има вдигнат флаг за засада. Клатенбург не може да е сигурен дали има такава или не. Той е длъжен да приеме по презумция, че Рууни е бил зад гърба на отбраната, когато Евра е отправил изстрела, заради флана на асистента си. Сега е важно да прецени дали той е влияел на играта или не. Най-лесното е да се довери на страничния съдия. Но той прояви разбиране за играта и развоя на атаката, като е съзрял, че Скот Дан прати топката във вратата си. В този момент Рууни не влияе на положението по никакъв начин, защото не влиза в полезрението на вратаря. Брилянтно съдийство на Клатенбург в ситуацията.

После дойде и още един съществен момент в двубоя. Фургюсън смени това 4-5-1 в 4-4-2. Веднага натискът към вратта на Бирмингам спадна. Вярно е, че смяната на Скоулс с Диуф е в 81-а минута, а червеният картон на Флетчър само 3 минути по-късно, заради което може на практика да бъде оспорено горното ми твърдение. Който иска нека отдаде тези думи за личното ми мнение. Но за мен в тези три минути Юнайтед вече не бе толкова опасен. Защото Бирмингам се нагоди веднага към този вариант, който е копие на тяхната тактическа схема и изведнъж играта се изравни. Стигаме и до червения картон на Флетчър. Гледайки мача в реално време веднага казах "червен картон". Топката мина зад гърба на шотландеца и после изглеждаше, че той спъва съперника, който е набрал скорост. Класически жълт картон! На повторението обаче положението вече не изглеждаше същото. И сега вече мисля, че това бе пресилено изгонване. Проблемът е, че ако гледаме само реалното положение ми изглежда точно като за жълт картон. И в това е големият проблем за съдиите - те не виждат повторенията.

В началото на сезона не вярвах Бирмингам да направи нещо съществено в лигата. Но съм грешал и си признавам, че съм силно впечатлен от Алекс Маклийш. Той е основен кандидат за мениджър на сезона. Успя да намери точните 11 и да изгради невероятен синхрон между тях. В дефанзивен план има два тима, които много си приличат - Бирмингам и Фулъм. И двата са ръководени от британци и демонстрират един и същ стил на игра. Интересното е, че за разлика от лондончани в тима на Маклийш ще има пари за масивни инвестиции. Сега въпросът е може ли този отбор ще повиши качеството на индивидуалното представяне на играчите без да се наруши дисциплината, която е основният белег в тяхната игра. В този смисъл трансферът на Мичел от Спортинг Хихон е също интересен, защото той показва, че Маклийш няма да робува на звезди, а ще търси адекватни играчи за своята схема. Колкото до Юнайтед започвам да си мисля, че отборът ще се чувства много по-добре във вариант само с един нападател. От друга страна не мога да съм сигурен, че това е правилно съждение, защото искам да видя отбора с титулярните си централни бранители и вратар във вариант 4-4-2 итогава пак да правим избора коя от двете формации е по-добра.

Между другото новото момче Диуф като физика е за типичен централен нападател. Което означава, че Рууни може в определени мачове да се връща на мястото на Бербатов. Така отново имаме четирима човека за атаката на Юнайтед, но потърпевш за мен ще е Оуен, а не Бербатов. Продължавам обаче да мисля, че вчера българинът получи почивка. Той е пътувал с отбора, но не е бил в групата за срещата. Вярно е, че сезонът до този момент на Бербатов е слаб. Представя се под стандартите, които са поставени за него. Другото интересното е, че вече няколко месеца, когато един отбор получи възможност да излезе начело в класирането той се проваля. Дъли пък Челси не притежава онази дребна частица късмет, която да ги отведе до титлата?

Борислав Борисов

premiership.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
когато САФ ни напусне ще видите какво лутане в класирането ще има и колко смени на треньори ще има нормално е да сме в криза с толкова контузени и толкова нови играчи от както бербатов е в отбора светкавичните атаки почти изчезнаха той не е бърз затова и Роналдо не комбинира с него а тази година бербо изпитва някакъв страх да бие към вратата и дори и да е на терена ни на практика сме пак с един нападател

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Еми той си е една кекава женичка ... колко пъти се контузи тоя сезон? Ебати нападателя, ебати парите ... аз не съм видял Рууни дето се бута,ръга,търчи,връща се 1 път да се е контузил, или пък Евра.Нашият сигурно е най-непостоянният в състава на Фърги ... нето се бори за топките, нито тича нито се бута как се е контузил не знам.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Абе аз за 3-ти път ама пак ще го кажа - ШИБАНА ТАКТИКА Е ТОВА 4-5-1 ! ! !

За да е успешна тая тактика, трябват силни крила и класен разиграващ халф. В момента ние такива нямаме.

И на мен са ми доста мистериозни тези травми на Бербо напоследък. Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Както писах по-рано - аре стига с тея спекулации. Според интервюто на САФ в клубния сайт, Бербатов отново има проблеми с коляното. Искал е да играе с него, но са решили да го оправят и може да се наложи операция за изясняване на проблема. Точка. Редакция: Писал съм преди да видя публикувана новината по-горе. Сори за което! Редактирано на от Sereko

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

За да е успешна тая тактика, трябват силни крила и класен разиграващ халф. В момента ние такива нямаме.

И на мен са ми доста мистериозни тези травми на Бербо напоследък.

Не знам какво трябва и какво не, не е моя работа и да знам, ама виждам, че не играем хубаво с нея. Помня само мача миналия сезон с Помпи, бихме ги 2:0 и играхме стабилно, но ако бяхме с 4-4-2 например щяхме да ги бием много повече.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И аз щях да напиша това, че нямаме просто нужните футболисти за подобна тактика. Нямаме типичен дефанзивен халф, който да е пред защитниците и да помага, когато бековете ни тръгват в атака. Няма типичния плеймейкър(ала Шави, Фабрегас), който да командва центъра ни и да пуска пасове към фланговете. Крилата ни играят по абсолютно еднообразен начин и са лесно разгадаеми от почти всеки мениджър в лигата. И не на последно място Рууни е просто играч, който ТРЯБВА да има партньор до себе си, за да си разгърне напълно качествата си и да не бъде изолиран през 90% от времето. Но тази година явно ще бъде така, вече може би искренно съжалявам, че не се дава шанс на Тошич и че Ляич го 'изгонихме' най-безцеремонно. Можеше да свършат някаква работа...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
11. Официално и категорично се забранява псуване, както и всякакви обиди и определения, уронващи престижа на действащи футболисти и треньори на Манчестър Юнайтед!

Някои хора сериозно трябва да се замислят над това правило... Редактирано на от qwerty

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз ще кажа нещо с риск целия форум да се обърне срещу мен или "Иди се регни във форума на Реал" .. ама РОналдо много липсва .. няма го онзи дух .. ! няма го хъса ! Обръщането на мачове беше нашата запазена марка ! Няма я онази сигорност, която аз (поне аз) изпитвах, че когато падаме и вкараме гол 99% мача е обърнат!!! (не се изразих много правелно, но ..) Каквото и да казваме Роналдо ни липсва ужасно много ! А сега за мачаа - Кушчак - Голямм ! И все пак Саар липсва .. явно щом Саар го няма, я няма и сигорността в защитниците !! Не губете толкова бързо надежда .. титлата все още може да е наша .. !~! ОТБОРА НАД ВСИЧКОО !! :champs (14): :champs (14):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Нали се молихте да продадм Тевез? Защото взехме амортизиран футболист от който дори Тинейджърите играят повече. Защото платихме 30 млн за дърво която единствена полза тоя сезон е че знаем че ще се представим достойно ако той не играе. Аз се радвам на точката. Не мисля че целият отбор е зле - какво е виновен Евра че трябва да се съобразява с негодността на парк например. Просто има някой дървени момчета които опропастяват работата на останалия отбор

Аве ти не си наред с главата бе! Аре нали искахте Бербатов да седне на скамейката. Е изобщо го нямаше тоя мач. И какво точно се промени в играта ни! ено голямо НИЩО! Щото половината дето пишат след мачовете в тоя форум знаят само да плуят по Митко - играл или не! А много малко виждат, че проблема не е в един или двама играчи, а в целия отбор...
Бербатов от Тотнъм няма да видим докато САФ не вземе да му промени малко мястото на терена. Омръзна ми да гледам как захранва всички с топки, а на него няма кой да му пусне 2 удобни такива .... тва е положението.

А мача си беше тотална липса на желание за победа, както казаха някои. Други, които видяха "много хубава игра", явно не са гледали Диемата. Рууни и Парк не са във формата от миналия сезон от началото на този. Валенсия прави едно и също всеки път. като се забива на аут линията и очаква центриранията му да минават постоянно. Ествествено защитата ни продължава да бъде най- слабото звено. Дано Видич и Рио се оправят по- скоро.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this