Jump to content
Sign in to follow this  
rossobianchi

Manchester United 3 - 0 Everton

Играч на мача?  

91 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

Публикувано изображение

...

Юнайтед победи Евертън с 3-0

Публикувано изображение

Шампионът на Англия и Света Манчестър Юнайтед се върна на пътя на победата в Премиършип, след като преди броени минути надигра с класическото 3:0 тима на Евертън.

Срещата се игра на стадион Олд Трафорд и бе от програмата на 13-ия кръг на английската Висша лига.

Головете за Червените Дяволи бяха дело на Флетчър, Карик и Валенсия, като този на шотландеца бе особено красив. В тима на Сър Алекс Фъргюсън участие не взе капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, който има контузия в коляното.

Срещата започна малко скучновато, но домакините все пак владееха повече инициативата. В 13-ата минута Червените Дяволи можеха да открият резултата, след като Рууни свали топката с глава за Валенсия в наказателното поле на "карамелите", но точно преди изстрела на еквадореца Бейнс направи професионален шпагат и предотврати опасността пред Хауърд.

В 19-ата минута бившият нападател на Юнайтед Луис Саха принуди Ван Дер Сар да прави първото си спасяване в мача след изстрел от границата на наказателното поле. Така дойде 34-ата минута, когато Евра проби отляво и центрира в наказателното поле, където Валенсия свали топката с глава на границата на полето. Там притича Дарън Флетчър, който успя да открие резултата след изумителен изстрел с десния крак, който намери дясната скоба на Хауърд – 1:0.

До края на първата част не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за шампионите.

Второто полувреме започна спокойно, като Червените Дяволи владееха по-често кълбото. В 55-ата минута Фелайни успя да изравни резултата, но голът му беше отменен заради засада. В 62-ата минута Оуен намери Рууни на границата на наказателното поле на гостите, но ударът на англичанина срещна напречната греда.

Така дойде 67-ата минута, когато домакините изпълниха заучено корнер, след който Гигс върна кълбото на дъгата на наказателното поле на "карамелите", където Карик го засече с левия крак и го прати в долния ляв ъгъл на Хауърд – 2:0.

Въпреки попадението Червените Дяволи продължиха да натискат и в 75-ата минута те направиха преднината си класическа. Тогава резервата Скоулс изведе Валенсия в дясната част на наказателното поле, еквадорецът стреля с десния крак, кълбото се отклони в крака на Бейнс и влезе в далечния ъгъл на Тим Хауърд.

В 88-ата минута гостите можеха да вкарат почетно попадение, след като Фелайни засече топката с глава, но за негово съжаление тя прелетя над вратата на Едвин Ван Дер Сар.

След този успех шампионите останаха на 2-о място във временното класиране с актив от 28 точки, на 5 зад лидера Челси. Евертън пък се намира на 12-а позиция с 15 спечелени точки.

Манчестър ЮнайтедЕвертън 3:0

1:0 Флетчър 35’
2:0 Карик 67’
3:0 Валенсия 76’

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Ван Дер Сар, Рафаел (Скоулс 63’), Браун, Видич, Евра, Валенсия, Флетчър, Карик (Гибсън 83’), Гигс, Рууни, Оуен (Обертан 74’)

Евертън: Хауърд, Нийл, Йобо, Дистен, Бейнс, Гослинг (Якубу 46’), Родуел, Хейтинга, Кейхил (Жо 82’), Фелайни, Саха (Хибърт 83’)

Жълти картони: Рафаел, Карик (Юнайтед); Кейхил, Фелайни (Евертън)

Стадион: Олд Трафорд, Манчестър (75,169)

Рефер: Стив Бенет

Novsport.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Класно представяне на момчетата, като цяло доста добра игра ни предложиха :) Флетч наистина прави сезона на кариерата си и добре че е той да запълни мястото освободено от Роналдо.Също така добро представяне и на другите в центъра , мъдрата игра на Гигси и както винаги стабилното представяне на Карик. Също така много работа от задни позиции вършеха и Евра и Рафаел (въпреки че малко ме дошубя първото полуврене да не си изкара втори жълт). Защитата също що годе стабилна ама все пак евертън сега не са особен критерии ще видим мачовете навънка как ще стоим ,но ако играем така титлата е доста възможен вариант.Съдията беше безупречен не знам за какво беше цялата дъндания (поне в ред кафе беше голямо дъфкане), все пак са професионалисти. Само да спомена че ми направи впечатление отсъствието на Нани.Не искам да съм черноглед ама играхме много по изчистено от грешки без него, дали не е време Съра да се разделя с него (аз ако бях отдавна да съм го продал).Принципно подкрепям всеки играч акустирал на Олд Трафърд ама знам ли личи си че португалеца не е за нас от край време. Някой ако има инфо около Бербо да споделя. ПП Ван дер Сар трябва да подпише доживотен договор , колкото повече остарява толкова по-добър става.Аз принципно играя вратар и наистина се възхищавам на такъв играч като него.Да му се невиди на 39 години е :| Как го прави????

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Нека хваленето на отбора започне сега. Колко сме велики, колко сме големи, как ще оберем всички титли... Хубава игра, Гигс или Евра Мен оф дъ Мач. Дано почнем да играем така в повече мачове.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Нека хваленето на отбора започне сега. Колко сме велики, колко сме големи, как ще оберем всички титли...

Хубава игра, Гигс или Евра Мен оф дъ Мач.

Дано почнем да играем така в повече мачове.

Айде тъпата ирония да започне.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Айде тъпата ирония да започне.

Не съм ироничен бе, сега ще накацат 12 годишните ни фенчета и ще почнат... ами бихме, но това е един от малкото мачове дето показахме добра игра...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много добро представяне на момчетата - стабилни в центъра, борбени в защита, яко движение и бързи къси пасове. Флетчър определено беше звездата днес - нямаше загубено единоборство нито в центъра, нито на десния бек и вкара невероятен гол. Доволен съм от абсолютно всички. Можехме да ги бием и с повече голове, но късмет. Ако и като гости играем толкова стабилно, 4 titles in a row е доста вероятно. Гигс и Скоулси са неостаряващи. Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Най-накрая един прекрасен Юнайтед.Играхме на доста високо ниво, имахме доста чисти положения, повечето ги реализирахме. :)

Страхотни Флетчър,Гигс и Валенсия.Очевидно Валенсия се намера в прекрасна форма, почти всеки мач бележи, Гигс и Флетчър също са се развихрили .. :) А и най-накрая видяхме Валенсия усмихнат :) Може би един от най-добрите ни мачове от началото на сезона, важни 3 точки.

Щеше ми се да видя Обертан да изиграе поне 1 полувреме ... мисля, че доста класа има в него, трябва да го пускат по-често в игра.С влизането си имаше много добри отигравания.Дано срещу Бешикташ започне титуляр.

Играч на мача - трудно ми е да избера между Гигс,Флетчър и Евра.Много силен мач за Евра, Флетчър беше в центъра на всяка една атака през първото полувреме, а Гигс направи както винаги страхотен мач, прекрасни отигравания.За това мисля,че Гигс е играч на мача.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Доволен съм от халфовете! Доволен съм от резултата! Общо взето днес от всичко съм доволен! Браво на момчетата!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Евра е най-големият :mood (28): !!! На мен лично не ми хареса играта на Рууни и Оуен, но както и да е. Побета си беше заслужена. Добра игра като цяло. Играч на мача Евра :champs (14):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много добро представяне,наистина не очаквах чак такъв резултат.Първото полувреме Рафаел ме разби,много е борбено и нахъсано тва момче всеки мач.Какво да кажа за гола на Флетчър...-феноменален!Евра както обикновенно изключително силна игра и в защита,и в нападение,няма такава машина.Рууни му липсваше късмет да отбележи днеска,но все някога ще мине тая голова суша от последните мачове,Обертан направи стабилно включване,изкефи ме.Въобще в мача нямаше слаб играч,евала на всички. За Бербо прочетох в Match Tracker-а нещо от сорта на "international injury",не знам...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Браво на машинките, страхотен мач изнесоха. Определено не съм предполагал, че ще вкараме 3 гола, още повече на Евъртн. В последните десетина мача не сме вкарвали повече от 2, с икзлючение на мача с московските армейци. Още по-хубаво е, че запазихме чиста мрежа. Очаквах в началото на второто полувреме да ни изравнят, но този втори гол ни оправи нещата. Много се радвам, че халфовете започнаха да бележат много, това ще е един от ключовите ни моменти този сезон. Страхотен Флетчър днес, отдавна не се беше распизвал, а начина по който го направи заслужава само боготворене. Гигс отново ни донесе сигурност и идеи в атака, а Валенсия направи един от най-добрите си мачове от началото на сезона. Рууни и е в страшно слаба форма, а не мога да си обясня защо. Оуен беше активен, но неефективен. Така че отново в този мач халфовата линия направи нужното. Страшно сигурна защита днес - Уесли се приближава към формата, която показваше преди 2 сезона, но този път в центъра на защитата. Сега той ще е много важен за отбора. Видич също заслужава големи похвали за това, което свърши в този мач. Според мен Рафаел може спокойно да замести Шийзи в дясно - стабилна игра в защита, много техника и идеи в нападение. Видя се, че се разбира много добре с Валенсия. Евра също показа страхотна игра в офънзивен план. Поради възрастта на Гигс, французина е много важно да прави тези вкючвания и той върши това по най-добрия начин. Като гледам играта на Обертан, според мен Нани може вече да стане пътник и си мисля, че това ще се случи, но в края на сезона.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Днес бяхме ОТБОРА Мan UTD.Толкова сърцата игра от целия отбор този сезон не бях гледал.Браво на всички.Страхотен гол на Флетч.Супер доволен съм че този път головете вкараха хора от полузащитата.Така трябва да е когато нападателите нямат ден.Играч на мача за мен Евра.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много добър мач на момчетата. Първото полувреме буквално заспах без да искам и не мога да го коментирам много :D Но втората част ми харесаха много. Обертан пак направи впечатление - има страхотна техника. Като цяло целия отбор беше на ниво днес. Но Евра как извади онази топка на тъча... КЛАСА! За малко да забравя най-важното - невероятен гол на Флетч, играч на мача! Редактирано на от qwerty

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

... сега ще накацат 12 годишните ни фенчета и ще почнат...

Не съм на 12, ама и на 12 бях фен на отбора. А ти?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Присъединявам се към др. мниния но искам да добавя ,че и Валенсия направи добър мач.Тия навлизания към средата на терена особенно 1то полувреме са уникални

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Валенсия се забелязва работа за по-голяма непредсказуемост, блесна с един финт през първото. А пък нали почна да вкарва стабилно след рикушети, така че какво да искаш повече. :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Хубавото е че халфовете започнаха да бележат....лошото е че нападателите не вкараха.Добро второ полувреме!Силен мач за Гигс Евра Флетчър и наистина прави впечатление добрата работа в дясно на Рафаел.Направо като бацил е :)Като се лепне за някой и няма отърване.имаше един момент където надскочи Фелайни.Изкефих се максимално.Хубава загуба на Арсенал.Готино равенство между Ман Сити и лузърпул.Абе готин футболен уикенд:) :mood (35):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Изиграхме мача, като един истински класен отбор. Това, което видях аз от мача: - Флетчър изигра много силно първо полувреме и отбеляза фантастичен гол, но второто малко се загуби - играч на мача за мен. - Валенсия започна колебливо, но второто полувреме се разигра. - Евра беше моторетка както винаги. - Рууни се бореше много и играеше с желание, което е напълно достатъчно. - Гигс като цяло добре, но сбърка няколко топки и на моменти задържаше безмислено топката. - Добри изяви на Браун в защита, Рафаел също ми хареса. Като цяло съм много доволен от видяното имайки предвид, че ни предстои най-важната част от сезона :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Изиграхме мача, като един истински класен отбор.
Това, което видях аз от мача:
- Флетчър изигра много силно първо полувреме и отбеляза фантастичен гол, но второто малко се загуби - играч на мача за мен.
- Валенсия започна колебливо, но второто полувреме се разигра.
- Евра беше моторетка както винаги.
- Рууни се бореше много и играеше с желание, което е напълно достатъчно.
- Гигс като цяло добре, но сбърка няколко топки и на моменти задържаше безмислено топката.
- Добри изяви на Браун в защита, Рафаел също ми хареса.

Като цяло съм много доволен от видяното имайки предвид, че ни предстои най-важната част от сезона :)

И да исках, по-точно нямаше да мога да го напиша. :) Абсолютно съгласен съм с горнонаписаното. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа на всички фенове на отбора!! Чудесен мач направиха момчетата с лекота и самочувствие... А гола на Флетчър беше уникален ..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this