Jump to content
Sign in to follow this  
rossobianchi

Barnsley 0 - 2 Manchester United

Играч на мача?  

71 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

Публикувано изображение
...

Юнайтед победи Барнзли с 10 резерви

Публикувано изображение

Манчестър Юнайтед победи Барнзли с 2:0 в осминафинален двубой за Карлинг Къп, като Червените Дяволи довършиха мача едва с 10 души.

Сър Алекс Фъргюсън бе заложил на младите таланти на клуба, като от опитните звезди на терена бяха единствено Оуен и Гари Невил.

Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов изобщо не бе включен в групата за мача.

Сред резервите пък личаха имената на футболисти като Бен Еймъс, Матю Джеймс, Джошуа Кинг и Кори Евънс.

Двубоят започна с натиск на Юнайтед, който бързаше да реши всичко още в самото начало и Червените Дяволи скоро бяха възнаградени за усилията си.

Още в 6-ата минута Дани Уелбек бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава едно центриране на близката греда за 1:0.

Само четири минути след това младият нападател бе изведен на перфектна позиция, а Майкъл Оуен бе на няколко метра от него сам срещу празната врата, но вместо Уелбек да му пусне, реши да стреля и сбърка.

Домакините обаче бързо преодоляха шока от бързия гол и започнаха да показват зъби. В 23-ата минута Богданович можеше да се разпише от ситуация идентична с гола на Юнайтед, но не успя да намери вратата.

Малко след това бранителят на Барнзли Фостър можеше с глава да вкара, но също пропусна. Двата тима успокоиха леко темпото и заиграха по-предпазливо до почивката.

През второто полувреме стана далеч по-интересно. В 48-ата минута Оуен бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но пропусна.

Последва добър шанс за Барнзли, Богданович намери Андерсон да Силва, който от границата на наказателното поле стреля встрани от вратата. Упражнението бе повторено минути по-късно от Тошич пред вратата на домакините.

Така се стигна и до изключително важната за Червените Дяволи 59-та минута, когато Майкъл Оуен успя да навърже трима бранители и с много премерен удар в далечния ъгъл направи резултата 2:0.

С това обаче добрите новини за Сър Алекс Фъргюсън приключиха. В 63-ата минута Гари Невил бе изгонен с директен червен картон, след като влезе с бутоните напред в краката на съперников футболист.

С човек повече Барнзли тръгна да гони изравняване и на няколко пъти бе доста близо. В 68-ата минута Хюм от десет метра прати топката в аут с глава, а две минути след него Богданович от 15 метра тества рефлексите на Бен Фостър.

Само минута след това Андерсон пък бе непокрит в наказателното поле на гостите и от 7-8 метра с глава стреля в аут. Натискът на Барнзли продължи и в 79-ата минута Бътърфийлд бе на косъм от гола, след като проби отбраната на Юнайтед и стреля остро, но Фостър успя да спаси.

Нервите на домакините бяха на косъм да се скъсат в самия край, когато Адам Хамил първо фаулира Фабио грубо, а после го хвана за косата, но му се размина всякакво предупреждение.

В 91-ата минута Барнзли все пак стигна до гол! Той обаче бе вкаран от двама привърженици на Барнзли, които нахлуха на терена в момент, когато Фостър щеше да изпълнява аут, взеха топката и почнаха да разиграват пред него, а единият я вкара в мрежата.

Слава богу до по-сериозни инциденти не се стигна, като стюардите бързо укротиха страстите и върнаха запалянковците по трибуните.

Ситуацията определено бе комична и се понрави на публиката, но определено Барнзли ще отнесе сериозна санкция от Футболната Асоциация.

Барнзли - Манчестър Юнайтед 0:2

0:1 - Уелбек (6')
0:2 - Оуен (59')

Барнзли: Стийл, Козлук, Мур, Фостър, Колейс (77' Бътърфийлд), Халфредсон, Де Силва (71' Кембъл-Райс), Хамил, Грей, Богданович, Макен (65' Хюм)

Манчестър Юнайтед: Фостър, Г. Невил, Браун, Фабио, Рафаел, Евънс, Андерсон, Обертан (65' Дьо Лае), Уелбек (53' Тошич)

Стадион: Оукуел (20 019 зрители)

Главен съдия: Крис Фой
Жълти картони: Де Силва, Колейс, Богданович (Барнзли), Фабио, Тошич (Юнайтед)
Червен картон: Гари Невил (Юнайтед)

gol.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Едно само ще кажа - Македа е уникален талант. Изключително много се радвам, че е при нас. След няколко години това момче ще е един от топ-нападателите в Англия. Супер е, че Оуен вкара. И то доста хубав гол.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Нека хвалбите започнат сега... Исках по-убедителна победа...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа ! Добър мач за нас. Обертан лично на мен ми хареса много. Също така Рафаел, Фабио, Македа, Оуен, Уелбек и Андерсон играха много добре. Играч на мача - Андерсон. Съдията да го духа. Referees against Man United :mood (7): Редактирано на от man_utd_1999

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Честита победа ! Добър мач за нас. Обертан лично на мен ми хареса много. Също така Рафаел, Фабио, Уелбек и Андерсон играха много добре. Играч на мача - Андерсон.

За сега не показа нищо кой знае какво..чакаме....Македа наистина е откритие...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Лошия късмет попречи на Барнзли да ни опукат едно хубаво. Обертан ми хареса много, въпреки, че беше изолиран повечето време от мача. Кико беше брилянтен. МоМ - Андерсон. Рафаел - новия О'Шей!! :champs (14): Всички съдии обаче са наскочили на Юнайтед... Редактирано на от Piece Of Mind

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Македа е просто страхотен футболист! Оуен да вкарва повече голове. Браво на Фостър тоя път. Ама само късмета ни опази - слаба защите. Грешка на братоците. И дам... съдиите нещо почнаха да сдават багажа - наказание за САФ, 5 червени картона...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
добавих в анкетата андерсон.. и гласувах за него. иначе най-якото в тоя мач беха наште фенове и гола на барнзли за 1:2 накрая :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
С удоволствие го изгледах този мач. Играхме с настроение и самочувствие - никакви последствия след мача с Пуул. Лошото отново е, че много често стигаха до положения пред нашата врата и при малко повече късмет развоя щеше да е друг. Хареса ми решението на САФ да пусне Рафата в центъра на халфовата линия, според мен и там му е удобно.

Учудих се, когато САФ реши да смени Уелбек. Определено той за мен е играч на мача, много се стараеше и в повечето случаи му се получаваше. Дано смяната не е в следствие на контузия. Солиден дебют за Обертан, също добър мач за Еванс, Рафаел, СветиМайкъл и Андерсон. Тошич също се включи добре.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добро включване на "младите". На мен лично Обертан ми остави добри впечатления; също така и Зоран. За Уелбек няма какво да говорим - скоро ще бъде част от "А"-отбора. Кико също... абе с една дума - евала! Честита победа!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
А тия ако имаха малко по-класни нападатели, хах ... Иначе публиката наистина, похвално.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рутинна победа над непретенциозен съперник.

Учудих се, когато САФ реши да смени Уелбек. Дано смяната не е в следствие на контузия.

Нещо накуцваше след мача, може би е заради това.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
типичен пробив на Оуен и хубав гол!Като цяло мача беше лек,нищо че в последните минути леко ни натиснаха! Младежите направо да се готвят за ЦСКА(Москва) в ШЛ,да усетят атмосферата и на другия турнир :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Имаха предимство при центриранията, което си е силна черта на Чемпиъншип като цяло, като изключим тях, защитата си свърши работата с някои дребни грешки който са нормални. В атака няма какво да се коментира, атакуващите ни играчи ако бяха същите в Неделя едва ли щеше да се случи същия резултат, хъс в предни позиций, като в рядки моменти се усеща несработеноста между някои играчи, който играят за първи път един с друг. Нормална победа. Редактирано на от Lord of Memories

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честито на всички! Смятам че момчетата се представиха достойно.Като цяло това,което видях от Обертан ми допадна,но мисля че предстои да видим още много повече от него.Необичайна беше позицията на Рафаел,но мисля че се справи. Страхотен гол на Оуен! А за картоните и съдията незнам вече какво да кажа... Но това,което ми направи огромно впечетление беше шума на стадиона и по-точно феновете на Юнайтед,които пееха през цялото време! Поклон :bow: :glory (09):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Обертан бе притеснен, личеше си, че не е запознат с обстановката в Първия отбор, първият човек, с който видях да разговаря бе Тошич, който явно му е станал близък от мачовете на Резервите. Много често оставаше изолиран в разиграванията. Нормално е да бъде разконцентриран, емоцията взима връх, но представянето му бе прилично. Трябва да се вземе под внимание, че не е бил с контузия от типа на "разтегнато сухожилие", или "хрема", а специфична контузия в гърба, която го е мъчила никак не малко време. Отскоро тренира на пълни обороти, ще му трябва време, няма как иначе. Талантът му е безспорен, а потенциалът му е за много повече от показаното днес. Изобщо не ми се понрави решението на САФ да пусне Рафаел в центъра, за мен това бе неуспешен експеримент. Добър мач на Андерсон. Гари бе незаслужено изгонен, но като се има впредвид родното място на Фои, и играчът Гари Невил, то едва ли е било много трудно решение за съдията да го изпрати в съблекалнята.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Герой на мача според мен - Андерсон. Не спря да се бори и тича, много често се връщаше да поема топката от защита. Изключително пасивен Оуен до гола, пасивен Македа до 85-ата минута когато почна да цъка финтове. Добър мач за близнаците, май на тях най-много им се играеше. Обертан... дебютира. С тоя състав толкова, да се обиграват в Мики Маус Къп. По-некадърен коментатор не бях слушал отдавна.... Фъфлеше целия мач, и не обърка името само на Алекс Фъргюсън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз лично мн се накефих на мача.Рафаел и Фабио бяха в игра-хипер мега доволен съм.Гола на Owen -хубав,паса на Андо също. Протоколна победа. To be continued........ п.п:Нещото,което фъфлеше е убидно да се нарече коментатор........ Заслужи си mute-а . Гледах си мача и си слушах музика.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
http://www.youtube.com/watch?v=GVUpdBkurEQ
Обертанчо съвсем скоро ще си прави квото си иска със защитниците в Англия :mood (35): от няколко месеца го чакам тоя момент :greets (1):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

иначе най-якото в тоя мач беха наште фенове и гола на барнзли за 1:2 накрая :D

подкрепям ..уникални бяха феновете, а гола беше невероятен ...Фостър е добър вратар, има талант, но определено беше безпомощен! :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this